Opalenizna przez cały rok? Poznaj jej sekrety

Opalenizna przez cały rok? Poznaj jej sekrety

Twoja skóra może mieć piękny odcień bez korzystania z solarium czy smażenia się na słońcu. Zdrową opaleniznę możesz także osiągnąć za pomocą rozmaitych kosmetyków. Zobacz, jak łatwo i naturalnie poprawić koloryt skóry.

Sekret karotenu – popraw kolor skóry jedząc marchewkę

Pierwszym krokiem do tego, abyś zyskała ładny odcień skóry w naturalny, jak najmniej inwazyjny sposób, jest jedzenie produktów spożywczych bogatych w karoteny. Te związki organiczne cechują się pomarańczowo-żółtym barwnikiem, który zapewni nam piękną opaleniznę bez konieczności wystawiania się na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Szczególnie beta-karoten jest zbawienny nie tylko dla skóry i jej pięknego wyglądu, ale również ogólnego zdrowia. Jedz więc dużo marchwi, ale i batatów, dyni, buraków ćwikłowych, pomidorów, papryki, moreli i sałaty. Odpowiednia dieta zapewni dość witaminy A, która odpowiada za stan i kolor skóry.

Kosmetyki, które zapewnią Ci naturalną opaleniznę

Oprócz bronzerów, które raczej stosować będziesz wyłącznie na twarz, możesz także używać samoopalaczy. Kosmetyki z pigmentami poprawią wygląd Twojej skóry, wyrównają jej koloryt i nadadzą jej piękny, zdrowy odcień. Musisz koniecznie dopasować preparat do swojej karnacji, żeby nie uzyskać efektu zbyt pomarańczowej powłoki – jeśli istnieje taka możliwość. Lepiej będzie również, jeśli sięgniesz po te, które mają kilka odcieni. Kosmetyki brązujące mogą dość trwale barwić dłonie, dlatego nakładaj je ostrożnie i zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Samoopalacze doskonale spiszą się przez cały rok, a szczególnie zimą.

Nogi opalone przez cały rok

Jak mieć piękne nogi, które nie są blade i naznaczone przebarwieniami? Specjalistycznym kosmetykiem są rajstopy w sprayu Sally Hansen, które sprawią, że skóra nabierze zdrowego kolorytu, a wszelkie siniaki czy zaczerwienienia zostaną zamaskowane. W ten sposób możesz uzyskać opaleniznę na nogach w kilka sekund, używając preparatu np. tuż przed imprezą czy inną okazją. Naturalny sposób na pięknie gładką skórę o równym, zdrowym kolorze znacznie lepiej sprawdzi się w porównaniu do czasochłonnego opalania się w solarium czy w miesiącach, w których nie da się wystawić nóg na słońce. Zdrowa opalenizna nie niesie za sobą żadnych niebezpieczeństw związanych ze szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Masło kakaowe, które polepsza koloryt skóry

Innym kosmetykiem, który może nie sprawi, że Twoje ciało stanie się brązowe, ale polepszy jej koloryt, jest masło kakaowe. Ma nie tylko właściwości pielęgnujące, chroniące skórę i odmładzające, ale także skutecznie maskuje zaczerwienienia i poprawia jej wygląd. Jak to się dzieje? Masło kakaowe łagodzi podrażnienia i jest naturalnym bronzerem. Pigmenty w nim zawarte sprawiają, że przy regularnym stosowaniu sprawia, że skóra staje się złocista. Doskonale nada się do opalania. Masło kakaowe doskonale nawilża i zmiękcza skórę, wyrównując jej koloryt, wygładzając i niwelując wszelkie niedoskonałości.

  1. ZdrowieA-Z
    3 stycznia 2018 o 09:58 ()

    Rajstopy całkiem całkiem gdyby nie ta cena