Moc kwasu hialuronowego

Moc kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w każdym organizmie żywym w postaci soli sodowej. Występuje w skórze, mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. To składnik płynów ustrojowych i tkanki łącznej, jest także materiałem budulcowym ścian naczyń krwionośnych. Ze swoich naturalnych właściwości wiąże wodę w skórze właściwej. Dzięki pierwotnemu pochodzeniu w ludzkim ciele, może być wykorzystywany bez wcześniejszych prób uczuleniowych tzw. testów skóry.

Rekomendacje do wykorzystania kwasu hialuronowego:

  • wypełnianie zmarszczek
  • modelowanie ust
  • powiększanie piersi
  • płyn do soczewek i kropli do oczu (sól kwasu hialuronowego)
  • wykorzystywany w ortopedii, stomatologii
  • właściwości lecznicze (leczy choroby mięśni, stawów)
  • wspomaga proces gojenia się ran, oparzeń
  • pozytywny wpływ na produkcję kolagenu, nadającego jędrność skórze

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowgo

Eksperci Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie opierają swoją działalność na właściwościach kwasu. Wymieniają szereg jego zalet oraz zastosowań, a co za tym idzie polecają zapoznanie się z zabiegami, wykorzystującymi go.

W młodej skórze jest go pod dostatkiem, co czyni ją jędrną i elastyczną. Wraz z wiekiem niestety ilość kwasu maleje, co widoczne jest pod oznakami starzenia. Powstają zmarszczki, skóra wiotczeje, staje się ziemista. Medycyna estetyczna opiera się zatem na technikach anty-aging, czyli zapobiegających starzeniu. Polegają one w głównej mierze na precyzyjnym wstrzyknięciu preparatu w głąb tkanki, której chcemy nadać porządany efekt. Odbywa się to przy pomocy cienkiej igły oraz kwasu hialuronowego w postaci skrystalizowanego, plastycznego żelu. Zmiękcza on miejsce docelowo, wygładzając je i wypełniajac ubytek.

Zalety zabiegów, wykorzystujących kwas hialuronowy

Specjaliści Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie wymieniają wiele mocnych stron tego preparatu. Jest on przede wszystkim naturalnym produktem naszego organizmu, co do minimum obniża reakcje alergiczne czy niebezpieczeństwo na zdrowie Pacjenta. Może on bez obaw poddać się technikom niwelowania defektów skóry całego swojego ciała. Warto też pamiętać, iż zastosowanie kwasu hialuronowego nie ogranicza się wyłącznie do twarzy, ale również innych partii ciała.

Preparat zapewnia sprężystość, gładkość, a w efekcie odmłodzenie skóry. Nadaje przy tym naturalny wygląd, bez konieczności metod chirurgicznych, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić swoją estetykę, bez konieczności działań lekarza plastycznego.

Zabieg z udziałem kwasu hialuronowego nie wymaga długiego i specjalistycznego w przebiegu okresu rekonwalescencji. Eksperci Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie, zapewniają, że zaraz po nim można świadomie i bez obaw powrócić do aktywności fizycznej dnia codziennego. Jedynym pozabiegowym objawem jest niewielkie zaczerwienienie lub odczucie piekącej skóry, co jest naturalną rekacją organizmu na zastosowanie tej techniki. Skutki te znikają natomiast bardzo szybko, nie pozostawiajac defektów, a Pacjenci mogą cieszyć się odżywioną i zdrową skórą.

Oferta zabiegów z zastosowaniem kwasu hialuronowego w Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie jest znacznie rozwinięta. Pacjenci mogą zdecydować się na modelowanie konkretnych partii ciała, redukcję oznak starzenia, niwelowanie widocznych defektów skóry. Każda z metod wykonywana jest na najwyższym poziomie profesjonalizmu ze specjalistycznym podejściem do każdego Klienta.

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://www.adedermatologia.pl/zmarszczki-2/