Mezoterapia w nowej odsłonie – Hydrobalans

Mezoterapia w nowej odsłonie – Hydrobalans

Na pewno zetknęłaś się z zabiegiem mezoterapii. Polega on na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w warstwy skóry. Hydrobalans jest bardzo podobnym zabiegiem gdzie kwas wstrzykiwany jest w głębsze warstwy skóry niż ma to miejsce przy zabiegu mezoterapii.

hydrobalance

hydrobalance

Celem zabiegu jest rewitalizacja skóry twarzy, znaczne wzmocnienie napięcia i sprężystości skóry twarzy. Dzięki wstrzykiwaniu w głębsze warstwy skóry efekt jest zdecydowanie lepszy, długotrwały oraz efektowny. Naturalną konsekwencją głębokiego nawilżenia skóry jest niwelowanie zmarszczek i wygładzenie. Działanie takie zawdzięczamy niezwykłym właściwościom kwasu hialuronowego, który polega na wiązaniu wody w głębokich warstwach skóry.

Jego jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż około 250 cząsteczek wody.

 

Do zabiegu używa się specjalnego, stabilizowanego kwasu hialuronowego: Restylane Vital® oraz Restylane Vital Light®. Niewątpliwą zaletą tych preparatów jest znacznie większy stopnień usieciowania kwasu hialuronowego jak jest w nich zawarty.

Aplikowane dawki preparatu do głębokich warstw skóry nie tylko intensywnie nawilża miękkie tkanki skóry. Drugim i niezwykle ważnym działaniem jest stymulowanie tkanek do wzmożonej produkcji kolagenu dzięki stymulacji fibroblastów.

Przebieg zabiegu

Zabieg hydrobalans jest mało inwazyjny, polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek preparatu w wybranych obszar ciała. Odchodzi się od użycia igieł jako medium transportującego preparat na rzecz mikrokaniul popularnych w soft-liftingu. W klinikach Esteticmed podczas implantacji miejsce zabiegu jest dodatkowo znieczulane urządzeniem chłodzącym.

Dla kogo?

Zabieg hydrobalans przeznaczony jest dla tych wszystkich osób, którzy pragną odnowić skórę i przywrócić jej młody wygląd. Polecany jest szczególnie kobietom, których skóra jest nadmiernie wysuszona poprzez działanie promieni słonecznych czy długie przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych.
Zalety zabiegu hydrobalans

Rewitalizacja skóry sposobem hydrobalans daje bardzo naturalne i równomierne efekty. Skóra jest nawilżona, elastyczna i napięta, odzyskuje blask, wygląda młodo i zdrowo. Poddając naszą twarz zabiegowi hydrobalans, nie musimy obawiać się efektu maski. Ponadto preparaty oparte na bazie kwasu hialuronowego są w pełni biokompatybilne, a my nie mamy uczucia posiadania w swoim ciele czegoś obcego. Warto dodać, że nawet jeżeli cały kwas hialuronowy zastosowany w trakcie zabiegu, zostanie wchłonięty, nasza skóra i tak będzie wyglądała lepiej niż przed zabiegiem, ponieważ wyprodukowane włókna kolagenowe nie znikną od razu. Jeżeli dodamy jeszcze do tego brak inwazyjności oraz skrócony do minimum czas powrotu do codziennej aktywności, to zabieg hydrobalans wyrasta na jeden z najlepszych nowoczesnych sposobów rewitalizacji skóry.

Przeciwwskazania

ciąża oraz okres karmienia piersią,
stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy,
choroby autoimmunologiczne,
choroba nowotworowa,
aktywne zakażenia okolicy zabiegu,
niewyrównana cukrzyca.

http://www.esteticmed.pl/oferta/zabiegi