Mieszkaj ładniej i wygodniej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Graj kontrastami.

4 kroki dzielą nas od piękniejszych wnętrz. Składają się na nie najświeższe trendy i nowoczesne rozwiązania. Z pomocą eksperta podpowiadamy, jak prosto mieszkać ładniej i wygodniej. Moda na biel dotarła także aranżacji wnętrz – trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesne i ciekawe wnętrze bez dominującej roli białego koloru.

Z radą przychodzi Magdalena Dymek, aranżatorka i ekspertka bloga wnętrzarskiego Domo-kracja. Okazuje się, że mieszkać z klasą jest bardzo łatwo, a o wyjątkowym charakterze pomieszczeń decydują drobne szczegóły.

Graj kontrastami.
Graj kontrastami.

Graj kontrastami.

Przeciwieństwa się przyciągają. W projektowaniu wnętrz to powiedzenie nabiera szczególnego znaczenia. Kontrasty sprawdzają się wszędzie tam, gdzie dominuje jedna barwa. Pomagają przełamać nudną jednorodność i sprawić, że w przestrzeni „coś się dzieje”. – Już klamka drzwiowa w kolorze przeciwnym do barwy ścian ożywia wnętrze. Takim elementem może być też kuchenny blat w kontraście do reszty zabudowy, ciekawy wazon lub po prostu jedna ze ścian pomalowana na wyróżniający się kolor – mówi Magdalena Dymek z bloga Domo-kracja.

Baw się światłem

Baw się światłem
Baw się światłem

Pożądany kontrast możemy też uzyskać poprzez grę świateł. – Warto więc zainwestować w nowoczesne oświetlenie dekoracyjne w postaci taśm i opraw LED. Świetlne paski dobrze jest zainstalować na przykład za obudową telewizora, pod ramami obrazów lub dolnymi krawędziami mebli – tłumaczy Magdalena Dymek. Równie modnym pomysłem będzie instalacja opraw w szafkach i szufladach, co ułatwi nam sięganie po przedmioty ukryte w meblach.

Postaw na wygodę.

Postaw na wygodę.
Postaw na wygodę.

Zdanie projektantów meblowa wygoda, to przede wszystkim solidne zawiasy, prowadnice i podnośniki frontów. Takie akcesoria powinny posiadać wbudowane hamulce czy spowalniacze, zapewniające ciche domykanie mebli. Nowoczesne podnośniki pozwalają na pozostawienie frontu szafki w dowolnej pozycji oraz swobodny dostęp do wnętrza mebli.

Klapy szafek górnych mogą uchylać się ponad jej krawędź, podnosić się pionowo, a cały proces wymaga minimalnej siły. To zasługa takich rozwiązań, jak Free swing i up, które znacząco zwiększają komfort w kuchni i nie tylko – tłumaczy Magdalena Dymek.

Zasłaniaj to, co możesz.
Zasłaniaj to, co możesz.

Zasłaniaj to, co możesz.

Większość z nas posiada mieszkania, w których liczy się każdy centymetr miejsca. Nowoczesne szafki muszą być dostosowane do wymagań takiej przestrzeni, czyli zajmować jej tylko tyle, ile to potrzebne.

Dlatego rosnącą popularnością cieszą się meblowe systemy drzwi przesuwnych.
W odróżnieniu do frontów uchylanych, nie zajmują dodatkowej przestrzeni, gdy są otwarte – mówi Magdalena Dymek. – Rozwiązania, jak  Finetta Flatfron, Spinfront lub Slido pozwolą też zamknąć bryłę kuchennej zabudowy i uczynić ją bardzo stylową.

To proste i stosunkowo niedrogie rozwiązanie, które pozwala ukryć to, co niekoniecznie powinno być widoczne. Drzwi przesuwne można też zastosować w szafach garderobianych. Wychodzące z boków meblowego korpusu, skutecznie ukryją zawartość otwartych półek przed wzrokiem gości.

Realizacja pięknych wnętrz jest prostsza, niż może się wydawać. Wystarczy wiedzieć, z czego warto korzystać i co sprawi, że nasze mieszkanie szybko przemieni się we wnętrze rodem z luksusowego katalogu.

Współredakcja:

Nowe mieszkania w Częstochowie – SORTIS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *