Makijaż cery wrażliwej – poznaj sekret doboru właściwego podkładu

Makijaż cery wrażliwej – poznaj sekret doboru właściwego podkładu

Makijaż cery wrażliwej – Jeśli jesteś posiadaczką cery wrażliwej, z pewnością wiesz, jak trudno jest dobrać taki podkład, który będzie się na niej dobrze prezentować. Co więcej, taki kosmetyk powinien również chronić przed działaniem promieniowania UV i innymi czynnikami zewnętrznymi. Czy taki podkład istnieje? Oczywiście – a my podpowiemy Ci, jak go znaleźć!

Makijaż cery wrażliwej

Cera wrażliwa – czyli jaka?

Cera wrażliwa to przypadłość, którą mogłaś odziedziczyć w genach lub nabawić się jej samodzielnie – np. na skutek nieprawidłowej pielęgnacji. Po czym poznać, że skóra jest wrażliwa? Oto najczęściej wymieniane oznaki:

– rozszerzone naczynka,
– ciągłe zaczerwienienie całej twarzy lub tylko pewnych jej partii,
– permanentna suchość skóry objawiająca się jej łuszczeniem – pomimo stosowania preparatów nawilżających,
– ciągłe uczucie ściągnięcia skóry, a nawet jej swędzenia czy pieczenia,
– często pojawiają się na niej niedoskonałości, a ich usuniecie wymaga sporo wysiłku.

Makijaż cery wrażliwej -poznaj-sekret-doboru-wlasciwego-podkladu_1

Jaki podkład do skóry wrażliwej?

W przypadku cery wrażliwej stosowanie standardowych kosmetyków nie tylko nie zda egzaminu, lecz wręcz więcej zaszkodzi niż pomoże – może bowiem pogłębić jej objawy. Powinnaś więc zawsze sprawdzać etykiety produktów i upewniać się, że są one hipoalergiczne i przebadane dermatologicznie. Warto też sprawdzać ich skład pod kątem znajdujących się w nich substancji aktywnych. W przypadku cery wrażliwej należy zrezygnować z preparatów silnie kryjących oraz intensywnie naperfumowanych – to właśnie pigmenty i substancje zapachowe są najsilniejszymi alergenami w kosmetykach. Upewnij się także, że podkład posiada neutralne pH, który jest najkorzystniejsze dla takiej cery.

Po jaki podkład sięgnąć, gdy masz wrażliwą cerę? Wypróbuj kosmetyki marek dostępnych w aptekach jak La Roche Possay czy Clinique – np. Clinique Anti Blemish o wyjątkowo delikatnej, a jednocześnie dość dobrze kryjącej formule.

Jak zmywać podkład, gdy masz wrażliwą cerę?

Jeśli posiadasz wrażliwą i delikatną cerę, powinnaś uważać nie tylko na to, jakie kosmetyki na nią nakładasz, lecz przede wszystkim czym i w jaki sposób je zmywasz. Okazuje się bowiem, że nawet po zastosowaniu najlepszego podkładu na Twojej skórze mogą się pojawić podrażnienia, gdy zmyjesz go zwykłym płynem micelarnym, niedostosowanym do potrzeb Twojej skóry.

Makijaż cery wrażliwej -poznaj-sekret-doboru-wlasciwego-podkladu_2

 

Czym powinnaś się kierować, wybierając płyn do demakijażu? Przede wszystkim wybieraj te preparaty, które są oznaczone jako hipoalergiczne. To jednak nie wszystko – konieczne jest bowiem zapoznanie się z ich dokładnym składem i ustalenie, czy mimo wszystko nie zawierają składników, które mogłyby wywołać podrażnienia. Należą do nich chociażby retinol, alkohol czy kwas owocowy.

Możesz również sięgnąć po naturalne kosmetyki wykonane ze składników, które z pewnością znajdują się w Twojej lodówce. Do demakijażu świetnie nadaje się np. tłuste mleko lub jogurt naturalny. Do jej oczyszczenia i nawilżenia możesz z kolei wykorzystać rozpuszczoną w wodzie glicerynę lub też naturalną wodę różaną.

 

Zobacz również: Szkolenia z przedłużania rzęs