modal jaki to materiał

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

temat wybrany: modal jaki to materiał

Modal – jaki to materiał?

Modal to tkanina zaliczana do grupy mikrofibry, która zdobywa coraz większą popularność w branży tekstylnej. Jest to włókno sztuczne, jednakże w przeciwieństwie do wielu innych tkanin tego typu, modal jest wyjątkowo trwały i odporny na mechacenie. Ponadto, jest bardzo miękki w dotyku i doskonale dopasowuje się do ciała.

Skąd bierze się modal? Głównym źródłem jest drzewo bukowe, które poddawane jest procesowi przetwarzania chemicznego. Dzięki temu uzyskiwana jest miękka i elastyczna włóknina, która następnie przędziona jest w przędze. To właśnie z tej przędzy powstaje tkanina modalowa.

Co warto wiedzieć o tkaninie modalowej? Przede wszystkim, że jest ona bardzo wytrzymała i odporna na ścieranie, a jednocześnie miękka i delikatna dla skóry. Modal dobrze odprowadza wilgoć, dzięki czemu sprawdza się w odzieży sportowej. Ponadto, jest to tkanina antyalergiczna, co oznacza, że nie wywołuje podrażnień skóry.

Jak dbać o tkaninę modalową? Przede wszystkim, zaleca się pranie w niskiej temperaturze – najlepiej nie więcej niż 30 stopni. Warto także unikać suszenia tkaniny w suszarce bębnowej – lepiej wywiesić ją na plastry. Modal nie wymaga prasowania, jednakże w razie potrzeby można go prasować w niskiej temperaturze.

Modal to tkanina, która świetnie sprawdza się w odzieży codziennej, a także w bieliźnie czy pościeli. Warto zainwestować w ubrania z tej tkaniny – na pewno nie będziecie żałować swojego wyboru!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *