Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Dobrą opcją dla osób zabieganych jest makijaż permanentny. Wato wykonać go u wykwalifikowanej kosmetyczki.

Kiedy może się przydać makijaż permanentny?

Makijaż permanentny polega na płytkiej pigmentacji w naskórku. Nie należy mylić go z tatuażem. Po wykonaniu stopniowo blednie, utrzymując się od roku do lat trzech. Dobrze wykonany makijaż permanentny powinien stwarzać naturalny, subtelny efekt, dlatego też ta opcja nie nadaje się do wykonywania makijażu wieczorowego. Wykonanie tego makijażu kosmetyczce zajmie stosunkowo niedużo czasu, a nam pozwoli go zaoszczędzić każdego poranka. Pigmentem można podkreślić brwi, wykonać kreskę na oku, poprawić wizualnie kontur ust. Makijaż permanentny sprawdzi się świetnie na przykład, kiedy chcemy iść na basen, na siłownię, jesteśmy w podróży. Dzięki wykonaniu go pigmentem, nie „rozpłynie się”, nie rozmaże, sprawi, że będziemy wyglądać naturalnie i z klasą. Oczywiście, nie ma przeszkód, żeby makijaż permanentny uzupełnić – wykonturować oko cieniami, nałożyć pomadkę w intensywnym kolorze.

Na czym polega zabieg?

Zabieg wykonania makijażu permanetnego poprzedzony jest szczegółowym wywiadem z pacjentką. Należy bowiem wykluczyć wszelkie przeciwskazania, a należą do nich między innymi ciąża, cukrzyca, choroby gałki ocznej czy nawet zwykłe przeziębienie. Kiedy już zostaniemy zakwalifikowane od wykonania zabiegu, kosmetyczka wykona rysunek wstępny, „szkic” makijażu jaki chcemy uzyskać i znieczuli skórę maścią Emla. Następnie wykonywany jest zabieg – istotne jest, aby był on przeprowadzony za pomocą jednorazowych akcesoriów, igieł. Kosmetyczka, do której się udamy, powinna mieć kwalifikacje lingeristki i odpowiednie, atestowane urządzenia.

Warto wiedzieć, że bezpośrednio po zabiegu makijaż jest ciemny, natomiast jego intensywność zmniejszy się i uzyska docelowy odcień. Istotne jest jednak, aby odpowiednio po zabiegu szczególnie dbać o twarz – nie opalać się, chronić skóre odpowiednimi filtrami. Należy też delikatnie myć i osuszać twarz, dodatkowo natłuszczać ją kremem. Niewskazane są też przez pierwszy miesiąc wizyty na basenie.

Jeśli udamy się do dobrej kosmetyczki będziemy stosować się do jej zaleceń,makijaż permanentny będzie trwalszy.

Po profesjonalne usługi zapraszamy do EB Gabinet Kosmetyczny. Więcej na stronie: makijaż permanentny Kielce.