Minerały z Morza Martwego dla ożywienia skóry

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Chyba każda z nas zna to uczucie, gdy skóra jest tak mocno wysuszona, że czujemy się we własnej skórze niczym w skorupie. Dzieje się tak w upalne lato, gdy na skutek wysokich temperatur oraz ciągłej ekspozycji ciała na działanie promieni słonecznych, traci ona bardzo dużo wody. Uzupełnienie tak dużego ubytku wody jest bardzo trudnym zadaniem z uwagi na to, że przesuszone są nawet głębokie warstwy skóry, którym zwykły krem, czy balsam nie wystarczy.

Dobrą receptą na taki stan naszej skóry mogą być zabiegi z wykorzystaniem błota z Morza Martwego. Czym różni się ono od jakiegokolwiek innego błota? Różnica jest zasadnicza. Tylko w Morzu Martwym żyje pierwotniak dunaliella, którego wpływ na naszą skórę jest nieoceniony i niezastąpiony.

Ma on niezwykłą właściwość przetwarzania wszelkich pierwiastków i minerałów zawartych w błocie na coś w rodzaju odżywki dla naszego ciała.Okład z błota to w rzeczywistości bomba substancji odżywczych takich jak wapń, sód, potas, magnez, jod, krze, fluor, żelazo, kwarc, chrom, selen, betakaroten, kwasy tłuszczowe, lipidy oraz sacharydy.

Sam zabieg wygląda następująco. Najczęściej właściwa część zabiegu poprzedzona jest delikatnym peelingiem całego ciała, który pozbawia skórę zrogowaciałego naskórka i przygotowuję ją do lepszego wchłaniania substancji odżywczych. Często do tego rodzaju zabiegów używa się peelingów na bazie soli morskiej.

Właściwa faza zabiegu to pokrycie ciała błotem z Morza Martwego, podgrzanego do temperatury około 40 stopni Celsjusza i zawinięcie ciała folią aluminiową, co zapobiega wychładzaniu ciała. Reszta należy do dunallieli. Nam pozostaje jedynie cierpliwie poczekać, aż wszelkie substancje zostaną wchłonięte. Możemy w tym czasie odczuwać lekkie mrowienie, co jedynie dowodzi działania, jakie ma miejsce pod folią.

Po zdjęciu folii i obmyciu ciała, skóra jest gładka, błyszcząca, jędrna i doskonale nawilżona. Cena zbiegu oscyluje w okolicach 200 złotych, a cały zabieg trwa około 1,5 godziny. Być może warto sięgnąć po niego, zwłaszcza na progu lata, gdy nasza skóra ma okazję zostać odkryta i ukazana w pełnym blasku i naturalnym pięknie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *