Manicure hybrydowy – trwałość i wygoda

Manicure hybrydowy – trwałość i wygoda

Przemysł kosmetyczny wciąż się rozwija i wprowadza nowe kosmetyki łącząc je z nowoczesnymi technologiami. Manicure hybrydowy to jeden z najnowszych trendów w stylizacji paznokci. W ciągu krótkiego czasu zyskał sobie liczne grono zwolenniczek, w szczególności kobiet, które cenią naturalny wygląd i lśniące kolory, utrzymujące się na paznokciach nawet do trzech tygodni.

Wykonanie

Wykonanie manicure hybrydowego jest nieco podobne niż klasyczne lakierownie paznokci. Pierwszym etapem jest przygotowanie paznokcia, na które składa się usunięcie wrastających skórek, nadanie płytce odpowiedniego kształtu a w finale, wypolerowaniu płytki paznokcia. Drugim etapem, który nie występuje w klasycznym manicure jest wyjałowienie i odtłuszczenie płytki paznokcia. Po takim przygotowaniu kosmetyczka nakłada bazę, kolor i na koniec tzw. top czyli lakier nawierzchniowy. Po każdej warstwie istnieje konieczność potraktowania paznokci światłem UV, co nie jest stosowane w przypadku tradycyjnych metod. Po wyjęciu z lampy paznokcie są gotowe! Nie ma konieczności czekania, aż lakier wyschnie.

Jak usunąć?

Lakier hybrydowy nie może być usunięty zwykłym zmywaczem do paznokci, takim, jak posiadasz domu. Aby usunąć stylizację trzeba odwiedzić ponownie salon kosmetyczny, gdzie zostanie użyty specjalny płyn na bazie acetonu i innych składników. Niektóre salony oferują w sprzedaży tego rodzaju zmywacze. Przydaje się on w szczególności dłuższych wyjazdów, jako zabezpieczenie w razie uszkodzenia paznokci. Usuwanie manicure hybrydowego polega na zwilżeniu wacika płynem, umieszczeniu go na paznokciu i pozostaniu go na 10 – 15 minut. Często w salonach kosmetycznych końce palców owija się folią aluminiowa w celu unieruchomienia nasączonych wacików. Jednocześnie zawijanie wykorzystuje ciepło ciała, aby szybciej usunąć lakier. Po usunięciu hybrydy można od razu poddawać paznokcie kolejnym stylizacjom.

Zalety

Zdecydowanie największą zaletą manicure hybrydowego jest wspominana już jego trwałość. Uzyskany efekt utrzymuje się nawet do 3 tygodni. Równie duże znaczenie ma fakt, iż po takiej stylizacji paznokcie są gładki, lśniące, na płytce nie ma żadnych smug ani nieestetycznych zgrubień lakieru. Lakier hybrydowy utwardzany jest światłem UV, dlatego też nie ma konieczności czekać aż wyschnie. Po wyjęciu dłoni z lampy UV – manicure gotowy! Można się cieszyć pięknym efektem bez konieczności uważania na starcie nałożonego lakieru. Dodatkowo, lakiery do manicure hybrydowego są hipoalergiczne, co jest wielką zaletą w przypadku skóry ze skłonnością do uczuleń. Co więcej, stosowanie i usuwanie hybrydy jest mniej inwazyjne i szkodliwe dla wrażliwych płytek paznokci niż jeszcze nie tak dawno popularnych akryli.

Ograniczenia

Manicure hybrydowy gwarantujący piękny efekt i długą trwałość ma niestety pewne ograniczenia, o których trzeba pamiętać. Nie jest on sposobem na wzmocnienie paznokci – sam w sobie nie spowoduje regeneracji paznokcia. Jednak w pewien sposób chronię płytkę, w szczelności przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli zależy ci na wzmocnieniu i odbudowie paznokci zdecydowanie powinnaś wybrać profesjonalne odzywki, które pomogą w procesie regeneracji.

Manicure hybrydowy nie może być stosowany do przedłużania paznokci. Jeśli decydujesz się na taki rodzaj manicure musisz mieć paznokcie o długości jaką lubisz przed zabiegiem. Oczywiście skracanie wchodzi w grę, jednak wydłużenie jest niemożliwe. Ostaniem ograniczeniem jest konieczność wykonywania takiego zabiegu pielęgnacyjnego w salonie kosmetycznym. Utrwalenie wymaga użycia światła UV przy nakładaniu każdej z warstw lakieru. Lampy tego typu znajdują się na wyposażeniu salonów.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której trzeba pamiętać. Paznokcie pod takim manicure normalnie rosną. Oznacza to, że z czasem pojawia się odrost. To jak duży on będzie zależy od szybkości z jaką rosną Twoje paznokcie. Jednakże niewielki odrost nie wygląda nieestetycznie i spokojnie można utrzymać manicure hybrydowy do dwóch – trzech tygodni.

Manicure hybrydowy to doskonały sposób na piękne, zadbane paznokcie. Lśniące kolory
w połączeniu z długotrwałym efektem to dokładnie to, o czym marzą kobiety, w szczególności te zabiegane, które nie mają czasu na malowanie paznokci co kilka dni. Hybrydę doceniają również kobiety, które cenią sobie trwałość lakieru oraz świadomość, że nie odpadnie on po kąpieli w basenie czy w trakcie mycia naczyń. Manicure hybrydowy to także idealny pomysł na wakacyjny wyjazd – piękny kolor przez cały czas pobytu bez konieczności kolejnego malowania. Warto również zadbać aby manicure wykonywany był przy użyciu najlepszej jakości lakierów i preparatów. Jeśli szukasz profesjonalnego miejsca, które zadba o Twoje paznokcie zajrzyj na stronę www.studiourodysophia.pl. Bogata oferta salonu oraz najlepsze manicurzystki gwarantują najwyższą jakoś usług i zadowolenie klientek.