Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy

W ostatnim czasie salony kosmetyczne poszerzyły swoja ofertę o tajemniczo brzmiący manicure hybrydowy. Został on zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych i stamtąd przywędrował do Polski. Wygląda niezwykle naturalnie i bardzo przypomina zwykły manicure, z jedną różnicą utrzymuje się na paznokciu do 14 dni. 

 

Manicure hybrydowy wykonywany jest specjalnym preparatem który jest czymś pomiędzy zwykłym lakierem a żelem. Nazywa się Shellac a jego zaleta jest to, że jest trwalszy i odporniejszy.

Po tradycyjnym przygotowaniu paznokci do malowania, kosmetyczna delikatnie spiłowuje płytkę paznokcia a następnie nakłada na nią bazę, następnie dwie warstwy lakieru i na końcu warstwę nawierzchniową. Każda z warstw utwardzana jest lampą UV. Dzięki temu lakiero- żel utrzymuje się tak długo na paznokciach. Manicure hybrydowy usuwa się acetonem, po kilku minutach zanurzania paznokci w roztworze lakiero- żel schodzi całkowicie z paznokcia, tak więc nie musimy go niszczyć spiłowywaniem jak w przypadku żeli i akrylu.

Decydując się na manicure hybrydowy spędzimy w salonie około 40 minut a potem będziemy mogły się cieszyć pięknymi paznokciami przez dwa tygodnie.