Od czego zacząć naukę gry w tenisa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Od czego zacząć naukę gry w tenisa

Tenis ziemny jest dyscypliną sportową, która zdobywa coraz więcej zwolenników wśród osób zarówno młodych, jak i dojrzałych. W obliczu wielu sukcesów polskich tenisistów, sport ten jest coraz rozpowszechniany również w mediach i telewizji. To sprawa, że osoby wcześniej niegrające zaczęły interesować się tenisem ziemnym. W niniejszym artykule skupimy się na tym, od czego warto zacząć grę w tenisa.

Szkoły nauki tenisa

By rozpocząć przygodę z tenisem, należy na samym początku poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa gry ale również zasad i mechaniki samego poruszania się po korcie, rodzajów uderzeń, ale również techniki, w jaki sposób powinno się je wykonywać. Wiele osób swoje pierwsze kroki do szkółki tenisa, gdzie profesjonalny trener pokaże odpowiednią techniką, pracę nóg oraz podstawowe zagrania. Tenis to pod względem techniki trudny sport, dlatego ważne jest, by od samego początku wyrabiać w sobie pozytywne nawyki gry. Nieodpowiedni początek może w późniejszym okresie rzutować na braki w technice, które ciężko nadrobić. Trening realizowany z trenerem daję Ci też możliwość pierwszej rywalizacji co jest motywujące do dalszej pracy nad sobą. Samodzielna nauka gry w tenisa jest nużąca i w dłuższym okresie zniechęca do kolejnych postępów. W obecnych czasach godzina gry z trenerem nie jest już wyceniana na niebotyczne kwoty, więc każda osoba może pozwolić sobie na zapewnienie solidnego startu w tenisowej przygodzie.

Odpowiedni sprzęt

Każdy sport wymaga od uprawiającego wyekwipowania się w odpowiedni sprzęt. Nie jest to kwestia mody, ale często jakości gry oraz bezpieczeństwa. Dokładnie taka sytuacja występuje w przypadku tenisa ziemnego. Podstawą jest dobra rakieta tenisowa. Rakieta powinna być dokładnie dobrana do gracza, nie powinna również przekraczać wagi 300 gram. Gdy rakieta jest niedobrana osobiście lub kupiona z drugiej ręki, może to bardzo utrudniać swobodną grę oraz robienie postępów. Dobrej jakości rakiety są dostępne już od 150 złotych. Kolejnym ważnym punktem ekwipunku są buty. W tenisie podstawą jest gra nogami, w związku z tym buty powinny być bardzo wygodne, najlepiej z dość grubą podeszwą.

Zaangażowanie

Początki zawsze są ciężkie. Każdy wielki tenisista musiał od czegoś zacząć. My również po pierwszych treningach nie powinniśmy się poddawać. Tenis ziemny to sport techniczny, ale wymagający też świetnego refleksu oraz siły. Najważniejsze to wyciągać wnioski z każdego treningu, stosować się do poleceń trenera, podpatrywać grę innych zawodników oraz cieszyć się z każdego progresu, jaki dostrzeżemy. Gra w tenisa daje ogromną satysfakcję i radość, należy tylko poświęcić czas na to, by opanować podstawy tej gry.

Gra w tenisa to sport, który trenuję twój charakter, zwiększa pewność siebie oraz bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne, oraz fizyczne. Z jednej strony godzina gry w tenisa znacznie zmniejszy poziom stresu, z drugiej strony zwiększy odporność oraz wysmukli sylwetkę. Każda osoba dbająca o zdrowie oraz chętna, by wprowadzić w swoje życie więcej aktywności fizycznej powinna zainteresować się tenisem.

Sliwiński Tenis
Artykuł powstał we współpracy z SliwinskiTenis.pl
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.