Ogrodzenie domu. Jakie wybrać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Ogrodzenie domu. Jakie wybrać?

Ogrodzenie ma za zadanie zabezpieczenie terenu naszej posesji, a także osłaniać naszą prywatność przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów. Ogrodzenie pełni też funkcję reprezentacyjną i stanowi wizytówkę naszego domu. To jeden z powodów, dla którego należy zadbać, aby ogrodzenie dobrze się prezentowało i pasowało do wzniesionego na działce budynku. Wybór ogrodzenia winien być dokonany już na wstępnym etapie prac budowlanych. Musimy określić lokalizacje bramy oraz furtki i zdecydować, na jakiej wysokości ma być chroniona nasza prywatność. Czy lepszy będzie niski drewniany płotek, czy wysoki kamienny mur, który całkowicie zasłoni naszą posiadłość przed wzrokiem sąsiadów. Rodzajów ogrodzeń jest bez liku, bez trudu też znajdziemy odpowiednich producentów, wszystko zależy tutaj od naszych indywidualnych potrzeb i możliwości. Nie możemy też zapominać, że ogrodzenie, stanowiące wewnętrzne ramy naszego ogrodu powinno być korzystnym tłem dla roślin. Należy też zadbać o to, aby jakość ogrodzenia była jak najwyższa. Dzięki temu przetrwa przez długie lata bez konieczności remontu oraz wymiany poszczególnych elementów.

Kamień

Wiele osób ceni sobie ogrodzenie z kamieni. Wyglądają majestatycznie i imponująco, a poza tym doskonale pasują zarówno do domów w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Najczęściej stosowane są tutaj twarde skały magmowe oraz piaskowce i wapienie. Kamienne ogrodzenia powinny być jednak stosowane tylko tam, gdzie jest spora powierzchnia do ogrodzenia. Mała przestrzeń zostanie ona niepotrzebnie przytłoczona i optycznie zmniejszona. Dużo bardziej uniwersalne są płoty wykonane z drewna. Pasują jednakowo do zabudowy miejskiej jak też wiejskiej. Dodatkowo sprawiają naturalne wrażenie i nie wywołują poczucia kompletnej izolacji od otoczenia. Najczęściej ogrodzenia te wykonuje się z dość wytrzymałego i łatwo dostępnego drewna sosny i świerku. Dodatkową zaletą tego typu ogrodzenia jest jego niska cena. Wadą konieczność regularnego malowania oraz konserwacji. Nie zadbane ogrodzenie z drewna, bardzo szybko straci swój pierwotny wygląd, i będzie prezentować się wyjątkowo niekorzystnie.

Metal

Do wykorzystania pozostają też ogrodzenia z metalu. Są one najtańszym wyborem, choć nie zawsze uznawanym za wysoce estetyczne. Najefektowniejsze spośród ogrodzeń wykonanych z metalu są oczywiście płoty tworzone na zamówienie w kuźni. Specjalista od kowalstwa artystycznego stworzy każdą kompozycję, od prostej po bogato zdobioną i stylizowaną. Dużą zaletą jest też to, że ogrodzenia tego typu mogą być ostro zakończone, co skutecznie zniechęca potencjalnych intruzów, którzy chcieliby przeskoczyć nasze ogrodzenie. Dodatkowo nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacji. Ostatecznie do naszej dyspozycji dostępne są ogrodzenia wykonane z polichlorku winylu, czyli z PVC. Materiał ten, dzięki zastosowaniu specjalnych składników uszlachetniających, charakteryzuje się wyjątkową trwałością koloru oraz odpornością na promieniowanie UV i skrajne temperatury. Dużą zaletą podobnie jak w przypadku większości metalowych ogrodzeń jest brak zabiegów konserwacyjnych.

Artykuł powstał przy współpracy z ogrodzenia-betonowe.com.pl
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *