Mezoterapia – sekret wiecznej młodości.

Mezoterapia – sekret wiecznej młodości.
fotolia.com, 72774809 | Autor: Robert Przybysz

Starzenie się skóry to proces nieunikniony, ale jego tempo może się diametralnie różnić. Upływ czasu, dieta, styl życia, stres, hormony to jedynie część czynników wpływających na jędrność i koloryt skóry. Do powstawania zmarszczek w ogromnym stopniu przyczynia się też promieniowanie UV, które z powodzeniem można jednak ograniczyć. U wielu z nas ciało poddawane jest wahaniom wagi, co sprzyja powstawaniu niechcianych rozstępów, a nieestetyczny cellulit to problem także tych młodych i szczupłych.

Stosowanie kosmetyków poparte zdrowym trybem życia, regularne masaże, a w przypadku skóry twarzy także dokładny demakijaż potrafią zdziałać naprawdę dużo. Nawet najlepszy kosmetyk napotyka jednak barierę, którą jest paradoksalnie…sama skóra. Dlaczego? Ponieważ skóra czeka na bodziec do regeneracji, a substancje odżywcze zawarte w preparatach pielęgnujących pozostają przede wszystkim na jej powierzchni.

Skuteczne metody walki z problemami skóry

Jeśli zatem zależy nam, by substancja dostała się do wewnątrz, a kosmetyki, za które przecież tyle płacimy, naprawdę spełniały swoje funkcje, powinniśmy wykorzystać innowacyjne metody: należy do nich mezoterapia.

Mezoterapia igłowa to nic innego jak zabieg polegający na wprowadzeniu aktywnych składników bezpośrednio do skóry. Jest to metoda przełomowa, która przedefiniowała współczesne oblicze kosmetologii, pozwalając preparatom działać tam, gdzie do tej pory było to niemożliwe. Działanie składników na poziomie komórkowym, jak również aktywizacja skóry i skłonienie jej do regeneracji to druga po chirurgii plastycznej metoda przywracania skórze młodości.

Zabieg mezoterapii jest odpowiedzią na rozmaite problemy skórne lub ich profilaktykę. Spłycenie zmarszczek, nawilżenie, lifting, likwidacja przebarwień to cel pożądany przez większość kobiet. Nie wszyscy są jednak świadomi, że mezoterapia pomoże też przy redukcji zwiotczałej skóry brzucha czy wzmocnieniu słabych włosów. Efekty są oczywiście proporcjonalne do ilości zabiegów, jakie zafundujemy naszej skórze.

Efektywnie, choć nieinwazyjnie

Alternatywą tradycyjnej mezoterapii jest tak zwana mezoterapia bezigłowa, czyli nieinwazyjny, nowoczesny i, co najważniejsze, bardzo skuteczny zabieg będący odpowiedzią na podobne problemy skórne. Jej podstawą są delikatne impulsy elektryczne, a także zjawiska elektroporacji i elektroporezy zwiększające wchłanialność substancji aktywnych przez poszczególne warstwy skóry.

Profesjonalizm przede wszystkim

Bezpieczeństwo i efektywność mezoterapii uwarunkowana jest przez doświadczenie osoby wykonującej zabieg, jak również sprzęt przeznaczony do tego celu. Profesjonalne urządzenia do mezoterapii igłowej i bezigłowej znajdziemy w sklepie profryzjer.pl, który rekomenduje wyłącznie sprawdzony sprzęt takich producentów jak Beauty System, Active czy Bielenda Professional.