Perfekcyjny pedicure krok po kroku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Pedicure to zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u stóp lub całe stopy. Każda kobieta, zwłaszcza latem, pragnie być piękna i zadbana. Dotyczy to także stóp, dlatego część pań decyduje się na pedicure kosmetyczny lub leczniczy. Można również wykonać pedicure biologiczny. Warto zapoznać się ze wszystkimi etapami perfekcyjnego pedicure’u, dzięki czemu będziemy wiedzieć jak prawidłowo go wykonać.

Oczyszczenie skóry stóp

Jeśli skóra stóp jest zrogowaciała i popękana, w pierwszej kolejności należy usunąć cały obumarły naskórek. Zalecana jest kilkuminutowa kąpiel w ciepłej wodzie, z dodatkiem mydła i kilku kropel cytryny. Po namoczeniu stóp zrogowaciały naskórek można usunąć za pomocą peelingu, tarki o różnej ziarnistości, elektrycznego pilnika lub ścinaka do stóp. W profesjonalnych salonach kosmetycznych, tj. Aleja Piękna, można również skorzystać z zabiegu nakładania kwasów na stopy, który bez użycia ostrych narzędzi usunie martwy naskórek i nawilży stopy.

Przygotowanie paznokci

Paznokcie, na których znajduje się lakier z poprzedniego zabiegu, należy zmyć przy pomocy płatka kosmetycznego nasączonego zmywaczem do paznokci. Po kąpieli skóra stóp mięknie, dzięki czemu możliwe jest delikatne odsunięcie skórek z płytki paznokcia. Czasem konieczne jest również ich wycięcie. Wszystko zależy od stanu w jakim się znajdują. Lepiej jednak zdecydować się na pedicure gdy skórki są miękkie i odrastają powoli, ponieważ ich odsuwanie jest mniej inwazyjne i bezpieczne. Przy pomocy pędzelka lub patyczka kosmetycznego na skórki nakłada się płyn zmiękczający, a następnie specjalnym patyczkiem odsuwa się je okrężnymi ruchami od płytki paznokcia. Jeśli konieczne jest skrócenie paznokci, najlepiej zrobić to przy pomocy specjalnych obcinaczek lub nożyczek, które zapewnią gładkie krawędzie i zapobiegną pęknięciom płytki. Potem trzeba nadać płytce paznokcia pożądany kształt. Do opiłowania paznokci używa się pilniczka. Metalowe niszczą paznokcie, dlatego lepiej z nich nie korzystać. Najlepsze efekty dają pilniki szafirowe lub szklane. Można również używać papierowych, należy jednak pamiętać, że są one jednorazowe.

 Nawilżenie i lakierowanie paznokci

Po przygotowaniu paznokci i stóp warto nawilżyć ich skórę. Największą uwagę trzeba poświęcić skórkom wokół paznokci i dokładnie wmasować w nie większą ilość kremu lub specjalny olejek. Po wchłonięciu kremu jeszcze raz należy przemyć paznokcie zmywaczem. Odtłuści to i oczyści płytkę, dzięki czemu lakier równomiernie się rozprowadzi. Lakier najlepiej nakładać w trzech ruchach, od nasady do końca płytki. Pierwsze pociągnięcie pędzelkiem powinno być wykonane na środku paznokcia, a dwa kolejne po bokach. Przed właściwym lakierem dobrze jest użyć bazy pod lakier, która zwiększy jego trwałość. Po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru trzeba odczekać kilka minut. Potem nakłada się drugą i utwardzacz, który przyspiesza wysychanie lakieru i zwiększa jego połysk.

Każda kobieta może wykonać klasyczny pedicure we własnym domu. Warto jednak udać się do salonu kosmetycznego, np. Aleja Piękna, gdzie specjalistka przeprowadzi profesjonalny zabieg. Dodatkowo większość salonów oprócz klasycznego pedicure’u oferuje pedicure francuski oraz hybrydowy, dzięki czemu znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *