Na czym polega lifting wolumetryczny?

Na czym polega lifting wolumetryczny?
Ilość naturalnie występującego w naszej skórze kwasu hialuronowego z wiekiem się zmniejsza. Ubywa też tkanki podskórnej, przez co twarz w niektórych miejscach zapada się, a sama skóra wiotczeje. Wszystko to nadaje nam starczego wyglądu, natomiast rozwiązaniem tego problemu wbrew pozorom wcale nie musi być lifting z użyciem skalpela. Znacznie lepszym wyjściem okazuje się zabieg zwany liftingiem wolumetrycznym.

Na czym polega lifting wolumetryczny?

Ma on nad tym klasycznym wiele przewag. Po pierwsze, jest znacznie bezpieczniejszy, nie wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego ani nie wyłącza z życia zawodowego czy towarzyskiego wskutek długotrwałej rekonwalescencji. Chirurgiczny lifting poza tym jedynie napina zwiotczałą skórę, nie wypełnia jednak ubytków w tkance podskórnej, co jest z kolei głównym zadaniem liftingu wolumetrycznego. Ten ostatni zresztą często traktuje się więc jako uzupełnienie owej tradycyjnej metody.

Na czym polega wolumetria

Istotą liftingu wolumetrycznego jest podskórne podanie specjalnego preparatu, w którego składzie znajduje się biokompatybilny, a więc dobrze tolerowany przez tkanki kwas hialuronowy (niekiedy zaś także kwas polimlekowy). Jak dowiadujemy się w gabinecie Kliniki Ziemlewski, substancja ta wykorzystywana jest także np. do wypełniania zmarszczek czy modelowania ust, jednak w tym przypadku konsystencja wypełniacza jest bardziej zwarta i plastyczna.

Zostaje on wprowadzony głęboko pod skórę przez operującego igłą lub kaniulą lekarza medycyny estetycznej, który następnie modeluje „implant”, wykonując delikatny masaż. Aby zniwelować ewentualny dyskomfort związany z wkłuwaniem i charakterystycznym dla zabiegu uczuciem rozpierania, poddawany zabiegowi obszar można miejscowo znieczulić. Są to najczęściej okolice kości jarzmowych, policzków, skroni, fałdów nosowo-wargowych, kącików ust oraz tzw. doliny łez.

Rekonwalescencja i skutki uboczne

W miejscu podania preparatu wypełniającego mogą pojawić się drobne siniaki, obrzęk lub zaczerwienienie, ustępują one jednak w ciągu zaledwie kilku dni, w międzyczasie zaś łatwo ukryć je pod makijażem. I to właściwie wszystko, jeśli chodzi o efekty niepożądane. Tuż po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych czynności, pamiętając tylko, by przez kilka godzin powstrzymywać się od nadmiernej ekspresji twarzy i dotykania miejsc iniekcji. Przez kilka dni natomiast należy unikać opalania, ciepłych kąpieli i sauny.

Efekty

Spektakularne rezultaty pojawiają się właściwie natychmiast, choć pełen efekt widoczny jest po mniej więcej dwóch tygodniach, kiedy wstrzyknięty kwas hialuronowy osiąga swą docelową objętość. Efekt ten utrzymuje się średnio 1-1,5 roku, a polega na przywróceniu twarzy młodzieńczego wyglądu poprzez odzyskanie jej utraconej objętości i ładnego owalu. Dzięki podparciu w postaci wypełnienia skóra napina się, niwelacji ulegają więc też widoczne zmarszczki i bruzdy. Sprzyjają temu dodatkowo silnie nawilżające właściwości kwasu hialuronowego.