Masz kurze łapki lub lwią zmarszczkę? Botoks to najlepszy wybór na zmarszczki mimiczne

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Masz kurze łapki lub lwią zmarszczkę? Botoks to najlepszy wybór na zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne są trudne w usuwaniu z użyciem produktów i zabiegów kosmetycznych. Najlepszy wybór to wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

Nadmierna mimika skóry może spowodować pojawienie się nieestetycznych zmarszczek mimicznych nawet po dwudziestym roku życia. Gdy również masz z nimi problem, warto od razu postawić na skuteczne metody – obecnie najlepszym wyborem jest botoks, czyli toksyna botulinowa, która wstrzykiwana jest bezpośrednio w zmarszczkę.

Czym są zmarszczki mimiczne i skąd się biorą?

Zmarszczkami mimicznymi nazywa się grupę zmarszczek, do których powstawania przyczynia się mimika twarzy, czyli ruchy mięśni twarzy.

Najczęściej sprzyjają im marszczenie czoła, podnoszenie brwi, mrużenie oczu, szerokie uśmiechanie się. Dodatkowo, mogą pogłębiać się u osób opalających się, stosujących używki, mających nieprawidłową dietę, z nieodpowiednią pielęgnacją skóry.

W większości przypadków zmarszczki mimiczne widoczne są na twarzy jeszcze przed zmarszczkami starczymi. Są wówczas głębsze i mocniej rzucają się w oczy, dlatego też uznawane są powszechnie jako defekt estetyczny.

Główne rodzaje zmarszczek mimicznych to:

  • zmarszczki na czole – pionowe i poprzeczne, w tym lwia zmarszczka
  • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki w zewnętrznych kącikach oczu
  • zmarszczki przy ustach – tak zwane zmarszczki palacza
  • bruzdy nosowo-wargowe – wiodące od podstawy nosa do kącików ust

W jaki sposób można poradzić sobie ze zmarszczkami mimicznymi?

Ze względu na sposób ich powstania, usuwanie zmarszczek mimicznych nie jest proste z wykorzystaniem nawet najlepszych kosmetyków. Takie zmarszczki pojawiają się w głębszej warstwie skóry, do której nie docierają składniki aktywne nakładane na skórę.

Aktualnie najlepszym sposobem na zmarszczki mimiczne jest botoks – botox, czyli toksyna botulinowa. Procedura ta polega wówczas na odpowiednim ostrzykiwaniu skóry z wykorzystaniem właściwej dawki preparatu. Z zabiegów z użyciem botoksu można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej na terenie całej Polski.

Czym jest botox – toksyna botulinowa?

Botoks, także botox, toksyna botulinowa, to nazwy stosowane na jad kiełbasiany, który jest efektem produkcji bakterii Clostridium botulinum. To bardzo silna toksyna, która oddziałuje na układ nerwowy i może spowodować śmierć.

W niewielkich dawkach botoks ma jednak działanie terapeutyczne i używany jest w wielu dziedzinach medycyny, na przykład w leczeniu zeza, kurczu powiek, spastyczności mięśni. Z wykorzystaniem botoksu możliwe jest też leczenie nadpotliwości, zgrzytania zębami – bruksizmu oraz leczenie migreny.

Botoks jest również używany w medycynie estetycznej – usuwanie zmarszczek z wykorzystaniem tego preparatu przynosi bardzo dobre rezultaty widoczne na długi czas.

Usuwanie zmarszczek mimicznych botoksem

W medycynie estetycznej botoks oddziałuje bezpośrednio na mięsień, który odpowiedzialny jest za daną zmarszczkę. Substancja wstrzykiwana jest wtedy bezpośrednio w problematyczne miejsce i tam powoduje zablokowanie przewodnictwa pomiędzy nerwem a mięśniem. W efekcie widoczne jest wygładzenie zmarszczki, która przestaje być widoczna na skórze. Twarz nabiera wtedy młodzieńczego wyglądu.

Pierwsze rezultaty zabiegu są można zobaczyć po kilku dniach, ale całkowity efekt, czyli wygładzenie zmarszczek następuje po około 14 dniach. Botoks działa najczęściej przez około 3-6 miesięcy. Gdy rezultaty zaczynają słabnąć, w takim przypadku zabieg można wykonać ponownie.

Więcej informacji dotyczących usuwania zmarszczek z użyciem preparatu botox w Krakowie można uzyskać na blogu internetowym Instytutu Bielenda.

Ile kosztuje usuwanie zmarszczek z użyciem botoksu?

Za zabieg, w którym używany jest botoks, trzeba zapłacić najczęściej od około 800 do 1500 złotych w zależności od ilości zużytej substancji, co związane jest z wielkością obszaru zabiegowego.

Wobec tego medycyna estetyczna zna skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek mimicznych – to botox, czyli toksyna botulinowa, która daje bardzo dobre efekty w likwidowaniu tego typu zmian na długi czas.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

26 thoughts on “Masz kurze łapki lub lwią zmarszczkę? Botoks to najlepszy wybór na zmarszczki mimiczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *