Paznokcie – nasza wizytówka

Paznokcie – nasza wizytówka

Pokaż mi swoje paznokcie, a powiem Ci kim jesteś – tak można przewrotnie sparafrazować znane powiedzenie. Choć na pozór zdanie to brzmi banalnie, wręcz śmiesznie, to trudno całkowicie odmówić mu słuszności. Nasze paznokcie mówią o nas o wiele więcej niż mogłoby nam się wydawać i wcale nie chodzi tu o ich kształt.

Paznokcie

Paznokcie

Na podstawie paznokci, a konkretniej mówiąc, tego na ile są zadbane i estetyczne, można ocenić, to, czy ktoś przywiązuje uwagę do szczegółów, czy jest nerwowy i jaki jest jego stosunek do innych. Prawidłowości te już od dawna są przedmiotem analizy np. osób zajmujących się zatrudnianiem nowych pracowników. Być może warto spojrzeć na swoje paznokcie inaczej niż dotychczas i skoro są one naszą wizytówką, zadbać o nie z najwyższą pieczołowitością i zaangażowaniem.

◊◊◊

Kilka podstawowych informacji na temat paznokci.

Paznokcie są zbudowane z keratyny – tak samo jak nasze włosy i skóra. Paznokcie są zbudowane z komórek obumarłych, co sprawia, że możemy je obcinać nie odczuwając bólu. Twardość i sztywność paznokciom zapewnia siarka zawarta w keratynie. Budowa paznokcia to: płytka paznokciowa, skórka, półksiężyc, łożysko, kość. Cały paznokieć potrzebuje miesiąca do pełnej odbudowy.

Pielęgnacja paznokci

Pielęgnacja paznokci

Zdrowie paznokci.

Podstawą dbałości o paznokcie jest troska o to, by były zdrowe. Do najczęstszych problemów związanych z paznokciami zalicz się łamliwość, zadry, przebarwienia, bruzdy, wrastanie paznokci, białe lub ciemne plamki, grzybicę paznokci. Musimy wiedzieć, że paznokcie, tak jak inne części naszego ciała, się leczy. W przypadku pojawienia się choćby najmniejszych niepokojących nas objawów, powinniśmy udać się do lekarza dermatologa. Nasze paznokcie nigdy nie będą piękne, jeśli najpierw nie będą zdrowe.

Zdrowie paznokci.

Zdrowie paznokci.

Pielęgnacja paznokci.

Podstawowa pielęgnacja paznokci dotyczy przede wszystkim przycinania ich oraz utrzymania w czystości. Każda osoba, która chce zadbać właściwie o swoje paznokcie, powinna posiadać odpowiednie do tego narzędzia. Zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn niezbędne minimum to: nożyczki oraz cążki do obcinania paznokci, kamień służący do delikatnego odsuwania skórek, pilnik do piłowania i modelowania. Warto również zaopatrzyć się w specjalną szczoteczkę do polerowania paznokci z irchy lub zamszu, która sprawi, że zawsze będą wyglądały świeżo i zdrowo.

Pielęgnacja paznokci.

Pielęgnacja paznokci.

Pielęgnacja dla zaawansowanych.

Bogatą ofertę zabiegów dla naszych dłoni i paznokci oferują salony kosmetyczne. Możemy w nich skorzystać z manikiuru naturalnego, pedikiuru naturalnego, manikiuru z malowaniem, pedikiuru z malowaniem, przedłużania paznokci, żelu, akrylu, czy tipsów. To ostatnie rozwiązanie jest od pewnego czasu bardzo popularne wśród pań. Tipsy to płytki ze sztucznego tworzywa, które mocuje się na stałe do naturalnych paznokci. Tipsy dają nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o kształt i kolor paznokci. Tipsy mogą imitować paznokieć naturalny, mogą mieć białą końcówkę, typu french, mogą być krystaliczne lub szklane, albo być zdobione w jakiś szczególny sposób np. przy pomocy brokatu, kamieni ozdobnych itp.

paznockie

paznokcie

Moda w dziedzinie paznokci zmienia się tak szybko jak w przypadku ubrać czy fryzur. Co sezon pojawiają się nowe modne wzory, kolory, materiały do przedłużania. Są tacy, którzy śmiało podążają za tą modą i zawsze są „na czasie”. Są tacy, którzy cenią naturalność i nigdy nie pozwoliliby, by cokolwiek nakleić im na paznokcie. Niezależnie od naszych indywidualnych upodobań i stosunku do „paznokciowej mody”, jedno pozostaje niezmienne i pewne. Czyste, przycięte, wypolerowane, zdrowe paznokcie nigdy nie wychodzą z mody.

  1. samosia
    20 lutego 2013 o 21:59 ()

    ja tam wolę krótkie paznokcie ewnetulanie pomalowane bezbarwnym lakierem, zawsze elegancko, a tipsy to rpawdziwa męka