Nitkowanie czyli depilacja twarzy

Nitkowanie czyli depilacja twarzy

Depilacja twarzy z pewnością nie należy do zabiegów przyjemnych. Większości z nas kojarzy się z bólem w miejscu wyrywanych włosków i dyskomfortem z tym związanym. Wiele byśmy dały, by poznać skuteczny sposób depilacji brwi, czy wąsika, metodą tanią, bezbolesną, a przy tym niedrogą.

Ostatnio niezwykle modna jest laseroterapia w usuwaniu nadmiernego owłosienia, jednak jej z pewnością nie możemy zaliczyć do metod tanich. Najtańsza wydaje się być własnoręczna depilacja przy pomocy pęsety – ta jednak jest dość bolesna i daje krótkotrwały efekt. Czy zatem bezbolesne i skuteczne usuwanie włosków z okolic twarzy jest niemożliwe? Otóż nie.

nitkowanie twarzy

Jest metoda, która spełnia w zasadzie wszystkie wymienione kryteria. Co więcej, nie jest to wynalazek ostatnich lat, ani skutek postępu technicznego. Nitkowanie – o którym mowa, jest sposobem znanym od stuleci. Z pomocą bawełnianych nici, używanych podczas depilacji, z owłosieniem twarzy skutecznie walczyły mieszkanki krajów arabskich oraz Indii i Chin. Europejki dopiero niedawno poznały tą metodę. W szybkim czasie zyskała ona jednak dużą popularność. Zdaje się bowiem mieć same zalety. Jakie?

 

PROSTOTA

Zabieg nie jest skomplikowany. Podstawę jego działania stanowi rolowanie bawełnianej nici w okolicach brwi, wąsika, czy brody. Podczas skręcania nić chwyta włoski znajdujące się w jej zasięgu i wyrywa je z cebulkami.

 

NATURALNOŚĆ

W zabiegu wykorzystuje się jedynie bawełniane nici. Nie używa się tu ani żadnych środków chemicznych, ani żadnego specjalistycznego sprzętu. Nitkowanie nie powoduje powstawania jakichkolwiek odpadów, poza kawałkiem bawełnianej, naturalnej nitki.

DELIKATNOŚĆ

Nitkowanie, z uwagi na to, że jak na razie pozostaje metodą najmniej bolesną i najmniej drażniącą depilowane okolice, może być z powodzeniem stosowane bez względu na rodzaj, czy wrażliwość cery.

 

DŁUGOTRWAŁY EFEKT

Ponieważ nić usuwa włosy razem z cebulkami, efekt depilacji utrzymuje się od 3 do około 4 tygodni. Dodatkową zaletą nitkowania jest to, że zabieg stopniowo osłabia włoski w obszarze depilacji, powodując spowolnienie ich odrastania i osłabia je.

NISKA CENA

Nawet w profesjonalnym salonie kosmetycznym, koszt nitkowania jest stosunkowo niewielki. Orientacyjna cena to około 10 zł za usunięcie wąsika, 15 zł za regulację brwi i około 35 zł za depilację całej twarzy. Jeśli wykonujemy zabieg samodzielnie w domowym zaciszu, to jego koszt zamyka się w cenie bawełnianych nici, która wynosi kilka złotych za szpulkę. Możemy też nabyć specjalne nici do nitkowania, nasączone substancjami dezynfekującymi. Ich koszt to ponad 20 zł za opakowanie. Wydaje się jednak, że w domowych warunkach zwykłe bawełniane nici, w zupełności wystarczą.

Nitkowanie czyli depilacja twarzy

Nitkowanie czyli depilacja twarzy

Aby uzyskać jak najlepszy efekt, warto skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki. Doświadczenie wielu kobiet wskazuje na to, że można również posiąść umiejętność samodzielnego depilowania twarzy przy pomocy nitki. Jest to zabieg dość czasochłonny. Jeśli jednak przeanalizować jakość efektów oraz czas przez jaki się utrzymuje, warto poświęcić kilkanaście minut na to, by pozbyć się uciążliwego problemu.
Trzeba także jasno powiedzieć, że w przypadku jakichkolwiek problemów skórnych, nie warto ryzykować samodzielnego nitkowania, które przy braku odpowiednich umiejętności może przynieść więcej szkody niż pożytku. Dzieje się tak np. wtedy, kiedy mamy na twarzy jakiekolwiek krosty, zbiory ropne, czy zmiany trądzikowe. Wtedy warto poszukać salonu kosmetycznego, który ma w swej ofercie nitkowanie i oddać się w ręce wykwalifikowanej kosmetyczki