Nowe, większe, pełniejsze usta! Jak to zrobić?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

W dzisiejszych czasach wygląd stanowi realną wartość. Zabrzmi to może jak truizm, ale wygląd może pomóc bądź zaszkodzić w osiągnięciu sukcesu, także tego zawodowego. Stąd też nie będzie dla nikogo zdziwieniem stwierdzenie, że dbanie o wygląd powinno jest jednym z podstawowych dążeń ludzkich w XXI wieku.

Aby piękne było jeszcze piękniejsze

Czasy, w których przyszło nam żyć obecnie, cechują się jeszcze jednym – obecnie dbanie o wygląd jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wiedzą o tym doskonale kobiety, mające w zasięgu ręki pełen zasób kosmetyków, urządzeń do pielęgnacji i usług kosmetycznych.

Na tym jednak nie kończy się możliwość zadbania o kobiecy wygląd. Kolejnym sojusznikiem Pań w tych dążeniach jest medycyna estetyczna, pozwalająca na dokonywanie korekt w wyglądzie podarowanym przez naturę. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest powiększanie ust.

Usta na ustach świata

Piękne usta u kobiety to jeden z elementów rzucających się w oczy już w pierwszej chwili kontaktu. Wiedzą o tym także same kobiety wybierając do ich upiększenia wyraźnie podkreślające ich wygląd szminki, chociażby w niezwykle wyrazistym, czerwonym kolorze. Wszystko po to aby uzyskać ich piękny, olśniewający, a często także i namiętny wygląd.

Nie zawsze jednak odpowiedni efekt da się uzyskać tylko dzięki kosmetykom. Mało wydatne usta spędzają sen z powiek wielu kobietom, a czasem wręcz przeszkadzają w osiągnięciu zamierzonego wyglądu tak znacząco, że mogą doprowadzić do łez i rezygnacji.

Nie oznacza to jednak, że posiadaczka takich ust jest skazana na dożywotnie katusze wynikające ze świadomości o własnej niedoskonałości. Dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach wydaje się skorzystanie z zabiegu powiększania ust, który w dość prosty sposób zniweluję istniejące, a niechciane braki.

Usta na trzy sposoby

Samo powiedzenie „zrobię sobie zabieg powiększenia ust” nie mówi jednak wszystkiego o tym, co czeka usta w czasie jego przeprowadzania. Okazuje się bowiem, że taką zmianę można przeprowadzić na kilka sposobów, wykorzystujących do osiągnięcia końcowego celu zróżnicowane metody.

Do najpopularniejszych należą jednak trzy spośród oferowanych na rynku. Są to powiększenia osiągnięte poprzez: przeszczepu własnego tłuszczu, przeszczepu własnej skóry oraz za pomocą substancji wypełniających. Przyjrzyjmy się więc po kolei każdej z metod.

Tłuszcz w służbie pięknych ust

Powiększenie ust przy użyciu tłuszczu pacjentki najlepsze efekty przynosi w przypadku korekty ust wąskich, małych, a także niesymetrycznych. Doskonale nadaje się także do usuwania efektu ust starzejących się, na których zaczęły pokazywać się zmarszczki, czy też stały się mniej jędrne.

Sam zabieg jest stosunkowo prosty, mało inwazyjny i stosunkowo szybki, bo trwa zazwyczaj niespełna godzinę. Przy jego wykonywaniu wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe, sprawiające, że w czasie zabiegu pacjentka nie odczuwa bólu i innych nieprzyjemności.

Do jego przeprowadzenia wykorzystywana jest bardzo cienka igła, za pomocą której lekarz pobiera tłuszcz z innych partii ciała, najczęściej z brzucha lub ud. Następnie pobrany tłuszcz wstrzykiwany jest w usta w miejscach, w których ma nastąpić ich uwydatnienie. Po wszystkim pacjentka może przez kilka dni mieć brak czucia w ustach, a także ich delikatny obrzęk.

Przeszczepiamy skórę

Ten typ zabiegu jest nieco bardziej skomplikowany, co o dziwo nie oznacza, że trwa o wiele dłużej i niesie dla pacjentki nieprzyjemności.
Podobnie jak w poprzednim przypadku wykonuje się go przy znieczuleniu miejscowym, a trwa zazwyczaj nie dłużej niż dwie godziny.

Polega on na dokonaniu nacięć w obrębie ust, w miejscach w których ma zostać przeprowadzona korekta. Następnie z innych, mało widocznych partii ciała pobierany jest wąski fragment skóry, który przeszczepia się do warg w sposób zapewniający osiągnięcie zamierzonego efektu.

Po zabiegu zakładane są szwy, które nosi się zazwyczaj do około tygodnia. Przez pewien czas występuje także opuchlizna, która ustępuje po upłynięciu ok. 10-12 dni od zabiegu.

Trzecia droga do pięknych ust

Inną, często stosowaną metodą jest powiększenie ust za pomocą substancji wypełniających. Ten typ zabiegu jest zbliżony do metody
wykorzystującej tłuszcz, z ta jednakowoż różnicą, iż zamiast niego do wypełnienia używane są specjalne substancje. Służą do tego najczęściej pochodne kwasu hialuronowego.

Przebieg zabiegu jest w zasadzie tożsamy z zabiegiem wykorzystującym tłuszcz. Substancja wypełniająca wstrzykiwana jest w poszczególne partie ust wymagające korekty. Wszystko dzieje się przy znieczuleniu miejscowym i trwa niespełna godzinę. Po zabiegu przez kilka dni może utrzymywać się obrzęk, a także uczucie nadwrażliwości na dotyk.

Na wyciągnięcie ręki

Dawniej na wykonanie zabiegów z obrębu medycyny estetycznej, w tym także powiększania ust, mogły sobie pozwolić ludzie majętni. Zazwyczaj dotyczyło to kobiet z pierwszych stron gazet.

Dziś, w dobie upowszechnienia się tego typu usług i znaczącego spadku ich cen nie jest to już sprawa ze świata luksusu, tylko część normalnego życia, tak jak chociażby wizyta u dentysty. Nie warto więc zwlekać. Szczególnie jeśli problemy z ustami są źródłem dużego dyskomfortu.

Przeczytaj więcej o zabiegu powiększania ust na stronie centrum chirurgii plastycznej i estetycznej AestheticMed.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ewa chodakowska kiedyś

Znaleziony temat: ewa chodakowska kiedyś Poradnik: Jak schudnąć i być aktywnym według Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska to znana trenerka fitness, która od lat inspiruje i

Czytaj więcej »

jak ułożyć plan treningowy

Znaleziony temat: jak ułożyć plan treningowy Jak ułożyć plan treningowy, aby schudnąć i poprawić kondycję? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje

Czytaj więcej »

rozgrzewka przed ćwiczenia rozciągające

Znaleziony temat: rozgrzewka przed ćwiczenia rozciągające Rozgrzewka przed ćwiczeniami rozciągającymi – poradnikowy przewodnik dla aktywnych Rozpoczęcie treningu od odpowiedniej rozgrzewki jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa

Czytaj więcej »

plan mold

Znaleziony temat: plan mold Jak efektywnie schudnąć i zadbać o swoje ciało? Oto poradnik dla wszystkich, którzy chcą wprowadzić zdrowe nawyki i osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Czytaj więcej »

co to jest żywność przetworzona

Znaleziony temat: co to jest żywność przetworzona Jak unikać żywności przetworzonej i być aktywnym Żywność przetworzona jest obecnie powszechnie dostępna i często spożywana przez wiele

Czytaj więcej »

trening full body z hantlami

Znaleziony temat: trening full body z hantlami Trening full body z hantlami – skuteczny sposób na aktywność fizyczną W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca

Czytaj więcej »

trening cup

Znaleziony temat: trening cup Jak schudnąć i zadbać o swoją sylwetkę? Oto poradnik dla wszystkich, którzy chcą być aktywni i zdrowi. W artykule omówimy treningi,

Czytaj więcej »

fala uderzeniowa na pośladki

Znaleziony temat: fala uderzeniowa na pośladki Jak zbudować piękne i jędrne pośladki? Poradnik dla aktywnych kobiet Marzysz o pięknych, jędrnych pośladkach? Nie wiesz, jak zacząć

Czytaj więcej »

plan treningowy dla początkujących

Znaleziony temat: plan treningowy dla początkujących Plan treningowy dla początkujących – jak zacząć aktywność fizyczną z Ewą Chodakowską W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje

Czytaj więcej »

elektroeuro.pl

Strona: elektroeuro.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny Elektroeuro.pl to strona internetowa poświęcona szeroko rozumianej tematyce elektrotechnicznej. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów, poradników oraz informacji na temat instalacji

Czytaj więcej »

unormalt st?l etter trening

Znaleziony temat: unormalt st?l etter trening Jak szybko zregenerować się po intensywnym treningu? Trening to nieodłączny element zdrowego stylu życia. Regularna aktywność fizyczna przynosi wiele

Czytaj więcej »