Malowanie paznokci krok po kroku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Malowanie paznokci to zajmujące zajęcie, które zajmuje często wiele czasu. Jeżeli się postaramy nasza praca zostanie wynagrodzona zachwycającym efektem. Idealny manicure uzależniony jest od wielu czynników. Zanim zabierzemy się do malowania powinnyśmy zadbać o płytkę paznokcia, wybór odpowiedniego lakieru i produktów takich jak baza czy utwardzacz. Zadbane paznokcie i dobrej jakości kosmetyki nie są jeszcze gwarancją sukcesu. Duże znaczenie ma także technika malowania.

Malowanie paznokci to zajmujące zajęcie, które zajmuje często wiele czasu. Jeżeli się postaramy nasza praca zostanie wynagrodzona zachwycającym efektem. Idealny manicure uzależniony jest od wielu czynników. Zanim zabierzemy się do malowania powinnyśmy zadbać o płytkę paznokcia, wybór odpowiedniego lakieru i produktów takich jak baza czy utwardzacz. Zadbane paznokcie i dobrej jakości kosmetyki nie są jeszcze gwarancją sukcesu. Duże znaczenie ma także technika malowania.

Trudna sztuka manicure – od czego zacząć?

Jeżeli zależy nam na paznokciach, które będą budziły zazdrość koleżanek powinnyśmy poświęcić trochę czasu na naukę wykonywania manicure. Warto zdawać sobie sprawę, że jest to proces wieloetapowy. Jeżeli chcemy uzyskać piękne paznokcie musimy w pierwszej kolejności:

  • poświęcić czas na ich pielęgnację,
  • usunąć suche skórki,
  • nadać im odpowiedni kształt,
  • wybrać odpowiedni lakier,
  • zaopatrzyć się w bazę i utwardzacz, a także zmywacz do paznokci,
  • nauczyć się techniki malowania odpowiedniej do kształtu naszej płytki.

Pięknych paznokci nie uzyskamy idąc na skróty. Jeżeli nasza płytka jest zaniedbana, niezależnie od tego jak dobrych kosmetyków byśmy użyły efekt nie spełni naszych oczekiwań. Doprowadzanie paznokci do optymalnego stanu może polegać na zmianie diety, stosowaniu suplementów, wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych, stosowaniu kremów, itp. Bardzo ważnym etapem jest usuwanie suchych skórek. Do tego celu warto użyć specjalnych preparatów, które w przeciwieństwie do cążek nie powodują szybszego odrastania skórek.

Zanim przystąpimy do malowania musimy zadbać o odpowiedni kształt płytki paznokcia. Czasem jest to proste, innym razem sprawia wiele problemów. Nie mamy wpływu na budowę naszych paznokci, dlatego możliwości nadawania kształtu są ograniczone. Jeżeli nasza płytka jest szeroka nie zmienimy jej, ale możemy zastosować takie zabiegi, które sprawią, że będzie się wydawała optycznie węższa. W takim wypadku jedyną możliwością jest skrócenie paznokci. Dużym wyzwaniem jest sytuacja, kiedy kształt poszczególnych paznokci się różni. W szczególnie trudnych przypadkach dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalnej manicurzystki.

Wybór lakieru do paznokci to sprawa bardzo złożona. Powinien on pasować do naszej karnacji, okazji, a także stylizacji. Pierwsze zakupy mogą okazać się nietrafione, jednak z czasem zaczniemy intuicyjnie dobierać najbardziej odpowiednie dla nas lakiery. Oprócz lakieru będziemy potrzebować takich kosmetyków jak baza czy utwardzacz. Część firm jak np. Evonails.pl ma w swoim asortymencie produkty, które pełnią jednocześnie obie te role.

Przystępujemy do malowania paznokci

Jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z malowaniem paznokci nie powinnyśmy się zrażać, że nie wychodzi nam to tak jak zawodowym manicurzystkom. Pamiętajmy, że to praktyka czyni mistrza. Na swoje pierwsze próby warto zaplanować nieco więcej czasu. Nigdy nie zaczynajmy malować paznokci przed wyjściem. Presja czasu to dodatkowy stres, który może negatywnie wpłynąć na jakość naszej pracy. Dodatkowo wiele lakierów potrzebuje przynajmniej kilkudziesięciu minut, żeby całkowicie zaschnąć. Warto przygotować sobie spokojne miejsce gdzie nie nikt nam nie będzie przeszkadzał.

Pierwszą rzeczą, od której powinnyśmy zacząć jest odtłuszczenie płytki paznokcia. Można to zrobić przy pomocy zmywacza. Następnie w zależności od tego w jakim stanie jest płytka naszego paznokcia nakładamy na nią lakier wygładzający lub bazę. Baza jest bardzo przydatnym, wielozadaniowym produktem. Dzięki niej lakier jest bardziej trwały, lepiej się nakłada, a ponadto preparat ten chroni płytkę paznokcia przed przebarwieniami.

Aplikacja lakieru do paznokci

Kiedy baza zaschnie przechodzimy do kluczowego etapu, czyli aplikacji lakieru. Do tego celu możemy wykorzystać pędzelek załączony do opakowania produktu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby wykorzystać inny model. Ważne jest przede wszystkim to, żeby dzięki niemu nakładać lakier szybko i precyzyjnie. Po aplikacji pierwszej warstwy czekamy na jej zaschnięcie. Jeżeli lakier przedostał się na poza paznokieć, nie należy się tym przejmować – zmyjemy go przy pomocy zmywacza. Po zaschnięciu pierwszej warstwy nakładamy drugą, a w zależności od naszych potrzeb również trzecią.

Przy malowaniu paznokci bardzo duże znaczenie ma technika. Lakier może podkreślać, ale również korygować kształt naszych paznokci. Jeżeli naszym problemem jest zbyt szeroka płytka, nie aplikujemy lakieru na całą jej powierzchnię, a jedynie na środek. W ten sposób sprawiamy, że paznokieć optycznie wydaje się węższy. Po nałożeniu ostatniej warstwy lakieru i odczekaniu pewnego czasu można przejść do aplikacji produktu utwardzającego. Jego zadaniem jest utwardzenie i przedłużenie trwałości lakieru. Preparaty utwardzające mogą mieć różne wykończenie. Część z nich jest matowa, część satynowa. Dostępne są również produkty o bardzo intensywnym połysku.

Jeżeli mamy problem z pomalowaniem paznokci, dobrym pomysłem jest udanie się do salonu manicure. Często jedna wizyta u profesjonalisty dostarcza nam tylu cennych wskazówek, że kolejny manicure jesteśmy w stanie zrobić już same.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *