Mleczne SPA

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Każdy z nas doskonale wie jak smakuje mleko i do jakich potraw można je wykorzystać. Jedni są wielkimi smakoszami mleka, inni natomiast go nie znoszą. Faktem jest, że to bardzo zdrowy produkt, choć wypijany w zbyt dużych dawkach może nawet zaszkodzić. Możemy jednak pójść w ślady Kleopatry i urządzić we własnym domu kraj mlekiem płynący, bądź jeśli ktoś woli mleczne SPA.

Mleko od dawna stosowane jest do produkcji wielu kosmetyków, okazuje się że najlepsze, bo bardzo odżywcze i mniej uczulające jest mleko ośle. Stosując natomiast mleko w domowych warunkach wystarczy nam to krowie, dostępne w sklepach. Wygładzi i nawilży naszą skórę, zabezpieczy też przed szkodzącymi jej czynnikami zewnętrznymi. Oto kilka przykładów zabiegów które możemy wykonać w domu.

Mleczna kąpiel

Nalewamy do wanny wodę i dolewamy do niej mleko w stosunku 2/3 do 1/3. Zanurzamy się w tak przygotowanej kąpieli i delikatnie przemywamy ciało miękką gąbką. Aby kąpiel była przyjemniejsza możemy do wanny wrzucić trochę płatków kwiatów a dokoła zapalić świece zapachowe. Po  kąpieli wetrzyj w skórę balsam.

Odmłodzona mlekiem twarz

Do miseczki nalewamy trochę mleka, zanurzamy w nim wacik i delikatnie masując przemywamy twarz. Czekamy aż skóra twarzy sama wyschnie i następnie spłukujemy ją wodą. Zabieg niezwykle prosty a działa jak naturalny składnik odmładzający.

Mleczno-miodowa maseczka

Mieszamy 4  łyżki mleka z 1 łyżką miodu. Tak przygotowana maseczkę nakładamy na twarz i czekam aż wyschnie. Następnie zmywamy twarz ciepłą wodą. Ten zabieg doskonale nawilży i zmiękczy naszą skórę.

Mleczny peeling

Mieszając mleko, miód i brązowy cukier przygotowujemy naturalny peeling. Nakładamy na twarz i delikatnie masujmy okrężnymi ruchami. Następnie zmywamy wszystko ciepłą wodą. Taki zabieg oczyści i odświeży naszą cerę.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *