Męskie spodnie w kratę — w jakich stylizacjach się sprawdzą?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Przeszczep włosów w Turcji - dlaczego warto?

Krata na spodniach to jedne z najbardziej klasycznych i wszechstronnych wzorów występujących w męskiej garderobie, który może stanowić mocny punkt każdej stylizacji. W zależności od kroju, kolorystyki i materiału spodnie w kratę mogą być bowiem z powodzeniem wykorzystywane w perfekcyjnie skomponowanych zestawach o różnych stopniu formalności. Jakie rodzaje kraty można spotkać na męskich spodniach? W jakich stylizacjach sprawdzają się męskie spodnie w kratę? Dowiesz się z poniższego artykułu!

Jakie są rodzaje kraty na spodniach?

Krata to ponadczasowy i uniwersalny, a także niezwykle zróżnicowany wzór, po który chętnie sięgają projektanci męskiej odzieży. Najczęściej stawiają oni na jedne z kilku najpopularniejszych rodzajów kraty, wśród których można wyróżnić:

Vichy, czyli prosta kratka opierająca się na równomiernie poukładanych fragmentach materiału, Wzór vichy w precyzyjny sposób łączy ze sobą dwa odmienne kolory, w których jeden wyróżnia się znaczną dominacją nad drugim.
Buffalo to krata opierająca się na regularnych kwadratowych rozmieszczonych na materiale w równomiernych odstępach. Najczęściej wzór buffalo łączy w sobie kolory czerni i czerwieni, czerni i zielenie czy czerni i bieli.
Tartan, nazywany także szkocką kratą to krata występująca w różnych gamach kolorystycznych. Wzór ten uznawany jest za jeden najbardziej eleganckich wzorów.
Windowpane, czyli krata składająca się z dużych, kwadratowych “okien” przecinających się pod kątem prostym.

Spodnie w kratę — jak nosić?

Spodnie w kratę to element garderoby, który może zostać organy na wiele różnorodnych sposobów — w zależności od pozostałych elementów garderoby, kolorystyki czy materiału sprawdza się on bowiem zarówno w codziennych, jak i formalny czy eleganckich stylizacjach. Wśród najczęściej spotykanych stylizacji męskich ze spodniami w kratę można wymienić:

Spodnie w kratę do garnituru

Garniturowe spodnie w kratę utrzymane w ponadczasowych odcieniach czerni, granatu, brązu czy szarości to element garderoby, które coraz częściej wykorzystywane są w nowoczesnych kompletach garniturowych. Spodnie w kratę zestawiane są w umiejętny sposób łączone zarówno z marynarkami w ten sam wzór, jak i z gładkimi marynarkami o wspólnym akcencie kolorystycznym z kratą na spodniach.

Spodnie w kratę do stylizacji smart-casual

Spodnie w kratę z powodzeniem wykorzystywane są w stylizacjach smart casual, określanych także mianem sportowej elegancji czy stylu półformalnego. Uniwersalne spodnie w kratkę doskonale komponują się w zestawach ze sportowymi marynarkami, krawatami typu knit i butami double monk, a także męskimi płaszczami, które doskonale uzupełniają stylizacje smart-casual w chłodniejsze dni.

Spodnie w kratę do codziennych stylizacji

Uniwersalny wygląd spodni w kratę sprawia, że doskonale komponują się z casualowymi elementami garderoby — koszulkami, bluzami czy golfami, a także mokasynami, sneakersami czy espadrylami.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *