Obowiązkowe wyposażenie salonów kosmetycznych – Rozpoczynasz swoją przygodę z własnym biznesem? Przed Tobą wiele trudnych decyzji, zmagań i pytań, na które jeszcze dziś nie znasz odpowiedzi. W przypadku branży kosmetycznej, jednym z pierwszych poważnych planów inwestycyjnych jest zaplanowanie budżetu, przeznaczonego na wyposażanie salonu. O ile oczywisty jest zakup krzeseł, kanapy, elektroniki szeroko rozumianej, o tyle problemem mogą okazać się specjalistyczne urządzenia.
Table of Contents
ToggleObowiązkowe wyposażenie salonów kosmetycznych
Rozpoczynasz swoją przygodę z własnym biznesem? Przed Tobą wiele trudnych decyzji, zmagań i pytań, na które jeszcze dziś nie znasz odpowiedzi. W przypadku branży kosmetycznej, jednym z pierwszych poważnych planów inwestycyjnych jest zaplanowanie budżetu, przeznaczonego na wyposażanie salonu. O ile oczywisty jest zakup krzeseł, kanapy, elektroniki szeroko rozumianej, o tyle problemem mogą okazać się specjalistyczne urządzenia.
W co warto zainwestować?
Oczywiście, na samym początku swojej przygody z otworzonym salonem kosmetycznym, powinniśmy rozsądnie ulokować budżet. W wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim zainteresowaniem i popularnością usług. Dlatego też rozważmy zakup:
- urządzenie do mikrodermabrazji – jeden z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych zabiegów, dostępnych w salonach kosmetycznych. Dzięki niemu osiągniemy efekt jedwabistej i promiennej skóry. Popularność zabiegów wynika z szybkiego, zauważalnego efektu oraz nieinwazyjności działania. Ceny zależą od obszerności zestawów i firmy.
- laser do depilacji – niezwykle chętnie używany, zwłaszcza w okresie letnim. Jego popularność wynika głównie ze skuteczności – już po 2 zabiegu owłosienie redukowane jest o przeszło 40%. W wyborze laserów kierujmy się bezbolesnością zabiegów, bezpieczeństwem używania (a więc bezpieczeństwem waszej pracy), komfortem dla klienta no i najważniejsze – gwarancją skutecznością, na która przecież najbardziej liczy klient.
- urządzenie do oksybrazji – czyli do mikrodermabrazji wodno – tlenowej. Śmiało można nazywać go swoistym rodzajem peelingu, którego głównym zadaniem jest złuszczyć naskórek, z jednoczesną starannością i bezpieczeństwem dla skóry wrażliwej, naczynkowej i delikatnej. Urządzenie popularne wśród klientów, którzy zmagają się z trwałymi ranami naskórka, celullutem lub nadmiernymi kilogramami.
- meble kosmetyczne – w tej kategorii powinniśmy uwzględnić brodziki, fotele, biurka i szafki, które stanowić będą podstawę prowadzonego gabinetu. W tej kategorii stawiajmy przede wszystkim na trwałość i funkcjonalność – nie chcemy bowiem wymieniać mebli już po pierwszych miesiącach użytkowania.