Maseczki do cery wrażliwej

Maseczki do cery wrażliwej

Pielęgnacja skóry wrażliwej jest z pewnością bardziej skomplikowana a utrzymanie jej w dobrym zdrowiu i wyglądzie wymaga więcej wysiłku i starań. Nadwrażliwość cery może dotyczyć wszystkich typów skóry. Większego znaczenia nie ma tu także wiek skóry. Podrażnienia, zaczerwienienia i skłonność do alergii mogą zdarzyć się każdemu. Wrażliwość cery może mieć swoje źródło w genach. Przyczyną jej wystąpienia mogą być także działania, prowadzące do ciągłego podrażniania skóry, przy jednoczesnym uniemożliwieniu jej procesów regeneracyjnych.

Pielęgnacja skóry wrażliwej jest z pewnością bardziej skomplikowana a utrzymanie jej w dobrym zdrowiu i wyglądzie wymaga więcej wysiłku i starań.

Pielęgnacja skóry wrażliwej jest z pewnością bardziej skomplikowana a utrzymanie jej w dobrym zdrowiu i wyglądzie wymaga więcej wysiłku i starań.

Skóra wrażliwa ma niewłaściwą strukturę górnych warstw, co powoduje, że przepuszcza do głębszych warstw niekorzystne czynniki z otoczenia, wywołujące mikro zapalenia. Te z kolei na zewnątrz objawiają się przesuszeniem, zaczerwienieniem, nadmiernym złuszczaniem, uczuciem ściągnięcia, swędzeniem a nawet bólem. Skóra wrażliwa różni się od skóry alergicznej tym, że w przypadku alergii, cera reaguje zawsze na dany konkretny czynnik – alergen.

 

Może nim być na przykład określony składnik kremu czy element pożywienia. Gdy chodzi o nadwrażliwą cerę, to jest ona bardziej nieprzewidywalna. Reaguje różnie na te same czynniki, w zależności od tego w jakiej kondycji aktualnie się znajduje. W związku z tym można stwierdzić, że pielęgnacja skóry wrażliwej sprowadza się w zasadzie do dwóch rzeczy.

 

Podstawą jest zaleczenie już istniejących stanów zapalnych. Ponadto należałoby chronić skórę przed czynnikami szkodliwymi, które działają na nią drażniąco. W tym celu warto wybierać kosmetyki zawierające lipidy, ceramidy , nienasycone kwasy tłuszczowe. Korzystny wpływ mają także wszelkie antyoksydanty takie jak witaminy E oraz C, polifenole i kwas ferulowy. Warto sięgać po kosmetyki zawierające substancje przeciwzapalne czyli na przykład pantenol, allantoina, neurosensyna czy zwykłą wodę termalną z solami mineralnymi łagodzącymi stany zapalne oraz podrażnienia.

 

Gdy chodzi o kosmetyki do skóry wrażliwej, należy pamiętać o tym, by unikać ich częstych zmian oraz przypadkowych wyborów. Należy stosować preparaty przeznaczone specjalnie dla skóry wrażliwej, niezawierające konserwantów, sztucznych barwników substancji zapachowych. Nie oznacza to, że w pielęgnacji musimy wykluczyć domowe sposoby dbania o cerę. Należy po prostu wybierać produkty łagodne i bezpieczne. Do takich należą między innymi maseczki prezentowane poniżej.

 

  1. Maseczka z dyni
  2. Maseczka gruszkowa
  3. Maseczka z moreli
  4. Maseczka z nagietka i brzoskwini
  5. Maseczka rumiankowo-glinkowa
  6. Maseczka z szałwii
  7. Maseczka z pietruszki
  8. Maseczka hiszpańska
  9. Maseczka z płatków owsianych
  10. Maseczka czekoladowa

 

Okazuje się, że pielęgnacja skóry wrażliwej, nie jest niemożliwa. Istnieje wiele składników i naturalnych produktów, które w tej pielęgnacji pomagają. Zarówno w przypadku kosmetyków z domowej apteczki, jak i tych ze sklepowych półek, w przypadku, gdy mają być one przeznaczone do skóry wrażliwej, należy zachować szczególną ostrożność i umiar.