Odchudzające właściwości afrykańskiego mango

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Mango to owoc znany od bardzo dawna, ale dopiero kilka lat temu zrobiło się o nim naprawdę głośno, a to za sprawą właściwości odchudzających. Rosnące w Afryce owoce mango coraz częściej wykorzystywane są do produkcji różnego rodzaju suplementów odchudzających, również w wersji surowej są cennym sprzymierzeńcem w walce z nadwagą.

Co takiego szczególnego jest w mango?

Mango, czyli irvingia gabonesis, to popularny afrykański owoc, rosnący głównie w Kamerunie. Od dawna znany jest jako skuteczny lek na niepłodność oraz środek przeciwko infekcjom, ostatnio odkryto także, że może pomóc z gubieniu nadwagi. Jak potwierdzają pierwsze badania, suplementy zawierające w sobie wyciąg z afrykańskiego mango rzeczywiście pomagają zrzucić niechciane kilogramy, a cała kuracja z użyciem tego owocu nie wymaga tak wielkich wyrzeczeń jak przy innych środkach odchudzających.

Skąd ten sukces? To zasługa dużej ilości błonnika, który odgrywa w odchudzaniu ogromną rolę. Odchudzające African Mango wpływa także pozytywnie na całą gospodarkę hormonalną, a to kolejny powód, dla którego warto sięgać po ten owoc – masa ciała jest uzależniona w dużym stopniu od stabilizacji hormonalnej. Do tego mango jest owocem niskokalorycznym, więc można go jeść w większych ilościach bez wyrzutów sumienia – 100 gram tego owocu to zaledwie 73 kcal. Dzięki mango odchudzanie jest bezbolesne, mało problemowe, wolne od wyrzeczeń i przede wszystkim zdrowie. Warto też podkreślić, że dzięki diecie opartej o mango można się obronić przed niechcianym efektem jo jo.

Właściwości mango

Mango zawiera bardzo duże ilości witaminy A, E i C, do tego jest cennym źródłem żelaza. W świeżych owocach jest też sporo magnezu, miedzi i potasu, bez których organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Mango dostarcza także mnóstwo zdrowego błonnika i to właśnie jest jeden z głównych powodów, dla których osoby odchudzające się powinny sięgać po ten owoc. Kolejne składniki, które przyczyniają się do szybkiej utraty nadwagi, to polifenole. W mango jest ich bardzo dużo, dzięki czemu nadmiar energii nie odkłada się już pod postacią tkanki tłuszczowej, w efekcie czego organizm podczas wysiłku sięga po zgromadzone wcześniej zapasy i tak właśnie chudniemy.

Dodatkowo, mango oczyszcza organizm z toksyn, a to następny punkt w każdej kuracji odchudzającej – przez toksyny ciało nabiera na wadze i wolniej pozbywa się nadprogramowych kilogramów. Mówiąc krótko, mango przyspiesza proces chudnięcia i robi to bez żadnych groźnych skutków ubocznych.

Pestki afrykańskiego mango pomagają schudnąć

Wartościowy jest jednak nie tylko sam owoc mango, ale i jego pestki. Nazywane są one orzechami dika i także ogrywają wielką rolę w odchudzaniu. Są bardzo wartościowym źródłem wielu substancji odżywczych, a wyciąg z pestek mango można stosować jako skuteczny suplement na odchudzanie. Orzechy dika coraz częściej pojawiają się jako składnik tabletek na odchudzanie i okazują się być pod tym względem bardzo wartościowym wsparciem.

Wyciąg z pestek mango przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej i robi to o wiele lepiej niż większość konkurencyjnych preparatów. Jest szczególnie skuteczny w walce z otyłością brzuszną. Stosowany jako suplement pomaga także obniżyć cholesterol i poziom cukru we krwi, działa więc nie tylko odchudzająco, ale i prozdrowotnie. Wyciąg z pestek owocu mango jest równie bezpieczny jak miąższ owocu, nie wywołuje żadnych przykrych dolegliwości, trzeba jednak stosować go wyłącznie w zalecanych dawkach.

Więcej ciekawych informacji i wskazówek dietetycznych znajdziesz na naszej stronie www.zdroweodchudzanie.org

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *