Na pomoc dietetykom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nie da się ukryć. W dzisiejszych czasach jedną z największych chorób cywilizacyjnych jest otyłość. Chorują dzieci, młodzież, dorośli i starsi ludzie. Skuszeni reklamami pysznego, lecz niezdrowego jedzenia, wpadają w pułapkę przedsiębiorców, którzy chcą na nich tylko i wyłącznie zarobić. Jakość produkowanej żywności spada z roku na rok. Masowo i często używany cukier, cała masa sztucznych i szkodliwych ulepszaczy uzależniają coraz szersze rzesze ludzi. Wraz z rosnącą wagą, rośnie ilość chorób, które towarzyszą otyłości i nadwadze.

Polska znajduje się na niechlubnym, piątym miejscu pod względem otyłości w Europie. Ich odsetek zwiększył się o 2,1% w ciągu ostatnich 24 miesięcy osiągając poziom 25,2%. To prawie 3% więcej niż wynosi średnia otyłości w całej Europie 22,3%. Wyprzedzamy choćby najbliższych sąsiadów: Rosję(24,1%) oraz Niemcy i Ukrainę (20,1%).

Być albo nie być…

W pewnym momencie okazuje się, że osoba otyła zostaje postawiona pod ścianą. Ma do wyboru życie, co oznacza zmianę nawyków żywieniowych, lub chorobą a nawet śmierć. Ludzie wybierający odchudzanie, uzależnieni od reklamowanych fast foodów, zamknięci w otchłani nieustannego głodu i chęci podjadania, zaczynają szukać pomocy. Część z nich udaje się do lekarza pierwszego kontaktu, który i tak kieruje ich do specjalisty, jakim jest dietetyk.

Era dietetyków

Można by się pokusić o stwierdzenie, że dietetyka to modny kierunek studiów. Jednak ta moda nie jest wyssana z palca. Jest ona spowodowana ogromną potrzebą społeczeństwa. Ludzie zaplątani w matni wysokich kalorii, nie potrafią sobie sami poradzić z wejściem na ‘dobrą drogę’. Stąd też fachowa pomoc jest wręcz niezbędna.

Grono dietetyków nieustannie się poszerza. To ludzie, którzy cały czas się szkolą i zgłębiają wiedzę, aby kompetentnie udzielać rad swoim pacjentom. W sieci powstaje coraz więcej miejsc, w których również dietetycy mogą znaleźć ciekawe artykuły, porady czy informacje o szkoleniach. Takim miejscem jest, np. blog https://kcalmar.com/dietetyk/blog/ Znajduje się tam cała kopalnia cennych informacji dla tych, którzy bardzo odpowiedzialnie traktują swój zawód. Każda forma szkolenia się jest wartościowa, a przecież czytanie blogowych informacji nic nie kosztuje i można zerknąć na nie nawet w przerwie między pacjentami.

Prawa ręka dietetyka

W cywilizowanym, skomputeryzowanym świecie każdy dietetyk wspiera się w układaniu jadłospisu dla swojego pacjenta, programem komputerowym. Dzięki programowi dużo precyzyjniej można wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne pacjenta i dobrać odpowiednie produkty, które nie będą mu szkodzić i pomogą osiągnąć upragniony cel. Używając https://kcalmar.com/dietetyk/ programu kcalmar, każdy dietetyk będzie pracował szybciej i wydajniej, a klienci będą bardzo zadowoleni z profesjonalnej i nowoczesnej obsługi. Dodatkowo mając do dyspozycji ogromną bazę przepisów, jadłospisy będą pyszne i ciekawe.

Otyłość jest globalnym zagrożeniem i wyzwaniem z jakim musi zderzyć się ludzkość w XXI wieku. Z tego powodu została włączona do Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego jako wskaźnik pomiarowy poziomu strat żywności.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.