Maseczki do cery wrażliwej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Pielęgnacja skóry wrażliwej jest z pewnością bardziej skomplikowana a utrzymanie jej w dobrym zdrowiu i wyglądzie wymaga więcej wysiłku i starań.

Pielęgnacja skóry wrażliwej jest z pewnością bardziej skomplikowana a utrzymanie jej w dobrym zdrowiu i wyglądzie wymaga więcej wysiłku i starań. Nadwrażliwość cery może dotyczyć wszystkich typów skóry. Większego znaczenia nie ma tu także wiek skóry. Podrażnienia, zaczerwienienia i skłonność do alergii mogą zdarzyć się każdemu. Wrażliwość cery może mieć swoje źródło w genach. Przyczyną jej wystąpienia mogą być także działania, prowadzące do ciągłego podrażniania skóry, przy jednoczesnym uniemożliwieniu jej procesów regeneracyjnych.

Pielęgnacja skóry wrażliwej jest z pewnością bardziej skomplikowana a utrzymanie jej w dobrym zdrowiu i wyglądzie wymaga więcej wysiłku i starań.
Pielęgnacja skóry wrażliwej jest z pewnością bardziej skomplikowana a utrzymanie jej w dobrym zdrowiu i wyglądzie wymaga więcej wysiłku i starań.

Skóra wrażliwa ma niewłaściwą strukturę górnych warstw, co powoduje, że przepuszcza do głębszych warstw niekorzystne czynniki z otoczenia, wywołujące mikro zapalenia. Te z kolei na zewnątrz objawiają się przesuszeniem, zaczerwienieniem, nadmiernym złuszczaniem, uczuciem ściągnięcia, swędzeniem a nawet bólem. Skóra wrażliwa różni się od skóry alergicznej tym, że w przypadku alergii, cera reaguje zawsze na dany konkretny czynnik – alergen.

 

Może nim być na przykład określony składnik kremu czy element pożywienia. Gdy chodzi o nadwrażliwą cerę, to jest ona bardziej nieprzewidywalna. Reaguje różnie na te same czynniki, w zależności od tego w jakiej kondycji aktualnie się znajduje. W związku z tym można stwierdzić, że pielęgnacja skóry wrażliwej sprowadza się w zasadzie do dwóch rzeczy.

 

Podstawą jest zaleczenie już istniejących stanów zapalnych. Ponadto należałoby chronić skórę przed czynnikami szkodliwymi, które działają na nią drażniąco. W tym celu warto wybierać kosmetyki zawierające lipidy, ceramidy , nienasycone kwasy tłuszczowe. Korzystny wpływ mają także wszelkie antyoksydanty takie jak witaminy E oraz C, polifenole i kwas ferulowy. Warto sięgać po kosmetyki zawierające substancje przeciwzapalne czyli na przykład pantenol, allantoina, neurosensyna czy zwykłą wodę termalną z solami mineralnymi łagodzącymi stany zapalne oraz podrażnienia.

 

Gdy chodzi o kosmetyki do skóry wrażliwej, należy pamiętać o tym, by unikać ich częstych zmian oraz przypadkowych wyborów. Należy stosować preparaty przeznaczone specjalnie dla skóry wrażliwej, niezawierające konserwantów, sztucznych barwników substancji zapachowych. Nie oznacza to, że w pielęgnacji musimy wykluczyć domowe sposoby dbania o cerę. Należy po prostu wybierać produkty łagodne i bezpieczne. Do takich należą między innymi maseczki prezentowane poniżej.

 

 1. Maseczka z dyni
 2. Maseczka gruszkowa
 3. Maseczka z moreli
 4. Maseczka z nagietka i brzoskwini
 5. Maseczka rumiankowo-glinkowa
 6. Maseczka z szałwii
 7. Maseczka z pietruszki
 8. Maseczka hiszpańska
 9. Maseczka z płatków owsianych
 10. Maseczka czekoladowa

 

Okazuje się, że pielęgnacja skóry wrażliwej, nie jest niemożliwa. Istnieje wiele składników i naturalnych produktów, które w tej pielęgnacji pomagają. Zarówno w przypadku kosmetyków z domowej apteczki, jak i tych ze sklepowych półek, w przypadku, gdy mają być one przeznaczone do skóry wrażliwej, należy zachować szczególną ostrożność i umiar.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

1 thought on “Maseczki do cery wrażliwej

 1. Polecam maseczkę z płatków owsianych zmieszaną z bialą glinką i miodem – to możez dziwne połączenie ale nadzwyczaj skuteczne. Wmasowywałam te płatki w twarz coś na kształt lekkiego peelingu. Bardzo dobrze oczyszcza skórę a po stosowaniu przez jakieś 4 tygodnie buźka jaśnieje blaskiem :D POLECAM!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *