Metody wybielania zębów – najlepsze sposoby na bielszy uśmiech.

Metody wybielania zębów – najlepsze sposoby na bielszy uśmiech.

Piękny, śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem niemal każdego, jednak mało kto taki posiada. Odcień zębów poszczególnych osób może się znacznie różnić.

Z wiekiem nasze zęby stają się ciemniejsze – co jest skutkiem picia kawy, wina, soków czy palenia papierosów. Nikt jednak nie powiedział, że zęby znowu nie mogą być białe! Kliniki stomatologiczne mogą pomóc uzyskać wymarzony, śnieżnobiały uśmiech. Do wyboru mamy dwa sposoby wybielania zębów – lampę Beyond oraz metodę nakładkową.

Wybielanie lampą Beyond

Zabieg musi być poprzedzony wyleczeniem wszystkich ubytków oraz usunięciem kamienia i piaskowaniem. W pierwszej kolejności lekarz aplikuje na dziąsła specjalistyczny preparat, chroniący je przed podrażnieniem. W czasie zabiegu zęby zostają pokryte środkiem wybielającym, a następnie naświetlane lampą, emitująca zimne niebieskie światło. Technologia pozwala na nieinwazyjne oczyszczenie zarówno powierzchni zęba, jak i jego wewnętrznej struktury. Wybielanie jest całkowicie bezpieczne, nie podrażnia zakończeń nerwowych i nie niszczy szkliwa. Zabieg trwa ok. 40 minut i już jeden wystarczy by móc cieszyć się pięknym uśmiechem, który utrzymuje się 2-3lata.

Wybielanie metodą nakładkową

To metoda całkowicie bezpieczna i możliwa do samodzielnego wykonywania przez pacjenta. Pierwszym krokiem jest przygotowanie zębów – usunięcie starych, rozszczelnionych wypełnień, kamienia i osadu. Następnie pacjent otrzymuje nakładki, wykonane na podstawie pobranych wcześniej wycisków, oraz żel wybielający dopasowany stężeniem do wrażliwości zębów. Pacjent w domu, przed pójściem spać nakłada żel za pomocą nakładek. Czynność powtarza się zwykle przez okres 10-14 dni. Aktywny tlen zawarty w żelu wiąże się z barwnikami znajdującymi się w szkliwie, a następnie powoduje ich utlenianie i zmianę odcienia. Ta metoda pozwala na wybielenie zębów nawet o 6 odcieni, a efekt może utrzymywać się do 3 lat.

W czasie procesu wybielania zębów oraz do dwóch tygodni po nim należy przestrzegać zasad tzw. białej diety – nie należy pić napojów, powodujących przebarwienia (kawa, herbata, wino, cola) oraz palić papierosów. Nie wolno też jeść niektórych owoców i warzyw (jagody, borówki, papryka, buraki itp.), czekolady, oraz uważać na barwiące przyprawy. To jak długo utrzyma się efekt wybielania zależy od nawyków żywieniowych i indywidualnych właściwości organizmu pacjenta.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ProClinic Dental – nowoczesnym gabinetem znajdującym się we Wrocławiu. Starannie dobrana kadra i nowoczesny sprzęt to nie jedyne zalety tego miejsca. Pracownicy dbają o komfort i dobre samopoczucie pacjentów, starając się by wizyty stomatologiczne kojarzyły się z miłą atmosferą.W ofercie placówki znajduje się wiele usług stomatologicznych – od zabiegów poprawiających estetykę uśmiechu, aż do chirurgii twarzowo-szczękowej. Gabinet ProClinic Dental to miejsce, w którym pacjenci mogą zadbać o zdrowie i piękny wygląd, więcej dowiedzieć się można dzięki najczęściej zadawanym pytaniom – http://proclinicdental.pl/kat/faq/. Dodatkowo zachęcającym jest fakt, że można w nim wykonać bezpłatny przegląd dentystyczny.