Odchudzanie bez skalpela – co to znaczy?

Odchudzanie bez skalpela – co to znaczy?

Każda z nas marzy o szczupłej sylwetce bez cellulitu i nadprogramowych kilogramów. Kuracje odchudzające nie zawsze przynoszą pożądany efekt, a w efekcie zrzucenie wagi staje się prawdziwą udręką. Dziś podpowiadamy, co zrobić by skutecznie i trwale pozbyć się dodatkowych kilogramów w bezinwazyjny sposób?

Bezinwazyjne zabiegi odchudzające

Zabiegi odchudzające to coraz bardziej popularny sposób na szybką redukcję tkanki tłuszczowej i utratę kilku kilogramów w obwodzie. Samo stosowanie diet odchudzających i fitness to często za mało, by całkowicie pozbyć się nieestetycznych fałdów z takich obszarów ciała, jak brzuch, boczki, ramiona czy uda. Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna dysponuje profesjonalnymi narzędziami, które mają na celu wymodelowanie sylwetki, czyli usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała oraz redukcję cellulitu w nieinwazyjny sposób. Liposukcja bez skalpela to doskonała alternatywa dla inwazyjnych metod usuwaniu tkanki tłuszczowej, które często są bolesne i wymagają długiego okresu rekonwalescencji.

Liposukcja ultradźwiękowa

Odchudzanie ultradźwiękami ma za zadanie zredukować nadmiar tłuszczu oraz usunąć cellulit z tych obszarów ciała, które są szczególnie narażone na powstawanie tzw. pomarańczowej skórki. Liposukcja ultradźwiękowa opiera się na działaniu fal ultradźwiękowych w celu dokładnego odseparowania tkanki tłuszczowej od tkanek okalających. Energię ultradźwięków nakierowuje się bezpośrednio na ten obszar ciała, z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnie dobranej głowicy, która przesyła w głąb ciała wiązkę fal ultradźwiękowych. Z pękniętych komórek tłuszczowych uwalnia się tłuszcz, który przenika do przestrzeni międzykomórkowych, skąd jest następnie wydalany. Odchudzanie falami ultradźwiękowymi jest całkowicie bezpieczne. Energia ultradźwięków działa bezpośrednio na tkanki tłuszczowe, nie naruszając przy tym otaczających tkanek. Aby efekty liposukcji ultradźwiękami widoczne były jak najdłużej, nie można zapominać o prowadzeniu zdrowego i racjonalnego trybu życia.

Odchudzanie falami radiowymi

Oddziaływanie fal radiowych bezpośrednio na skórę należy zaliczyć do zabiegów nieinwazyjnych i bezbolesnych. Zabieg przeprowadza się przy użyciu specjalnej głowicy emitującej fale radiowe do głębokich warstw tkanki tłuszczowej. Pod wpływem wysokiej temperatury (średnio 40-50 st. C.) dochodzi do rozpuszczenia i rozbicia komórek tłuszczowych, czyli tzw. lipolizy. Fale radiowe przynoszą bardzo dobre efekty w walce z cellulitem. Ponadto przyczyniają się do ogólnej poprawy wyglądu skóry – zwiększają napięcie i poprawiają elastyczność tych obszarów, które zostały poddane działaniu fal RF. Kliniki medycyny estetycznej najczęściej oferują połączenie ultradźwięków z systemem fal radiowych w celu modelowania całego ciała.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat odchudzania z wykorzystaniem technologii ultradźwiękowej i fal radiowych? Zachęcamy do przeczytania: Modelowanie sylwetki – jak działa system Accent Prime?

Zabieg Kriolipoliza – modelowanie sylwetki poprzez zamrażanie

Kriolipoliza to nowoczesna metoda modelowania i wyszczuplania sylwetki z małych partii ciała za pomocą nowoczesnej technologii zamrażania komórek tłuszczowych. Zabieg kriolipolizy przeprowadzany jest przy użyciu specjalistycznego urządzenia (np. CoolTech), w którym wykorzystuje się działanie niskiej temperatury i podciśnienia. Jest to całkowicie nieinwazyjna, a zaraz bardzo skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Komórki tłuszczowe składają się z nasyconych kwasów tłuszczowych, które nie są odporne na działanie niskiej temperatury, dlatego – poddane zamrożeniu – giną. Następnie obumarła tkanka jest wydalana w normalnym procesie metabolicznym, co przyczynia się do zmniejszenia obwodu. Naczynia krwionośne otaczające komórki nie reagują na niskie temperatury, dlatego zabieg kriolipolizy jest całkowicie bezpieczny. Obecnie kriolipoliza to jeden z najnowocześniejszych systemów odchudzania bez skalpela, który przynosi trwałe efekty widoczne po około 30 dniach, kiedy z organizmu zostają całkowicie wydalone uszkodzone komórki tłuszczowe.

Seria zabiegów kriolipolizy może zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej nawet o 30-40%

Zabiegi odchudzające z wykorzystaniem fal radiowych, ultradźwięków i nowoczesnej technologii zamrażania komórek tłuszczowych to nowa era w walce z dodatkowymi kilogramami, niechcianym cellulitem oraz sposób na szybkie wymodelowanie sylwetki.