Odpoczynek w Trójmieście – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze noclegu?

Odpoczynek w Trójmieście – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze noclegu?

Trójmiasto to jedno z najbardziej ekscytujących miejsc w naszym kraju pod względem szeroko rozumianych atrakcji turystycznych. W zasadzie są to trzy miejsca główne, ponieważ na Trójmiasto składają się Gdańsk, Gdynia i Sopot, a tak naprawdę mówimy o tysiącu większych i mniejszych zakątków, które warto odwiedzić. Co w szczególności warto jest tam zobaczyć i gdzie się zatrzymać, by pobyt był jak najbardziej udany?

Atrakcje Trójmiasta

W Trójmieście każdy znajdzie coś dla siebie. Można potraktować to miejsce po prostu jako kurort nadmorski. Wtedy będziemy szukali lokacji blisko plaży, gdzie każdego ranka będzie można zrobić dwa kroki i znaleźć się na wspaniałej plaży. Jeśli mapy Google pokazują nam, że dotarcie z apartamentów czy domków w Sopocie bądź Gdyni do plaży zajmuje kilka minut lub wymaga spaceru na dystansie kilkuset metrów, możemy mieć pewność, że na skróty do plaży dojdziemy w dwie minuty.

Pobyt można potraktować także jako okazję do zwiedzania trzech pięknych miast o bardzo różnym charakterze. Gdańsk to miasto stare i zabytkowe, unikatowe w wielu swoich aspektach. Sopot jest miastem znacznie młodszym i zdecydowanie ciekawiej jest oglądać jego secesyjne kamieniczki czy nowoczesne budynki powstające w ostatnich latach. Z kolei Gdynia, jak wiadomo, to miasto najmłodsze. Jego układ architektoniczny to ewenement na skalę kraju, a wiele rozwiązań powinien nam omówić przewodnik, bo się na nich nie poznamy.

Trójmiasto to w końcu centrum kulturalne. W sezonie i poza nim non stop odbywają się tutaj ważne festiwale muzyczne i filmowe, mamy festiwale teledysków, różnych form filmowych, reklam i całą masę innych imprez. Prężnie działają teatry i filharmonie. Muzea sprowadzają najlepsze eksponaty z całego świata.

Gdzie się zatrzymać?

Wybór noclegu w trójmieście jest o tyle łatwy, że w zasadzie trudno jest zrobić tutaj jakiś większy błąd. Zwłaszcza jeśli wybiera się apartamenty. We wszystkich trzech miastach powstaje obecnie cała paleta wygodnych, przestronnych apartamentów, w których poczujemy się lepiej niż we własnych domach i będziemy mogli czuć się tak, jakbyśmy byli u siebie, a nie tylko wynajmowali miejsce do spania. Takie apartamenty można też kupić i przybywać nad morzem w dowolnej chwili, ale to temat na inną okazję.

Warto jest zaplanować wcześniej, na czym nam najbardziej zależy. Apartament zaraz nad morzem będzie idealny, jeśli chcemy spędzić maksimum czasu na plaży, ale dla kogoś lubiącego pozwiedzać region lepiej będzie ulokować się gdzieś bliżej większych tras komunikacyjnych. Ułatwi to podróżowanie po regionie, bo lokalizację bezpośrednio przy morzu zazwyczaj są już spokojniejsze i ruch przy nich jest mniejszy.

Jeśli jesteśmy typowo miejskimi stworzeniami i potrzebujemy pubu, kina oraz dobrej restauracji, nasze kroki musimy skierować w stronę centralnie położonych apartamentów. Nie będzie to trudne, ponieważ wiele apartamentów buduje się bezpośrednio przy głównych deptakach miast oraz w ich najbardziej prestiżowych lokalizacjach.

Artykuł został przygotowany przez firmę Dom & House – Apartamenty specjalizującej się w wynajmie apartamentów w Trójmieście