Masz krzywe zęby? Można to zmienić!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Już od dawna wiadomo, że krzywe zęby to nie tylko problem natury estetycznej. Wada ortodontyczna może bowiem doprowadzić do wad wymowy, a nawet wielu problemów zdrowotnych.

Wstydliwy problem

Wstydzisz się pokazywać swój uśmiech, który byłby piękny i olśniewający, gdyby nie Twoje krzywe zęby? Boisz się śmiać przy ludziach, a jeśli już ostatecznie to robisz, musisz zakrywać usta ręką, żeby nie narazić się na złośliwe komentarze? Może na razie jeszcze w to nie wierzysz, ale jest sposób na to, abyś mogła cieszyć się zdrowym, pięknym uśmiechem. Z ortodoncją często kojarzą się dzieci marudzące, kiedy okazuje się, że muszą nosić aparat. Tymczasem aparaty ortodontyczne mogą stosować również dorośli, którzy z jakichś powodów zaniedbali wcześniej swoje zęby, ale teraz chcą, żeby były one proste.

Ważna jest atmosfera

Stomatologia oraz ortodoncja to, jak można czasem usłyszeć, bardzo niewdzięczne zajęcia. Ważne jest, aby gabinet stomatologiczny oraz ortodontyczny był przyjazny dla pacjenta. Klimat gabinetu ma duży wpływ na samopoczucie pacjentów. Gabinet stomatologiczny w Baninie cechuje się właśnie taką spokojną i miłą atmosferą. Położony jest on w małej kaszubskiej miejscowości, co w połączeniu z wyspecjalizowaną kadrą lekarzy daje to, czego każdy pacjent potrzebuje: poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa.

Komplikacje nieleczenia krzywych zębów mogą być naprawdę różne: od wad wymowy, po bóle głowy aż do chorób dziąseł. Wielu ludzi boi się wizyt u specjalisty, argumentując to strachem przed bólem czy wizją noszenia kłopotliwego, widocznego aparatu ortodontycznego. Tymczasem warto pamiętać, że ortodoncja to dziedzina medycyny, która jak każda inna, wciąż się rozwija. Współczesne aparaty ortodontyczne w niczym nie przypominają tych sprzed kilkunastu lat.

W razie konieczności wizyty u jakiegokolwiek specjalisty staramy się znaleźć zaufany gabinet, w którym panuje miła atmosfera, ale również taki, w którym mamy zapewnioną profesjonalną opiekę. Przed wizytą u stomatologa czy ortodonty jesteśmy bardziej nerwowi niż przed wizytą chociażby u dermatologa, ponieważ z góry tak naprawdę wiemy, co nas czeka. Jak możemy przeczytać na stronie stomatologia-banino.pl, lekarze praktykujący w gabinecie znajdującym się w Baninie są specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Dodatkowo na stronie możemy zobaczyć zdjęcia wyleczonych przypadków klinicznych, co daje nam dowód na skuteczność leczenia ortodontycznego. Warto jednak pamiętać, że przed wizytą u ortodonty i założeniem aparatu ważne jest, aby wcześniej skonsultować się z dentystą, gdyż zęby, na które będzie zakładany aparat, nie mogą mieć żadnych ubytków, a dodatkowo powinny być wzmocnione (na przykład poprzez lakierowanie fluorem), co przy mocowaniu oraz późniejszym noszeniu aparatu jest bardzo ważne.

W dzisiejszych czasach możemy wybrać typ aparatu, który pomoże nam w osiągnięciu pięknego, olśniewającego uśmiechu. I tak mamy do wyboru aparaty ruchome oraz stałe metalowe lub ceramiczne. Tak więc, jak już było wcześniej wspomniane, aparaty ortodontyczne różnią się od tych, które były dostępne kilkanaście lat temu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *