Niezbędne akcesoria dla kosmetyczki – o czym pamiętać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Niezbędne akcesoria dla kosmetyczki – o czym pamiętać?

Zastanawiasz się, które elementy stroju ułatwiają pracę w salonie kosmetycznym? Może masz dylemat, czy wybrać tradycyjny strój, czy nowoczesny dress code? Jakie jest niezbędne wyposażenie kosmetyczki? Dowiedz się, bez czego nie obejdzie się na tym stanowisku! 

Specjalna odzież do salonu kosmetycznego 

Praca w salonie kosmetycznym polega na nieustannym kontakcie z klientami. W trakcie wizyt przeprowadzane są różne zabiegi na twarz oraz ciało osób, które korzystają z mniej lub bardziej inwazyjnych usług. Salony kosmetyczne muszą ściśle przestrzegać określonych w regulaminie zasad BHP. Jedną z podstawowych reguł jest posiadanie specjalnego stroju do pracy. Odzież kosmetyczna zabezpiecza zarówno pracownika, jak i klienta salonu przed zakażeniami biologicznymi, a także zwiększa sterylność w trakcie wykonywanych zabiegów. 

Jaki strój powinna posiadać kosmetyczka? 

Odzież robocza dla kosmetyczki może być naprawdę różnorodna – wiele zależy od tego, jaki jest charakter danego salonu. Osoby decyzyjne często wprowadzają narzucony z góry dress code. Dzięki temu strój pracowników jest spójny, a wygląd miejsca prezentuje się harmonijnie. Jeśli kosmetyczka może sama decydować o swoim stroju, to powinna postawić na profesjonalną odzież kosmetyczną. Ciekawe propozycje i praktyczne stroje robocze oferuje m.in. firma TEDMAR. Co dobrego dla kosmetyczek można znaleźć w ofercie sklepu? 

  • fartuchy i kasaki, 
  • spódnice oraz taliowane sukienki, 
  • spodnie, 
  • koszulki klasyczne i polo, 
  • wygodne, wyprofilowane buty pełne i wkładane. 

Odpowiedni strój stworzony z wysokiej jakości materiałów jest gwarancją wygody i komfortu w miejscu pracy – warto o niego zadbać! 

Jakie akcesoria dla kosmetyczki? 

Poza strojem pracowniczym kosmetyczka może wyposażyć się w przydatne akcesoria. One również wpływają na profesjonalną obsługę i zadowolenie klientów. Do zabiegów przydatne są opaski lub czepki kosmetyczne, rękawice jednorazowe, ręcznik, kuferki na wyposażenie oraz zestawy pędzli. Wszystkie narzędzia wielokrotnego użytku należy sterylizować lub dezynfekować – kosmetyczka powinna mieć pod ręką także specjalne pojemniki, w których może przygotować sprzęt dla kolejnego klienta. Jeśli w danym salonie wykonywane są zabiegi z medycyny estetycznej, to wyposażenie salonu kosmetycznego musi być jeszcze bogatsze! 

Kwalifikacje kosmetyczki a sprzęt w salonie 

Kosmetyczki posiadają różne kwalifikacje. Wiele z nich może poszczycić się licznymi kursami i szkoleniami. Niektóre z nich wykonują tylko i wyłącznie podstawowe zabiegi, takie jak regulacja brwi, zabiegi z użyciem henny czy stylizacja paznokci. Inne zajmują się bardziej skomplikowanymi zabiegami z użyciem ultradźwięków, laserów lub popularną mezoterapią. Wszystkie zabiegi są związane z odmiennymi procedurami i wymagają zastosowania odpowiednich sprzętów oraz produktów. Poszerzanie swoich kwalifikacji jako kosmetyczka sprawia, że salon oferuje swoim klientom liczne rozwiązania, które poprawiają zarówno ich wygląd, jak i samopoczucie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *