Na czym polega depilacja laserowa?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wakacyjna pora zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego warto już teraz rozpocząć solidne przygotowania do lata. Mowa tu oczywiście o zadbaniu o swoje ciało, które przyjdzie nam pokazywać na plażach w nadmorskich miejscowościach. W pierwszej kolejności warto popracować nad swoją formą i sylwetką, by za parę miesięcy nie wstydzić się założyć bikini. Niezbędne może okazać się również trwałe usunięcie zbędnego owłosienia, które niezbyt estetycznie wygląda na pięknych długich nogach czy pod pachami.

Zabieg dający niesamowite rezultaty

Wydawać by się mogło, że domowe sposoby walki z owłosieniem są wystarczając, aby doprowadzić swoje ciało po zimie do porządku. Niestety nie zawsze zwykła maszynka do golenia poradzi sobie z twardymi włoskami, które jak na złość mocno rzucają się w oczy na naszej skórze. Oprócz tego chyba każda przedstawicielka płci pięknej przyzna, że codzienne golenie powierzchni nóg może być bardzo męczące i czasochłonne biorąc pod uwagę, że włoski odrastają w ciągu 1-2 dni.

Tylko przeprowadzenie odpowiedniej ilości zabiegów usunięcia zbędnego owłosienia może dać trwałe rezultaty, dzięki czemu procesu golenia poszczególnych partii ciała nie trzeba będzie powtarzać w przyszłości. Gdzie można przeprowadzić tego typu zabieg? Odpowiedź jest prosta – w większości profesjonalnych gabinetów kosmetycznych. Depilacja laserowa w Rzeszowie może być np. przeprowadzona w rzeszowskiej Pracowni Wdzięku i Urody.

Jak to działa?

Mówiąc pokrótce depilacja laserowa polega na wykorzystaniu energii światła lasera do uszkodzenia mieszka włosowego i komórek macierzystych odpowiadających za wyrośnięcie nowego włosa. W miejscu, które poddawane jest zabiegowi usunięcia owłosienia przy pomocy lasera energia świetlna zostaje zamieniona w energię cieplną. Powstałe ciepło dociera po włosie aż do mieszka włosowego i macierzy włosa, skutecznie je przegrzewa, tym samym niszcząc go uniemożliwiając mu ponowne wytworzenie włosa. Znajdujący się na mieszku włosowym włos zostaje całkowicie odłączony od cebulki włosa, co skutkuje jego wypadnięciem w ciągu od jednego do dwóch tygodni.

Brzmi skomplikowanie? Sam zabieg jest prosty do przeprowadzenia, jednak aby uzyskać pożądane efekty konieczne jest jego powtórzenie przez odpowiednią ilość razy. Tylko w ten sposób można na trwałe pozbyć się niechcianego owłosienia, które niezbyt estetycznie wygląda latem, gdy chcemy założyć krótką, odsłaniającą nogi sukienkę.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *