Na czym polega laserowe usuwanie blizn i czy jest się czego bać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Na czym polega laserowe usuwanie blizn i czy jest się czego bać?

Blizny szpecą, co do tego nie ma wątpliwości. Powstają w wyniku wypadku, albo też z powodu szybkiego przybierania na wadze np. w okresie ciąży. Bez względu na ich genezę, są efektem niepożądanym. Na szczęście w dobie rozwiniętej technologii usuwanie blizn stało się łatwiejsze i bardziej dostępne. Jedną z najpopularniejszych metod usuwania blizn stała się kosmetologia laserowa. Na czym polega i czy jest bezpieczna?

Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

Zabieg laserowego usuwania blizn dla wielu ludzi jest nowością. Laseroterapia przynosi niemalże natychmiastowe efekty, dlatego też jej popularność rośnie w dynamicznym tempie. Kosmetologia estetyczna oferuje dzisiaj szereg zabiegów pozwalających odzyskać młody wygląd, usunąć zbędne owłosienie czy szpecące blizny właśnie z wykorzystaniem lasera.

Jeśli chodzi o usuwanie blizn wykorzystuje się w zabiegu ablacyjny laser frakcyjny. Jego zadaniem jest stworzenie w skórze mikrouszkodzeń. Jednak wiązka lasera działa w taki sposób, aby wokół pozostawić nienaruszoną skórę. To sprawia, że organizm dostaje sygnał o przyspieszeniu gojenia tkanek, co przekłada się na odbudowę powierzchni skóry zabliźnionej. Aby zabieg dał skuteczne efekty, należy wykonać kilka serii. Wszystko zależy także od rodzaju blizny i jej umiejscowienia, dlatego też, zanim pacjent go wykona, musi przejść niezbędną konsultację u specjalisty.

Czy usuwanie blizn laserem jest bezpieczne?

Zabieg należy do bezpiecznych, ale pod warunkiem, że będzie wykonywany przez profesjonalistów np. z Laserland: https://laserland.pl/zabiegi-cennik/zabiegi-na-twarz/odmladzanie-laserowe/. Wiązka światła lasera jest precyzyjnie kierowana w odpowiednie miejsce. Należy jednak pamiętać, że usuwanie blizn z wykorzystanie lasera wymaga także przestrzegania zasad postępowania po zabiegu.

Zalecenia po zabiegu to między innymi:

  • unikanie słońca,

  • przymusowe stosowanie filtrów z wysokim UV

  • rezygnacja z gorących kąpieli i saun,

  • rezygnacja z opalania się w tym również zakaz korzystania z solarium.

Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa. Aby w pełni mogła dojść do siebie, potrzebuje nawet do sześciu tygodni! Warto o tym pamiętać decydując się na usuwanie blizn laserem, gdyż niezbędne będzie odpowiednie zaplanowanie i organizacja tego czasu.

Przeciwwskazania

Niektóre osoby nie mogą poddać się zabiegowi. Do tej grupy zalicza się między innymi:

  • kobiety w ciąży,

  • matki karmiące piersią,

  • osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe, antybiotyki lub sterydy,

  • osoby chore na nowotwór,

  • osoby z łuszczycą oraz AZS,

  • osoby ze zbyt silną opalenizną.

Warto nadmienić, że salony oferujące tego typu zabiegi zawsze przeprowadzają konsultacje z klientem. Dopiero gdy wywiad się odbędzie, dana osoba może zostać zakwalifikowana do zabiegu lub też z niego wykluczona. Nie podlega wątpliwości, że usuwanie blizn metodą laserową daje wielu ludziom nadzieję na normalne życie. Szczególnie szpecące są blizny potrądzikowe oraz inne blizny na twarzy. Nie dziwne więc, że zabiegi z wykorzystaniem lasera zyskują na popularności i coraz więcej osób decyduje się z nich skorzystać.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *