Odzież robocza na jesień i zimę. Jak ją wybrać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Odzież robocza na jesień i zimę. Jak ją wybrać?

Zakup odzieży roboczej dla pracowników jest niezbędny, by zachować w pracy zasady BHP. Brak odpowiednich ubrań może bowiem skutkować narażeniem życia i zdrowia podwładnych, a także utrudniać im prawidłowe wykonywanie zadań. Jeśli prowadzisz firmę i chcesz zabezpieczyć pracowników w odzież BHP na jesień i zimę, sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas jej wybierania.

  1. Po pierwsze: bezpieczeństwo
  2. Komfort i wygoda użytkowania
  3. Odzież chroniąca przed zimnem

Odzież BHP stworzono z myślą o osobach zatrudnionych głównie w firmach produkcyjnych, magazynach oraz na budowach. Dzięki ubraniom z tej grupy chroni się ciało przed skaleczeniami, oparzeniami, kontaktem z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi itd. Jak wybrać odzież BHP na okres jesienno-zimowy?

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Wybierając ubrania BHP, przede wszystkim powinno się zwracać uwagę na poziom ochrony przez nie zapewniany. Odzież powinna być przystosowana do zabezpieczania przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami występującymi na danym stanowisku. Ubrania powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i inne czynniki. Ponadto niezbędne jest przystosowanie typu odzieży BHP do pory roku – latem ubrania powinny być lekkie i przewiewne, natomiast zimą – ciepłe, by chronić nie tylko przed zagrożeniami na danym stanowisku pracy, ale również przed niskimi temperaturami. Dodatkowo ubrania robocze warto uzupełnić w nakolanniki, ochraniacze na łokcie, kaski i inne akcesoria BHP, które chronią całe ciało.

Komfort i wygoda użytkowania

W przypadku odzieży roboczej niezbędne jest zadbanie o komfort i wygodę osób, które będą ją użytkować. Pracownicy zakładów produkcyjnych, magazynów i budowlańcy potrzebują ubrań z licznymi kieszeniami na akcesoria BHP oraz narzędzia. Kieszenie pozwalają uporządkować przedmioty niezbędne w pracy, a także rzeczy osobiste. Dodatkowo odzież powinna być dostępna w wielu rozmiarach – zarówno panie, jak i panowie potrzebują ubrań, które nie krępują ruchów i umożliwiają swobodne poruszanie się podczas pracy.

Co ważne, ubrania BHP powinny być wykonane z materiałów, o które łatwo dbać. Odzież podatna na gniecenie, kurczenie w praniu oraz powstawanie trwałych plam jest złym wyborem. Ubrania robocze powinny być zatem uszyte z tkanin, które przez długi czas niezawodnie posłużą swoim użytkownikom. Dzięki temu pracownicy będą zadowoleni, a pracodawca obniży koszty związane z zakupem odzieży BHP. Wysokiej jakości ubrania BHP są dostępne między innymi w sklepach takich jak https://balticbhp.pl

Odzież chroniąca przed zimnem

Odzież BHP na jesień i zimę ma za zadanie ochronę przed zimnem. W wielu firmach produkcyjnych i w magazynach ogrzewanie jest niewystarczające, by zapewnić na halach wysoką temperaturę. Podobnie jest w przypadku prac wykonywanych na powietrzu – pracownicy firm budowlanych są narażeni na długie przebywanie na mrozie oraz pracę w trudnych warunkach pogodowych (np. podczas opadów śniegu). Aby ochronić podwładnych przed zimnem, powinno się wybrać odzież BHP z nieprzemakalnych materiałów chroniących przed wiatrem i niskimi temperaturami.

Ponadto ubrania BHP na jesień i zimę powinny obejmować bieliznę termiczną. Dzięki niej pracownicy mogę bezpiecznie wykonywać powierzone im zadania nawet w temperaturach oscylujących wokół zera. Co ważne, odzież termiczna jest przystosowana do używania jako warstwa noszona pod spodniami i bluzami roboczymi. Dzięki temu pracownikom jest ciepło przez całą zimę, a komfort podczas w pracy jest wysoki.

undefined

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *