Marzysz o białych zębach? Sprawdź, jak cieszyć się pięknym uśmiechem!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Marzysz o białych zębach? Sprawdź, jak cieszyć się pięknym uśmiechem!

Śnieżnobiały uśmiech nie musi być tylko kwestią genów. Dzięki odpowiednim zabiegom wybielającym pięknymi zębami może cieszyć się każdy z nas!

Naturalnie białe zęby zdarzają się dość rzadko. Większość osób posiada zęby w kolorze kremowym lub nieco żółtawym. Jednak popularność hollywoodzkiej biel nie maleje – coraz więcej z nas decyduje się na wybielanie zębów, aby nadać im pożądany odcień.

Aktualnie można wybielić zęby zarówno samodzielnie, jak również w gabinecie stomatologicznym. Jaka metoda będzie najlepsza, żeby uzyskać optymalny efekt?

Spis treści:

 • Co wpływa na naturalny kolor zębów?
 • Wybielanie zębów – na czym to polega?
 • Jak wybielić zęby – w domu czy u dentysty?
 • Domowe metody wybielania zębów
 • Gabinetowe metody wybielania zębów
 • Biała dieta – postępowanie po wybielaniu zębów
 • Czy każdy ząb można wybielić?
 • Stomatologia estetyczna – pozostałe zabiegi, które poprawią estetykę zębów
 • Gdzie skorzystać z fachowych usług wybielania zębów i innych zabiegów stomatologii estetycznej?

Co wpływa na naturalny kolor zębów?

Naturalny kolor zębów może być różnorodny – od bieli aż do odcieni żółtego. Kolor ten warunkowany jest przede wszystkim czynnikami genetycznymi, czyli u każdej osoby może być on nieco inny.

Warto jednak wskazać, że również samodzielnie mamy wpływ na wygląd uśmiechu. Palenie papierosów, zażywane leki, głównie antybiotyki, dieta, w tym picie dużej ilości herbaty i kawy, czerwonego wina, kolorowych napojów, infekcje i uszkodzenia zębów także mogą wpłynąć na ich kolor.

Co więcej, odcień uśmiechu zmienia się wraz z wiekiem. U starszych osób dochodzi do ścieńczenia się warstwy szkliwa, dlatego też żółtawa zębina jest wtedy mocniej widoczna.

Jednak nawet w tych przypadkach można uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Nowoczesna stomatologia estetyczna oferuje szereg zabiegów, dzięki którym jest to możliwe – nawet podczas jedne wizyty w gabinecie!

Wybielanie zębów – na czym to polega?

Aby nadać zębom odpowiedni odcień, najczęściej wykonuje się wybielanie zębów Kraków to jedno z wielu miast, gdzie możemy skorzystać takich zabiegów w gabinetach stomatologicznych, ale do dyspozycji mamy także specjalne preparaty do użytku w domu.

Na czym dokładnie polega wybielanie zębów? To proces polegający na nadaniu im jaśniejszego odcienia. Jak on przebiega? Najczęściej stosuje się wtedy odpowiednie związki wybielające, które są bezpieczne dla zdrowia pacjenta – nadtlenku wodoru albo nadtlenku karbamidu w odpowiednich stężeniach.

Generalnie, wybielanie zębów to zabieg bezpieczny, ale warto wskazać, że u niektórych pacjentów może pojawić się nadwrażliwość zębów oraz dziąseł jako główny skutek uboczny.

W zależności do wybranej metody wybielania zębów efekt można podziwiać od razu albo też należy zaczekać na niego od kilku dni do kilku tygodni. Wobec tego, na co warto się zdecydować, aby cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem?

Jak wybielić zęby – w domu czy u dentysty?

Osoby chcące wybielić zęby mogą zdecydować się na skorzystanie z preparatów przeznaczonych do domowego użytku, ale również mogą udać się do gabinetu stomatologicznego, aby tam skorzystać z zabiegów profesjonalnych.

Domowe wybielanie zębów pozwala na uzyskanie dobrych efektów, ale należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ należy poczekać na nie najczęściej kilka tygodni. Zaletą zabiegów u stomatologa jest ich szybkość – wtedy efekt uzyskamy szybciej, ale musimy liczyć się także z wyższym wydatkiem.

Zatem, jaka metoda wybielania zębów będzie najlepsza? Sprawdź teraz dokładne informacje o każdej z nich i wybierz taką, która sprawdzi się u Ciebie!

Domowe metody wybielania zębów

 • pasty wybielające
 • paski do wybielania zębów
 • żele wybielające

Pasty wybielające

W każdym sklepie możemy kupić specjalne pasty wybielające. To pasty do zębów, które zawierają większą ilość substancji ścierających powierzchowne przebarwienia, a także mogą zawierać niewielki dodatek substancji wybielających.

Wybielanie zębów z użyciem past jest możliwe, ale nie u każdej osoby daje optymalny efekt. Co więcej, należy pamiętać o tym, aby nie stosować ich długotrwale – powyżej 2-3 miesięcy, ponieważ mogą powodować nadmierne zarysowanie szkliwa, a zęby staną się wtedy bardziej podatne na infekcje.

Cena: 2-50 złotych.

Paski do wybielania zębów

Do domowych metod wybielania zębów zalicza się także paski wybielające. Są to nasączone żelem wybielającym przezroczysta paski, które przykleja się na górny i dolny łuk zębowy. Działają głównie na zęby przednie – do „czwórek” lub „piątek”.

W tym przypadku efekt wybielania może być lepszy niż w porównaniu do past, ale nie będzie on tak spektakularny jak przy wybielaniu gabinetowym. Czas wybielania to najczęściej około 7-14 dni.

Cena: 20-200 złotych.

Żele wybielające

Posiadają działanie podobne do pasków, ale nakładane są na zęby z użyciem pędzelka albo w zestawie wraz z żelem znajdują się nakładki na zęby. Czas stosowania żeli do wybielania zębów to najczęściej około 10-14 dni.

Cena: 15-200 złotych.

Gabinetowe metody wybielania zębów

 • wybielanie nakładkowe
 • wybielanie lampą

Wybielanie nakładkowe

Niemalże każdy dobry gabinet stomatologiczny może zaproponować swoim pacjentom wybielanie zębów z wykorzystaniem nakładek, które następnie wypełnia się żelem wybielającym. W porównaniu do wybielania zębów w domu pacjenta, stosuje się wtedy wyższe stężenia związków wybielających, dlatego też uśmiech może być jeszcze bielszy!

Zabieg rozpoczyna się od wykonania wycisków zębów, na podstawie których przygotowuje się następnie specjalne nakładki z tworzywa nakładane na zęby. Stomatolog przekazuje także pacjentowi żel wybielający do stosowania w domu. Pacjent powinien stosować go każdego dnia, wypełniając nakładki i zakładając je na zęby.

Czas trwania kuracji to najczęściej od 7 do 14 dni, przy czym efekt może utrzymać się na dłuższy czas niż w przypadku wybielania domowego.

Cena: 700-1000 złotych.

Wybielanie lampą

Druga oferta dostępna w gabinetach stomatologicznych to wybielanie zębów lampą. W tym przypadku stosuje się specjalne środki wybielające oraz lampę, która powoduje ich aktywację. Taka metoda pozwala na uzyskanie efektów widocznych już po godzinie!

Takie wybielanie zębów Kraków to jedno z miast, gdzie jest ono dostępne, uznawane jest za najlepszą opcję. Wówczas efekty wybielania są najlepsze – można uzyskać znacznie większą różnicę w odcieniach zębów niż z użyciem innych metod. Jest to także zabieg bardzo szybki – raz wykonany pozwala na utrzymanie efektów nawet do 2 lat. Dodatkowo, to bezpieczna metoda, która prowadzona jest pod nadzorem specjalisty.

Cena: 1000-1200 złotych.

Biała dieta – postępowanie po wybielaniu zębów

Aby efekt wybielania zachwycał nie tylko od razu po zabiegu, ale również na długi czas po nim, należy pamiętać o odpowiednim postępowaniu. Kluczowa jest w tym przypadku tak zwana biała dieta. Co to jest?

Biała dieta to dieta, która zalecana jest po zabiegach wybielania zębów, a także innych zabiegach stomatologicznych, na przykład skalingu i piaskowaniu. Polega ona na wyeliminowaniu z diety barwiących produktów, które mogą zmienić kolor zębów.

Podczas białej diety należy zrezygnować między innymi z: kawy, herbaty, czerwonego wina, soków owocowych, coli, a także z innych artykułów spożywczych wywołujących zabarwienie zębów. Także rekomenduje się rezygnację z palenia tytoniu.

Białą dietę powinno się utrzymywać przez minimum 2 dni po wybielaniu zębów, lecz im dłużej przestrzega się jej zaleceń, tym lepsze rezultaty można uzyskać. Wówczas biel zębów po zabiegu może być widoczna nawet do 2 lat!

Czy każdy ząb można wybielić?

Wybielanie zębów to zabieg, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów, ale należy pamiętać o tym, że nie wszystkie zęby mogą być poddane wybielaniu.

Związki wybielające działają tylko na zęby naturalne, dlatego też nie zmienią one koloru koron, licówek, mostków czy też plomb w zębach. Wobec tego osoby mające dużą ilość wypełnień mogą nie osiągnąć zadowalających efektów – poprzedni kolor plomb pozostanie widoczny i może rzucać się w oczy.

Także wybielanie zębów martwych wymaga odpowiedniego postępowania – stosuje się wtedy specjalny zabieg polegający na wstrzyknięciu substancji wybielającej w ząb po jego rozwierceniu. Stosowany jest po leczeniu kanałowym, gdy ząb staj esie ciemniejszy.

Stomatologia estetyczna – pozostałe zabiegi, które poprawią estetykę zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna to nie tylko wybielanie zębów Kraków i w innych miastach. To także pełna paleta innych zabiegów, które pozwalają na uzyskanie efektu bielszych zębów. Z czego warto skorzystać?

Skaling i piaskowanie

Zabieg skalingu i piaskowania to higienizacja zębów, która polega na usunięciu z nich osadu i kamienia nazębnego. U wielu osób pozwala na uzyskanie bardzo dobrego efektu – zęby będą widocznie jaśniejsze.

Warto wskazać, że skaling i piaskowanie zalecane są także przed wybielaniem zębów, aby uzyskać lepsze efekty.

Cena: 150-250 złotych.

Licówki

Licówki to cienkie płatki porcelany, które umieszczane są na zębie. Ich celem jest korekta kształtu zęba, a także jego koloru. Dzięki licówkom można uzyskać bardzo dobre efekty i cieszyć się całkowicie nowym, piękniejszym uśmiechem!

Cena: 600-1500 złotych na jeden ząb.

Korony

Korony protetyczne stosowane są na ząb, który uległ uszkodzeniu lub infekcji. Zastępują go i pozwalają na zachowanie jego funkcji. Korony można mieścić na naturalnym korzeniu lub na implancie stomatologicznym.

Korona pozwala na całkowitą zmianę koloru zęba, dlatego także może być stosowana w celu poprawy estetyki uśmiechu w przypadku, gdy ząb nie jest możliwy do wyleczenia.

Cena: 1200-2000 złotych za jeden ząb.

Gdzie skorzystać z fachowych usług wybielania zębów i innych zabiegów stomatologii estetycznej?

Chcesz cieszyć się ze śnieżnobiałego uśmiechu? W takim przypadku wybierz dobry gabinet wykonujący wybielanie zębów Kraków to miasto, gdzie usługi te oferuje Klinika Stomatologii Estetycznej SE+. To tam można skorzystać z pełnej palety profesjonalnych procedur skupionych na wybielaniu zębów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *