Nowe, większe, pełniejsze usta! Jak to zrobić?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

W dzisiejszych czasach wygląd stanowi realną wartość. Zabrzmi to może jak truizm, ale wygląd może pomóc bądź zaszkodzić w osiągnięciu sukcesu, także tego zawodowego. Stąd też nie będzie dla nikogo zdziwieniem stwierdzenie, że dbanie o wygląd powinno jest jednym z podstawowych dążeń ludzkich w XXI wieku.

Aby piękne było jeszcze piękniejsze

Czasy, w których przyszło nam żyć obecnie, cechują się jeszcze jednym – obecnie dbanie o wygląd jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wiedzą o tym doskonale kobiety, mające w zasięgu ręki pełen zasób kosmetyków, urządzeń do pielęgnacji i usług kosmetycznych.

Na tym jednak nie kończy się możliwość zadbania o kobiecy wygląd. Kolejnym sojusznikiem Pań w tych dążeniach jest medycyna estetyczna, pozwalająca na dokonywanie korekt w wyglądzie podarowanym przez naturę. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest powiększanie ust.

Usta na ustach świata

Piękne usta u kobiety to jeden z elementów rzucających się w oczy już w pierwszej chwili kontaktu. Wiedzą o tym także same kobiety wybierając do ich upiększenia wyraźnie podkreślające ich wygląd szminki, chociażby w niezwykle wyrazistym, czerwonym kolorze. Wszystko po to aby uzyskać ich piękny, olśniewający, a często także i namiętny wygląd.

Nie zawsze jednak odpowiedni efekt da się uzyskać tylko dzięki kosmetykom. Mało wydatne usta spędzają sen z powiek wielu kobietom, a czasem wręcz przeszkadzają w osiągnięciu zamierzonego wyglądu tak znacząco, że mogą doprowadzić do łez i rezygnacji.

Nie oznacza to jednak, że posiadaczka takich ust jest skazana na dożywotnie katusze wynikające ze świadomości o własnej niedoskonałości. Dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach wydaje się skorzystanie z zabiegu powiększania ust, który w dość prosty sposób zniweluję istniejące, a niechciane braki.

Usta na trzy sposoby

Samo powiedzenie „zrobię sobie zabieg powiększenia ust” nie mówi jednak wszystkiego o tym, co czeka usta w czasie jego przeprowadzania. Okazuje się bowiem, że taką zmianę można przeprowadzić na kilka sposobów, wykorzystujących do osiągnięcia końcowego celu zróżnicowane metody.

Do najpopularniejszych należą jednak trzy spośród oferowanych na rynku. Są to powiększenia osiągnięte poprzez: przeszczepu własnego tłuszczu, przeszczepu własnej skóry oraz za pomocą substancji wypełniających. Przyjrzyjmy się więc po kolei każdej z metod.

Tłuszcz w służbie pięknych ust

Powiększenie ust przy użyciu tłuszczu pacjentki najlepsze efekty przynosi w przypadku korekty ust wąskich, małych, a także niesymetrycznych. Doskonale nadaje się także do usuwania efektu ust starzejących się, na których zaczęły pokazywać się zmarszczki, czy też stały się mniej jędrne.

Sam zabieg jest stosunkowo prosty, mało inwazyjny i stosunkowo szybki, bo trwa zazwyczaj niespełna godzinę. Przy jego wykonywaniu wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe, sprawiające, że w czasie zabiegu pacjentka nie odczuwa bólu i innych nieprzyjemności.

Do jego przeprowadzenia wykorzystywana jest bardzo cienka igła, za pomocą której lekarz pobiera tłuszcz z innych partii ciała, najczęściej z brzucha lub ud. Następnie pobrany tłuszcz wstrzykiwany jest w usta w miejscach, w których ma nastąpić ich uwydatnienie. Po wszystkim pacjentka może przez kilka dni mieć brak czucia w ustach, a także ich delikatny obrzęk.

Przeszczepiamy skórę

Ten typ zabiegu jest nieco bardziej skomplikowany, co o dziwo nie oznacza, że trwa o wiele dłużej i niesie dla pacjentki nieprzyjemności.
Podobnie jak w poprzednim przypadku wykonuje się go przy znieczuleniu miejscowym, a trwa zazwyczaj nie dłużej niż dwie godziny.

Polega on na dokonaniu nacięć w obrębie ust, w miejscach w których ma zostać przeprowadzona korekta. Następnie z innych, mało widocznych partii ciała pobierany jest wąski fragment skóry, który przeszczepia się do warg w sposób zapewniający osiągnięcie zamierzonego efektu.

Po zabiegu zakładane są szwy, które nosi się zazwyczaj do około tygodnia. Przez pewien czas występuje także opuchlizna, która ustępuje po upłynięciu ok. 10-12 dni od zabiegu.

Trzecia droga do pięknych ust

Inną, często stosowaną metodą jest powiększenie ust za pomocą substancji wypełniających. Ten typ zabiegu jest zbliżony do metody
wykorzystującej tłuszcz, z ta jednakowoż różnicą, iż zamiast niego do wypełnienia używane są specjalne substancje. Służą do tego najczęściej pochodne kwasu hialuronowego.

Przebieg zabiegu jest w zasadzie tożsamy z zabiegiem wykorzystującym tłuszcz. Substancja wypełniająca wstrzykiwana jest w poszczególne partie ust wymagające korekty. Wszystko dzieje się przy znieczuleniu miejscowym i trwa niespełna godzinę. Po zabiegu przez kilka dni może utrzymywać się obrzęk, a także uczucie nadwrażliwości na dotyk.

Na wyciągnięcie ręki

Dawniej na wykonanie zabiegów z obrębu medycyny estetycznej, w tym także powiększania ust, mogły sobie pozwolić ludzie majętni. Zazwyczaj dotyczyło to kobiet z pierwszych stron gazet.

Dziś, w dobie upowszechnienia się tego typu usług i znaczącego spadku ich cen nie jest to już sprawa ze świata luksusu, tylko część normalnego życia, tak jak chociażby wizyta u dentysty. Nie warto więc zwlekać. Szczególnie jeśli problemy z ustami są źródłem dużego dyskomfortu.

Przeczytaj więcej o zabiegu powiększania ust na stronie centrum chirurgii plastycznej i estetycznej AestheticMed.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

que es una dieta

Znaleziony temat: que es una dieta Jak schudnąć i być aktywnym: poradnik dla początkujących Czy chcesz schudnąć i poprawić swoją kondycję fizyczną? Jeśli tak, to

Czytaj więcej »

ćwiczenia 4 klasa polski

Znaleziony temat: ćwiczenia 4 klasa polski Jak być aktywnym i zdrowym: poradnik dla 4. klasy W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje

Czytaj więcej »

skąd pryszcze na pupie

Znaleziony temat: skąd pryszcze na pupie Jak pozbyć się pryszczy na pupie? Pryszcze to problem, z którym boryka się wiele osób, niezależnie od wieku czy

Czytaj więcej »

co cwiczenia

Znaleziony temat: co cwiczenia Poradnik: Jak schudnąć i poprawić kondycję za pomocą treningu i diety Wprowadzenie: Jeśli chcesz schudnąć i poprawić swoją kondycję, to odpowiednie

Czytaj więcej »

ewa chodakowska przed przemianą

Znaleziony temat: ewa chodakowska przed przemianą Jak zacząć swoją transformację z Ewą Chodakowską? Ewa Chodakowska to jedna z najbardziej znanych i cenionych trenerów fitness w

Czytaj więcej »

flight plan

Znaleziony temat: flight plan Poradnik: Jak schudnąć i ujędrnić pośladki za pomocą diety i treningu Ewy Chodakowskiej Czy marzysz o tym, aby schudnąć i jednocześnie

Czytaj więcej »

przepisy dieta lekkostrawna

Znaleziony temat: przepisy dieta lekkostrawna Przepisy na lekkostrawną dietę – jak być aktywnym z Ewą Chodakowską Chcąc schudnąć i poprawić swoją kondycję, wiele osób decyduje

Czytaj więcej »

trening o godzinie 21

Znaleziony temat: trening o godzinie 21 Jak efektywnie trenować o godzinie 21: poradnik dla wszystkich, którzy chcą być aktywni W dzisiejszych czasach coraz więcej osób

Czytaj więcej »

lombardczestochowa.pl

Strona: lombardczestochowa.pl kategoria tematyczna: Lombard Lombard Częstochowa – skup i sprzedaż złota, srebra i diamentów Szukasz miejsca, gdzie możesz sprzedać swoje złoto, srebro lub diamenty?

Czytaj więcej »

dieta u wikinga

Znaleziony temat: dieta u wikinga Dieta u wikinga – jak schudnąć i być aktywnym? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie

Czytaj więcej »

plan z

Znaleziony temat: plan z Poradnik: Jak schudnąć i zadbać o swoje ciało z Ewą Chodakowską Marzysz o smukłej sylwetce i zdrowym ciele? Chcesz schudnąć, ale

Czytaj więcej »

wieksze posladki bez cwiczen

Znaleziony temat: wieksze posladki bez cwiczen Jak zdobyć większe pośladki bez ćwiczeń? Marzysz o większych, bardziej jędrnych pośladkach, ale nie masz czasu na regularne treningi?

Czytaj więcej »