Nieinwazyjne metody korekcji wzroku

Nieinwazyjne metody korekcji wzroku
fotolia.com, 95324374 | Autor: antgor

Oko jest narządem podatnym na rozmaite czynniki czy zmiany – łatwo je uszkodzić, jednak zachowanie zdrowych nawyków skutecznie wspiera procesy regeneracyjne. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, a korekta ostrości widzenia jest jak najbardziej możliwa. Należy zdać sobie sprawę, iż jest to proces długotrwały, kompleksowy, ale także skuteczny. Nikogo nie trzeba przekonywać, iż jakość widzenia to często jakość życia. By jak najdłużej cieszyć się zdrowiem oczu, warto podjąć odpowiednie kroki.

Dieta & Suplementy: dbaj o oczy kompleksowo

Korekcję wzroku należy zacząć od skorygowania nawyków żywieniowych. Zastanówmy się, czy nasza dieta obfituje w warzywa i owoce (zwłaszcza cytrusy, borówki, jagody czy porzeczki), pestki i orzechy, tłuste ryby, jajka i wieloziarniste pieczywo. Jeśli nie, warto wprowadzić te elementy do codziennego jadłospisu, ponieważ zawierają składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Dieta zawsze jest podstawą do zachowania dobrego stanu zdrowia.

Po drugie: skuteczne suplementy. Należy rozprawić się z mitem, iż sama dieta wystarczy. Oczywiście w idealnym świecie byłoby to możliwe, ponieważ natura dostarcza nam wszystko, co potrzebne. Mała dostępność niektórych składników, ich sezonowość, ale też nasz codzienny pośpiech i upodobania żywieniowe sprawiają, iż uwzględnienie wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów często nie jest po prostu możliwe. Nie wspominając już o tym, że wiele cennych wartości po prostu „ulatuje” w próżnię, kiedy poddajemy żywność rozmaitej obróbce – nie tylko termicznej.

Co powinien zawierać dobry suplement na poprawę wzroku?

Z pomocą spieszą nam suplementy. Jednak choć sklepowe czy apteczne półki uginają się od rozmaitych preparatów, także w tej dziedzinie warto pozostać krytycznym. Dobry suplement na poprawę wzroku to preparat kompleksowy skomponowany z witamin i mikroelementów, które wzajemnie się uzupełniają: godnym polecenia preparatem tego typu jest Klarin. Zawiera optymalne dawki witamin, które zapewnią skuteczność kuracji, a jego zaletą jest wysoka przyswajalność składników aktywnych.

Dobry suplement na poprawę wzroku to nieinwazyjna, ale efektywna metoda korekcji wzroku. Jej zaletą jest wygoda stosowania (co przekłada się na regularność), a także długotrwałe rezultaty. Luteina, ekstrakt z borówki czernicy, witaminy A, E, C, cynk, selen – to tylko niektóre spośród aktywnych składników wspierających procesy regeneracyjne oka. Równolegle suplement na wzrok chroni przed najczęściej występującymi chorobami tego narządu i jest korzystny dla całego organizmu.

Skoryguj tryb życia, aby na trwałe skorygować wzrok

Jest jeszcze jeden postulat, który należy uwzględnić w procesie poprawy ostrości wzroku, a mianowicie ograniczenie czynników szkodliwych. Promieniowanie UV, brak ochrony oczu za pomocą okularów przeciwsłonecznych, częste i długotrwałe korzystanie z komputera, telewizji, tabletu – wszystko to nadwyręża nasz wzrok. Ochrona oczu, robienie przerw w pracy, uwzględnianie przepisów BHP, optymalna ilość snu to zaś antidotum na problemy ze wzrokiem.