Na czym polega działanie leków poprawiających libido?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Na czym polega działanie leków poprawiających libido?

Zaburzenia erekcji dotyczą zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Za niskie libido w dużej mierze odpowiada stresujący tryb życia, złe nawyki żywieniowe, brak ruchu czy przewlekłe choroby i farmakoterapia. Istnieje jednak wiele sposobów na poprawę libido, m.in. farmaceutyki w formie suplementów diety.

Mechanizm działania leków na libido

Obniżone libido może stanowić przejściowe zjawisko pojawiające się w wyniku niewłaściwego trybu życia z uwzględnieniem ograniczonej aktywności sportowej, niezdrowej diety czy chronicznego stresu. Bywa również objawem choroby HSDD – Hypoactive Sexual Desire Disorder, czyli zespołu obniżonego popędu seksualnego. Niskie libido może też stanowić efekt czynników emocjonalno-psychicznych. Na ratunek obniżonej potencji seksualnej doświadczanej zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, spieszy wiele metod leczniczych, w tym farmakoterapia.

Głównym zadaniem wyrobów medycznych poprawiających libido jest usprawnienie pracy układu krążenia i pobudzenie ochoty na seks. Substancje czynne zawarte w tabletkach rozszerzają naczynia krwionośne i zwiększają drożność arterii, co w konsekwencji powoduje sprawniejszy przepływ krwi do narządów płciowych. Rynek farmaceutyczny oferuje szeroki asortyment różnorodnych specyfików na podwyższenie libido. Sklep MedMe ma w asortymencie nietuzinkowe preparaty bez hormonów, których formuły oparte są na naturalnych składnikach odżywczych, takich jak witaminy, minerały i inne cenne mikroelementy.

Powszechnie dostępne suplementy na libido nie tylko przyczyniają się do wzrostu ochoty na odbycie stosunku i poprawy erekcji, ale również polepszają nastrój i dodają energii, pozwalają się odprężyć i neutralizują zmęczenie czy brak koncentracji. Wspomagają też działanie układu nerwowego, dzięki czemu poprawiają jakość doznań erotycznych. Biorą także udział w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu we krwi oraz funkcji poznawczych. Ponadto dostarczają niezbędnych substancji odżywczych regulujących wiele procesów metabolicznych. Tabletki na libido znacząco pomagają również pod kątem psychiczny, dodając pewności siebie.

Jakich składników warto szukać w tabletkach?

Decydując się na farmakoterapię poziomu libido, warto pamiętać, że tabletki działają efektywnie po kilku dniach regularnego przyjmowania. Farmaceutyki zażywane doraźnie sprzyjają tylko tymczasowej poprawie. Niemniej jednak bez względu na charakter terapii obniżonego libido należy zwrócić uwagę na skład farmaceutyków. Jedną z cenniejszych substancji w tego typu preparatach jest L-arginina – aminokwas pozwalający na utrzymanie wysokiego stężenia tlenku azotu II w organizmie, powodując rozluźnienie ścian naczyń krwionośnych, lepszy dopływ krwi do narządów płciowych oraz większą wrażliwość na bodźce seksualne i bardziej intensywne doznania podczas zbliżenia. Nieocenione są także tzw. afrodyzjaki, jak lukrecja i kapsaicyna, wyciągi z imbiru, żeńszenia, kakaowca, palmy sabalowej czy miłorzębu japońskiego. Niezbędne do podniesienia libido są także witaminy, zwłaszcza z grupy B oraz witaminy C, E i K, a także pierwiastki, m.in. fosfor, magnez, żelazo, selen i cynk.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

15 thoughts on “Na czym polega działanie leków poprawiających libido?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.