Z wiekiem nasza skóra traci jędrność i sprężystość. Skóra wokół oczu bardzo szybko reaguje na upływ czasu a zachodzące zmiany są w tej okolicy bardzo widoczne. Wiele z nas boryka się z sińcami czy workami pod oczami. Wielu kobietom pielęgnacja okolic oczu nastręcza wiele trudności. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka. Pierwszy to taki, że oko jest bardzo wrażliwą częścią naszego ciała.

Nie wiemy do końca, co jest bezpieczne dla naszych oczu, czym pielęgnować skórę wokół nich, by nie zaszkodzić wzrokowi. Drugi powód to fakt, że często mylimy pielęgnację skóry wokół oczu z maskowaniem sińców, czy worków. Jedno nie wyklucza drugiego, jednak makijaż, nawet najdoskonalszy, nie może zastąpić zabiegów, jakim powinnyśmy poddać skórę wokół oczu. Trzeci, prozaiczny powód, to cena profesjonalnych kosmetyków, która niejednokrotnie jest zbyt wysoka, by na dany preparat mógł pozwolić sobie każdy. Czy to oznacza, że skóra wokół oczu jest na z góry przegranej pozycji i nie ma prawa wyglądać dobrze? Nic bardziej mylnego. Należy tylko zawczasu pomyśleć o zadbaniu o nią i poznać kilka naturalnych preparatów i domowych sztuczek, by utrzymać skórę wokół oczu w zdrowiu i dobrym wyglądzie.
O skórę w okolicach oczu w zasadzie powinnyśmy systematycznie dbać już od 20 roku życia. Dzieje się tak dlatego, że jest ona szczególnie podatna na upływ czasu.. Podstawa pielęgnacji skóry wokół oczu wymaga tego samego, co pielęgnacja skóry w ogóle, czyli oczyszczania, nawilżania i odżywiania. Mówiąc o oczyszczaniu skóry wokół oczu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na codzienny, staranny demakijaż. W nawilżaniu i odżywianiu okolic oczu, pomocne są różnego rodzaju napary oraz maseczki pod oczy.
Do przemywania oczu z powodzeniem możemy używać czarnej lub zielonej herbaty, naparu z lipy, kopru włoskiego, arniki, pietruszki, czy rumianku. Wspomniane specyfiki działają kojąco, leczą stany zapalne, podrażnienia, zwężają naczynia krwionośne. Pomocne w pielęgnacji okolic oczu jest także schładzanie. Zimno pozwala oczom odpocząć, niweluje opuchlizny i przynosi ulgę skórze. W sklepach dostępne są specjalne okulary żelowe, jednak równie dobrze możemy użyć schłodzonych łyżeczek, dziecięcych gryzaków, czy kostek lodu owiniętych w chusteczkę.
Warto również wykonywać delikatny masaż oczu od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Poprawia on bowiem krążenie limfy, zapobiegając zasinieniom i opuchnięciom. Podobną zasadą kierujemy się nakładając krem pod oczy. Delikatnie wklepujemy je opuszkami palców od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Raz na jakiś czas możemy naszym oczom i skórze wokół nich zafundować maseczkę z ogórka, pietruszki czy oczaru. Oto kilka prostych sposobów na wykonanie domowej maseczki pod oczy.
- Maseczka ogórkowa,
- Maseczka ziemniaczana,
- Maseczka pietruszkowa,
- Maseczka oczarowa,
- Maseczka żelatynowa,
- Maseczka z żelatyny i olejów
Skóra wokół oczy jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna a tym samym podatna na upływ czasu. Wymaga szczególnego traktowania i szczególnej dbałości. Maseczki domowej roboty mogą okazać się bardzo przydatne i pomocne.
2 thoughts on “Maseczki pod oczy”
Niestety widzę jak przychodzą klientki do zakładu to w ogóle nie dbają o oczy, skora pod oczami jest sucha, a to niestety sprzyja zmarszczkom, gdyż jest to bardzo wrażliwe miejsce
Warto o tym pamiętąć! Bo jak na tym obszarze twarzy pojawią się zmarszczki to bardzo trudno jest wypełnić i nawet botoks nie pomoże. Niestety również nadmierne opalanie przyczynia się do tych zmarszczek.