Medycyna estetyczna? No to pięknie!

Medycyna estetyczna? No to pięknie!

Każdy z nas chce być piękny. Niezależnie od wieku, a nawet od płci, stale podejmujemy różne kroki w naszym życiu, które mają prowadzić do poprawy wyglądu, a co za tym idzie – wzrostu samoakceptacji i lepszego samopoczucia.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Coraz częściej w młodym wizerunku upatrujemy większego komfortu życia. Przyczyn chęci osiągnięcia atrakcyjności jest wiele i u różnych osób wynikają one z różnych pobudek, jednak w oczekiwaniu szybkich i spektakularnych efektów recepta na niego wydaje się być tylko jedna – medycyna estetyczna.

 

Anty-aging, czyli walka z upływającym czasem

Czasu zatrzymać się nie da, dlatego od dawna szukano sposobu, by zniwelować zachodzące w związku z tym zmiany w naszym ciele. Mimo, iż mówi się, że pęd do młodości jest znakiem naszych czasów, to atrakcyjny wygląd, brak zmarszczek, sprężysta i jędrna skóra od zawsze były marzeniem kobiet. Panie wyszukiwały różnych sposobów, by ująć sobie lat, powstrzymać proces starzenia oraz zlikwidować jego efekty. Każdy słyszał o kąpielach w mleku, wyciągach z ziół i owoców, czy specjalnych olejkach. Z czasem zaczęto również używać różnego rodzaju kremów.

Niestety tego typu „kosmetyczna pielęgnacja”, łączona nawet ze zdrowym trybem życia, tylko krótkotrwale poprawiała sytuację. Tak też jest po dziś dzień. Dopiero pojawienie się medycyny estetycznej umożliwiło poprawienie wyglądu w sposób skuteczny, a jednocześnie mało inwazyjny. Wyszła ona naprzeciw dotychczasowym problemom i stała się orężem do walki ze starością. Dzięki niej bezboleśnie i bardzo szybko możemy całą gamą metod eliminować zmarszczki i bruzdy, poprawiać jędrność oraz nawilżenie skóry, a także modelować kontur twarzy czy ust.

 

Dopiero pojawienie się medycyny estetycznej umożliwiło poprawienie wyglądu w sposób skuteczny, a jednocześnie mało inwazyjny.

Poprawić samą Matkę Naturę

Medycyna estetyczna oferuje nie tylko szansę na poprawę wyglądu poprzez uzyskanie efektu odmłodzenia, ale także na zlikwidowanie wielu defektów urody wynikających z naszej fizjonomii czy przebytych chorób. Do takich z pewnością należy dziąsłowy uśmiech (tzw. „gummy smile”), wypadanie włosów, redukcja rozstępów i cellulitu. Te niekiedy bardziej obniżają jakość życia ludzi niż sam problem upływającego czasu. Stają się powodem kompleksów, zamykania się w sobie, a nawet minimalizowania kontaktów z otoczeniem. Dlatego o medycynie estetycznej mówi się często nie tylko jako o lekarstwie na problemy ciała, ale także duszy. Każdego dnia pozwala ona bowiem odzyskać pewność siebie kolejnym osobom, zastępując nawet kozetkę u psychologa i pozwalając im na nowo cieszyć się życiem.

 

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Zaledwie godzina na drodze do nowego „ja”

Z uwagi na dostępność i dobrodziejstwa jakie oferuje, medycyna estetyczna pozostaje w kręgu zainteresowań już nie tylko celebrytów, polityków czy biznesmenów, ale coraz szerszej grupy społeczeństwa. Osób decydujących się odwiedzić specjalistyczne kliniki z roku na rok jest coraz więcej. Kobiety oprócz wychowania dzieci i pracy zawodowej zaczynają myśleć więcej o sobie. Dbałość o piękny wygląd przestała być jednak tylko ich domeną – coraz częściej zabiegom odmładzającym poddają się również mężczyźni. Nikogo to już nie dziwi.

 

Medycyna estetyczna oferuje wiele sposobów na szybką i zauważalną poprawę wyglądu, która od razu pozwala powrócić do normalnego trybu życia – wylicza zalety Magdalena Olejnik, lekarz medycyny estetycznej z Prywatnej Lecznicy Certus. Oczywiście o wyborze najwłaściwszego przesądzają zazwyczaj konsultacje, podczas których specjalista doradzi najbardziej optymalny wariant usługi, a także wykluczy ewentualne przeciwwskazania – dodaje.

 

Bez wątpienia konsultacje powinny być nieodłącznym elementem każdego zabiegu, gdyż nie zawsze to, co wydaje się dla nas odpowiednie, faktycznie się takim okazuje. Wynika to z faktu, iż powszechna wiedza na temat wspomnianych zabiegów wśród społeczeństwa wciąż jest jeszcze niepełna, a sama gałąź medycyny stale i dynamicznie się rozwija, oferując nowe, coraz to atrakcyjniejsze rozwiązania. Dlatego też zasięgać powinniśmy opinii u lekarzy, gdyż tylko ich fachowa wiedza pomoże nam uniknąć ewentualnych rozczarowań. Metamorfoza w rękach profesjonalisty jest bezpieczna, wyklucza ryzyko jakichkolwiek powikłań i oczywiście przebiega najefektywniej.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Staramy się rekomendować pacjentom takie zabiegi, które nie tylko poprawiają wygląd, ale także odżywią skórę. Doskonałym przykładem może być mezoterapia igłowa, albo lifting biomimetyczny, który nie tylko modeluje twarz, ale również ją nawilża i zapobiega powstawaniu zmarszczek poprzez silną stymulację skóry do produkcji kolagenu. Oczywiście Certus oferuje także popularne zabiegi z użyciem botoksu czy kwasu hialuronowego, które wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością – uzupełnia ekspert.

Bez wątpienia medycyna estetyczna pomaga dłużej zachować urodę lub ją odzyskać. Niektórzy twierdzą, że w godzinę odmieniają swoje życie. Czy zatem jest to rodzaj terapii? Remedium na brak pewności siebie i problemy z akceptacją – naszą wewnętrzną i tą społeczną? Recepta na sukces zawodowy lub osobisty? A może fanaberia, moda? Znak naszych czasów? Chociaż dla każdego odpowiedź może być inna, to przecież satysfakcja z efektów jest najważniejsza.