Nieestetyczny uśmiech? Można to zmienić!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Równe i białe zęby bez przebarwień dowodzą przede wszystkim zdrowia. Dziury, stare wypełnienia, złamania czy nieestetyczne plamy mogą stanowić powód do wstydu, niechęć do szerokiego uśmiechania się i szczerego śmiechu. Nie musi tak być. Współczesna stomatologia to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny. Dzięki pracy specjalistów oraz zastosowaniu nowych technologii w dobrym gabinecie można zyskać zęby piękniejsze niż kiedykolwiek.

Estetyka i zdrowie

color-15644_1280Troska o zęby zaczyna się tak naprawdę we własnym domu. Od diety oraz odpowiedniej profilaktyki zależy stan uzębienia i jamy ustnej. Z drugiej strony u wielu osób kwestia słabych zębów czy ciemniejszej, nieestetycznej barwy szkliwa jest często uwarunkowana genetycznie. Czy można się z tym pogodzić? Jeżeli poza tym uzębienie jest zdrowe, oczywiście można. Tylko że dla części tych ludzi brzydki uśmiech coraz częściej staje się przyczyną kompleksów. – Żyjemy w kulturze obrazu, gdzie wygląd staje się najważniejszą kwestią. Nic dziwnego, że każdy dąży do ideału – stwierdza specjalista gabinetu stomatologicznego Better Smile. – Jeżeli chodzi o kwestie estetyczne uzębienia, dzisiaj niemal każdy może skorzystać z nowoczesnych rozwiązań współczesnej stomatologii. Uzyskanie pięknego uśmiechu to już nie problem – dodaje.

Piękne zęby – to możliwe!

Jak wspomniano wcześniej, stomatologia kosmetyczna to dzisiaj wyjątkowo rozwinięta dziedzina medycyny. Obecne w ofercie większości dobrych gabinetów i klinik zabiegi są w stanie wyleczyć, naprawić lub usunąć niemal każdy defekt, czyniący uśmiech nieestetycznym. Problem to brzydkie i stare wypełnienia? Bardzo często są one widoczne. Można je zastąpić estetycznymi wypełnieniami kompozytowymi. Coraz nowsze generacje tych materiałów zapewniają trwałą, wieloletnią estetykę.

Na nieestetyczne braki jednego czy kilku zębów najlepszą odpowiedź stanowi zastosowanie koron lub mostów protetycznych. Sztuczne zęby zostają umieszczone w szczęce na stałe. Dzięki temu zyskuje się najbardziej naturalne zastępstwo dla brakujących zębów. Problemy z estetyką zębów przednich skutecznie rozwiąże założenie licówek. W ciągu dwóch wizyt można zmienić kształt, kolor, a nawet długość zęba. Cienkie otuliny, jakimi są licówki, cechuje naturalny i dyskretny wygląd – profesjonalne pokrycie nimi powierzchni szkliwa jest później niewidoczne i bardzo trwałe.

Przebarwienia i ciemny kolor zębów to chyba najbardziej popularny z problemów pacjentów klinik stomatologicznych. Matowe i nieładne, z powrotem mogą stać się piękne za pomocą sprawdzonych technik wybielania. Tu warto jednak pamiętać, że uzyskanie śnieżnej bieli może zająć co najmniej kilka wizyt. Natomiast po samym zabiegu (przez około tydzień) należy wykluczyć z diety wszystkie produkty odpowiadające za powstawanie plam (kawa, wino, jagody itd.)

Wyżej wymienione przykłady to tylko kilka najczęstszych problemów pacjentów. Dzisiaj stomatologia jest w stanie wyleczyć niemal każdy ubytek, wypełnić brak całego zęba lub tylko jego części. Zastosowanie nowoczesnych technologii i materiałów czyni te zabiegi nieinwazyjnymi i świetnie „przyswajanymi” przez organizm. Brzydki uśmiech? Dzisiaj można się pozbyć tego problemu łatwo i zdrowo, jak nigdy wcześniej – podsumowuje specjalista Better Smile.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *