Peeling – najczęściej stosowany zabieg zarówno w salonie jak i domowym zaciszu, jest sztandarowym punktem oferty każdego gabinetu kosmetycznego. Jego rodzajów, odmian, technik, zastosowań nikt nawet nie próbuje policzyć. Wiadomo natomiast, że na pewno działa i jest skuteczny. Każda kobieta (i nie tylko kobieta) pragnąca posiadać zdrową, gładką i jędrną skórę stosuje peeling sumiennie i systematycznie wiedząc że efekty są tylko wtedy trwałe i mocno widoczne. Czym jest peeling?
Peeling, polega na złuszczaniu naskórka, jego martwych komórek. Polega on na intensywnym masażu skóry drobinkami zawartymi w kremie czy żelu. Skóra dzięki masażowi ma ładniejszy kolor. Peeling poprawia również krążenie krwi i pomaga pozbyć się cellulitu. Do twarzy zazwyczaj używamy peelingu enzymatycznego, który jest delikatniejszy i nie podrażnia skóry, do ciała natomiast możemy użyć grubszego peelingu, wówczas efekty będą lepsza. Jednymi z najlepszych peelingów są cukrowe, gdyż ich działanie jest nie tylko ścierające ale i odżywcze. Dodatkową ich zaletą jest to że możemy je wykonać domowymi sposobami a po dodaniu do cukru miodu wspomożemy regenerację naskórka.
Dzięki regularnemu stosowaniu peelingu po depilacji, zapobiegamy wrastaniu włosów. Jeśli używamy samoopalaczy również przed ich nałożeniem warto zastosować peeling, który zetrze martwy naskórek i unikniemy powstawania nieestetycznych plam. Peelingi świetnie działają na nasze dłonie i stopy, przy czym warto używać tych drobnoziarnistych.
Panie, które nie mają zbyt wiele czasu na zabiegi kosmetyczne zalecamy peelingujące żele pod prysznic lub stosowanie rękawicy sizalowej, które z powodzeniem usuną martwy naskórek i pozostawią skórę gładką i jędrną.
W przypadku peelingu nie musimy stosować tylko i wyłącznie kosmetyków znalezionych na półce w sklepie. W każdym domu znajdziemy naturalne dobra, które po połączeniu ze zwykłym kremem, balsamem, żelem pod prysznic czy olejkiem pomogą nam urządzić domowe SPA. Mowa tu o peelingach z cukru, kawy czy soli. Podobnie jak te sklepowe, wcieramy w skórę masując ją delikatnie bądź intensywnie (w zależności od potrzeby) a następnie spłukujemy wodą i wcieramy balsam nawilżający.
Dobrze jest wykonywać peeling raz lub dwa razy w tygodniu. Pamiętajmy że skóra delikatna i wrażliwa lepiej zniesie peelingi enzymatyczne. Najlepiej peeling nakładać dłoniami i masować delikatnie skórę zmywając ją potem ciepłą wodą. Warto też poprosić kogoś aby wykonał nam peeling pleców lub użyć myjki z długa rączką.