Na pomoc dietetykom

Na pomoc dietetykom

Nie da się ukryć. W dzisiejszych czasach jedną z największych chorób cywilizacyjnych jest otyłość. Chorują dzieci, młodzież, dorośli i starsi ludzie. Skuszeni reklamami pysznego, lecz niezdrowego jedzenia, wpadają w pułapkę przedsiębiorców, którzy chcą na nich tylko i wyłącznie zarobić. Jakość produkowanej żywności spada z roku na rok. Masowo i często używany cukier, cała masa sztucznych i szkodliwych ulepszaczy uzależniają coraz szersze rzesze ludzi. Wraz z rosnącą wagą, rośnie ilość chorób, które towarzyszą otyłości i nadwadze.

Polska znajduje się na niechlubnym, piątym miejscu pod względem otyłości w Europie. Ich odsetek zwiększył się o 2,1% w ciągu ostatnich 24 miesięcy osiągając poziom 25,2%. To prawie 3% więcej niż wynosi średnia otyłości w całej Europie 22,3%. Wyprzedzamy choćby najbliższych sąsiadów: Rosję(24,1%) oraz Niemcy i Ukrainę (20,1%).

Być albo nie być…

W pewnym momencie okazuje się, że osoba otyła zostaje postawiona pod ścianą. Ma do wyboru życie, co oznacza zmianę nawyków żywieniowych, lub chorobą a nawet śmierć. Ludzie wybierający odchudzanie, uzależnieni od reklamowanych fast foodów, zamknięci w otchłani nieustannego głodu i chęci podjadania, zaczynają szukać pomocy. Część z nich udaje się do lekarza pierwszego kontaktu, który i tak kieruje ich do specjalisty, jakim jest dietetyk.

Era dietetyków

Można by się pokusić o stwierdzenie, że dietetyka to modny kierunek studiów. Jednak ta moda nie jest wyssana z palca. Jest ona spowodowana ogromną potrzebą społeczeństwa. Ludzie zaplątani w matni wysokich kalorii, nie potrafią sobie sami poradzić z wejściem na ‘dobrą drogę’. Stąd też fachowa pomoc jest wręcz niezbędna.

Grono dietetyków nieustannie się poszerza. To ludzie, którzy cały czas się szkolą i zgłębiają wiedzę, aby kompetentnie udzielać rad swoim pacjentom. W sieci powstaje coraz więcej miejsc, w których również dietetycy mogą znaleźć ciekawe artykuły, porady czy informacje o szkoleniach. Takim miejscem jest, np. blog https://kcalmar.com/dietetyk/blog/ Znajduje się tam cała kopalnia cennych informacji dla tych, którzy bardzo odpowiedzialnie traktują swój zawód. Każda forma szkolenia się jest wartościowa, a przecież czytanie blogowych informacji nic nie kosztuje i można zerknąć na nie nawet w przerwie między pacjentami.

Prawa ręka dietetyka

W cywilizowanym, skomputeryzowanym świecie każdy dietetyk wspiera się w układaniu jadłospisu dla swojego pacjenta, programem komputerowym. Dzięki programowi dużo precyzyjniej można wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne pacjenta i dobrać odpowiednie produkty, które nie będą mu szkodzić i pomogą osiągnąć upragniony cel. Używając https://kcalmar.com/dietetyk/ programu kcalmar, każdy dietetyk będzie pracował szybciej i wydajniej, a klienci będą bardzo zadowoleni z profesjonalnej i nowoczesnej obsługi. Dodatkowo mając do dyspozycji ogromną bazę przepisów, jadłospisy będą pyszne i ciekawe.

Otyłość jest globalnym zagrożeniem i wyzwaniem z jakim musi zderzyć się ludzkość w XXI wieku. Z tego powodu została włączona do Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego jako wskaźnik pomiarowy poziomu strat żywności.