Stosowanie kosmetyków i makijażu z czasem zaczęło przypominać bardziej sztukę i odbiegać od codziennej, rutynowej czynności. Bywa tak, że w pośpiechu, kiedy spieszymy się do szkoły czy pracy, robimy to nieuważnie przez co zamiast zyskiwać na uroku – tracimy. W dobie dynamicznego rozwoju medycyny estetycznej mamy dostęp do przeróżnych technik, które dają nam skuteczne rozwiązanie tego kobiecego problemu.
Table of Contents
ToggleMakijaż permanentny: na czym polega i jakie są metody jego wykonywania?
Makijaż permanentny pozwoli odzyskać pewność siebie, zaoszczędzić czas, a przede wszystkim dodać sobie stałego, nienaruszalnego uroku.
Na czym polega makijaż permanentny?
Makijaż permanentny to efektywny sposób na podkreślenie kobiecej urody i wyróżnienie jej charakterystycznych walorów. Pozwala odbudować brwi, poprawić kształt ust, a także nadać symetrii niesymetrycznym elementom twarzy. Nie jest podatny na rozmazywanie się, jest odporny na kontakt z wodą i co najważniejsze – świetnie współgra z naturalnym makijażem. Podobnie co wykonywanie tatuaży, technika wykonywania makijażu permanentnego wymaga wysokiej precyzji. Dlatego odpowiedzialną za to osobą powinien być doświadczony kosmetolog – najlepiej taki z ukierunkowanym wykształceniem.
Jakie są techniki wykonywania makijażu permanentnego?
Standardowa procedura wykonania makijażu permanentnego polega na przeprowadzeniu krótkiej rozmowy na temat oczekiwań klientki z lingeristką, podpisaniu dokumentów i wyrażeniu zgody na przeprowadzenie takiego zabiegu. Miejsca, w których będzie wykonywany makijaż zostaną znieczulone przy użyciu kremu z lidokainą. Po czasie około 20 minut, lingeristka przygotuje odpowiednie narzędzia, przy pomocy których wykona szkic nowego kształtu brwi – klientka może zdecydować się na dowolny wzór aczkolwiek kosmetolog poda również swoją propozycję.
Po wykonaniu nakreśleń, przychodzi kolej na narysowanie nowego elementu (brwi elementów podkreślających i wyrównujących) – do tego celu wykorzystana zostanie specjalne narzędzie przypominające długopis. Dzięki wykonaniu kilkunastu precyzyjnych nacięć i uzupełnieniu ich barwnikiem, makijaż staje się permanentny. Cały zabieg trwa około 30 minut. Jest proponowana klientkom, które chcą odnowić praktycznie niewidoczne brwi.
Inną zyskującą na popularności techniką jest microblading – podobnie jak poprzednia metoda, polega na dorysowaniu włosków na skórze. Jednak w tym przypadku wypełniaczem nie jest barwnik, a pigment wprowadzony przy użyciu mikroostrza. Jej zaletą jest bardziej naturalny efekt – włoski trudno odróżnić od prawdziwych.
Makijaż permanentny idealną propozycją dla….
Makijaż permanentny jest interesującą propozycją nie tylko dla kobiet chcących upiększyć swoją urodę. Jest on szczególnie przydatny dla osób, które z różnych powodów doznały defektów estetycznych. Często dzieje się tak po zabiegach radioterapii, wypadaniu włosków, wypadkach czy po prostu przy nabytych przez wcześniejsze lata życia wadach. Zabieg makijażu permanentnego pozwala nabrać pewności siebie, podkreślić pożądane cechy i zniwelować wszystko to, czego się wstydzimy.
Artykuł powstał przy współpracy z centrumpolaszek.pl |