Odżywka do rzęs, a makijaż permanentny

Odżywka do rzęs, a makijaż permanentny

Na makijaż permanentny decyduje się coraz więcej kobiet. Doceniają to, że mogą wyglądać dobrze o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności poprawiania makijażu a przy tym oszczędzają czas podczas porannego make-upu. Panie najczęściej decydują się na delikatny makijaż permanentny, czyli subtelną kreskę na górnej powiece, która dodaje głębi spojrzeniu. Wiele z nich zachęcone nowym wizerunkiem zastanawia się, czy może zagęścić i wydłużyć rzęsy za pomocą odżywki. Podpowiadamy dlaczego warto i kiedy można to zrobić.

Do czego służy odżywka do rzęs?

Odżywka do rzęs to produkt, który nanosi się na górna i dolną linię rzęs – tuż za włoskami. Służy ona do poprawy wyglądu rzęs i odżywienia ich w taki sposób, aby włoski rosły dłuższe, grubsze i ciemniejsze. Dobra odżywka do rzęs potrafi również zagęścić maleńkie włoski na całej linii oka, dzięki czemu jest ich więcej. Taki efekt w połączeniu z permanentną kreską na powiece sprawia, ze oko wygląda nienagannie i w zasadzie nie potrzebuje już żadnego dodatkowego makijażu… chyba ze tego zapragniemy.

Jak działa odżywka do rzęs?

Działanie odżywki do rzęs opiera się na prostej zasadzie: aby rzęsy rosły spektakularnie, trzeba odżywić je i wzmocnić u podstawy, czyli w cebulkach. Z tego względu odżywki nie nakłada się na rzęsy, lecz nanosi cienkim pędzelkiem na skórę tuż za włoskami. Serum wnika w skórę i dociera do cebulek: tam przyspiesza wzrost włosków i intensyfikuje wygląd rzęs.

Odżywka do rzęs, a makijaż permanentny

Makijaż permanentny może być doskonałym uzupełnieniem dla odżywki do rzęs – należy jednak pamiętać, aby nie wykonywać go w trakcie kuracji odżywką. Panie, które decydują się na makijaż permanentny powinny odstawić preparat i odczekać od 1 do 3 miesięcy. Po wykonaniu makijażu można na nowo stosować odżywkę, jednak należy poczekać, aż skóra w pełni się zagoi – trwa to od dwóch tygodni do miesiąca (barwnik na powiece wyłuszcza się i często wskazane jest wykonanie lekkiej korekty makijażu). Po tym czasie można bez problemu stosować odżywkę do rzęs.