Naturalny krem po oczy, dlaczego warto go stosować?

Naturalny krem po oczy, dlaczego warto go stosować?

Skóra pod oczami to jedno z najbardziej delikatnych miejsc na naszym ciele. Niektórzy jej delikatność porównują nawet do papieru, ponieważ ona podobnie również łatwo może ulec uszkodzeniom. Co robić, aby skóra pod oczami była zadbana? Czy warto stosować kosmetyki naturalne?

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji skóry pod oczami?

Aby skóra pod oczami miała odpowiednią kondycję, należy o nią odpowiednio dbać, co w praktyce przekłada się m.in. na stosowanie odpowiednich kosmetyków. Muszą to być preparaty przeznaczone do demakijażu (mleczka, płyny micelarne, płyny dwufazowe). Właściwie usuwają makijaż z twarzy, a także sprawiają, że skóra może się zregenerować. Ponadto, warto średnio raz w tygodniu zastosować maseczkę pod oczy. Bardzo ważnym dopełnieniem jest tu odpowiedni krem pielęgnacyjny pod oczy. Kremy pod oczy dostępne są w ofercie sklepu Naturativ na stronie https://www.naturativ.pl/sklep/k-1-twarz/p-6-kremy-pod-oczy/

Jakie zadania powinien spełniać dobry krem pod oczy?

Przede wszystkim powinien redukować ciemne cienie, jak również opuchliznę pod oczami. Kosmetyk działa prawidłowo, jeżeli skóra po jego zastosowaniu jest wzmocniona i wygładzona. Dobry krem po oczy chroni włókna kolagenowe i odbudowuje elastynę, a także stymuluje syntezę kolagenu i odnowę skóry. Zawarte w nich składniki chronią przed wolnymi rodnikami oraz wygładzają kurze łapki, działają przeciwzmarszczkowo. A warstwa hydrolipidowa ma odpowiednią ochronę.

Naturalny krem po oczy – natura dla natury!

Gwarancją jakości kremu wcale nie jest jego wysoka cena. Decydujący jest tu główne skład produktu. Dobrze, aby krem pod oczy zaliczał się do kosmetyków naturalnych. Wówczas mamy pewność, iż uzyskanie zawartych nich składników roślinnych, zwierzęcych i mineralnych odbyło się z poszanowaniem dla środowiska. A ponadto nie zawierają one składników pochodzenia syntetycznego.

Dobry krem pod oczy – czego nie robi?

Dobry krem pod oczy pozbawiony jest drażniących substancji zapachowych, a ponadto zachowuje pH jednorodne z pH skóry wokół oczu. Dobrze również zwrócić uwagę, czy kosmetyk ten może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe, nie powinien podrażniać oczu.

Krem pod oczy – naturalny wspomożyciel twojej skóry!

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna. Jej średnia grubość to 0,5 mm. To bardzo mało, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że w innych miejscach twarzy wynosi 2 mm. Dlatego warto do jej pielęgnacji stosować odpowiedni krem pod oczy. Właściwy będzie naturalny krem pod oczy, nawet jeżeli kosztuje trochę więcej niż przeciętne kosmetyki.