Spośród wielu zabiegów proponowanych przez gabinety medycyny estetycznej w celu zapobiegania starzenia się skóry warto zwrócić uwagę na tzw. mezolift, wskazany jest on dla osób borykających się ze skórą zwiotczałą, starzejącą się a także dla osób ze skórą nadmiernie przesuszoną. Jest to zabieg z grupy mezoterapii, stosowany na okolice twarzy,szyi i dekoltu.
Smutna prawda jest taka, że nasza skóra już po 25 roku życia niestety traci swą elastyczność, jędrność i nawilżenie. Dzieje się tak dlatego, że przestaje ona wytwarzać odpowiednią ilość elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego, do tego już po 30-stce zanikają gruczoły łojowe, w skutek czego skóra jest wysuszona i ogólnie jej stan ulega pogorszeniu co sprzyja powstawaniu zmarszczek.
Jeszcze gorzej sprawa wygląda gdy posiadamy skórę suchą, wrażliwą lub atopową, w tym wypadku proces ten przyśpieszony jest dwu lub nawet trzykrotnie.
Ale na szczęście pomocna w tej kwestii jest medycyna estetyczna, która proponuje nam prawdziwy eliksir młodości w postaci zastrzyku. Mezolift jest to połączenie kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za nawilżenie skóry, kwasu polimlekowego, który ma właściwości regenerujące i zagęszczające skórę oraz witamin, oligoelementów i aminokwasów. Gdy zaaplikujemy skórze taką mieszankę szybko uzyskamy efekt regeneracji, poprawi się jej jędrność i elastyczność. Stanie się tak już dzień po zabiegu.
EFEKTY ZABIEGU
– dzięki działaniu kwasu hialuronowego, który zatrzymuje wodę w głębszych warstwach naskórka, otrzymujemy efekt natychmiastowego nawilżenia
– kwas polimlekowy i witaminy A, C i E aktywują komórki do produkcji kolagenu i elastyny.
Widoczna jest ogólna poprawa kondycji skóry, przede wszystkim dzięki dostarczeniu składników których jej brakowało opóźni się proces starzenia się.
JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Mezolift nie zalicza się do zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch, trzeba się do niego przygotować. Należy pamiętać aby przez conajmniej 3 dni przed planowanym zabiegiem nie przyjmować leków przeciwzapalnych, aspiryny i leków przeciwzakrzepowych, a także dużej ilość witaminy C.
Do samego zabiegu twarz powinna być czysta, bez makijażu.
Miejsca objęte zabiegiem lekarz znieczuli kremem, po upływie ok.20 minut zacznie wstrzykiwać mieszankę. Wkłucia wykonywane są cienką igiełką na głębokość 1-2mm, jest to tzw. technika nakłuć powierzchniowych. Na koniec wykonywany jest masaż miejsc, które były ostrzykiwane aby mieszanka dobrze się wchłonęła. Lekarz może też nałożyć krem z wit.K który zminimalizuje zasinienia w miejscach wkłuć. Po zabiegu twarz może być nieco obolała, zaczerwieniona, mogą pojawić się grudki, które jednak ustępują po kilku dniach.
JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ ZABIEG?
Efektami można cieszyć się już po pierwszym zabiegu, jednakże dla uzyskania całkowitego i długofalowego rezultatu należy wykonać go ok. 4 razy w odstępach 1 miesiąca. Po pół roku kontrolujemy stan skóry i gdy jest taka potrzeba to powtarzamy zabieg. Niestety przy dość wygórowanych cenach mezolift okazuje się dość kosztowną inwestycją we własną skórę.
PRZECIWWSKAZANIA
Mezolift nie jest napewno metodą wskazaną dla osób, które źle znoszą iniekcję. Przeszkodą są też ewentualne zmiany zapalne lub infekcje skóry.
A także:
– choroby układu immunologicznego,
– epilepsja, choroby nowotworowe,
– skłonności do nadmiernego powiększania się blizn,
– okres ciąży i karmienia piersią.
Osoby z jakimikolwiek problemami skórnymi powinny skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu.
autor: DO