Pielęgnacja włosów bardzo zniszczonych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nawet najmodniejsza fryzura czy najpiękniejszy kolor na zniszczonych włosach nie będzie prezentował się dobrze. To dlatego, zanim przystąpisz do koloryzacji czy zmiany fryzury, najpierw zadbaj o to, aby Twoje włosy były zdrowe. Pamiętaj, że jeśli zlekceważysz pielęgnację, kondycja włosów może znacznie się osłabić, a wtedy trudno będzie je zregenerować i odżywić. W artykule przedstawiamy zatem serię kosmetyków marki L’Oreal Paris – Elseve Total Repair Extreme, stworzoną specjalnie na potrzeby włosów zniszczonych z tendencją do wypadania!

shutterstock_348769472

Skłonność do rozdwajania i łamania się to domena zniszczonych włosów

Zniszczenie włosów najczęściej objawia się puszeniem, elektryzowaniem, wyblakłym kolorem czy też częstym przetłuszczaniem się. Natomiast główną domeną zniszczonych włosów są rozdwajające się końcówki i łamanie się włosów. To właśnie te dwie skłonności wpływają na to, że włosy nie są zdrowe i stanowią utrapienie dla ich posiadaczek zarówno w codziennej pielęgnacji, jak i stylizowaniu. Jeśli zauważysz u siebie dowolny objaw świadczący, że Twoje włosy są zniszczone, jak najszybciej zadbaj o to, aby je zregenerować. Brak odpowiedniej troski może doprowadzić do tego, że włosy osłabią się do tego stopnia, iż nawet dobrej jakości kosmetyki nie wystarczą, ale będziesz musiała zainwestować w drogie dermokosmetyki i kuracje lecznicze. Z tego względu lepiej działać profilaktycznie, niż zmagać się z leczeniem.

Pielęgnacja zniszczonych włosów – dobre kosmetyki i właściwe nawyki

Stosowanie odpowiednich kosmetyków to podstawa pielęgnacji zniszczonych włosów. Ważne jest, aby dokładnie dopasować ich rodzaj, ponieważ źle dobrane mogą tylko pogorszyć stan Twojej fryzury. O dobrej jakości kosmetykach dowiesz się nieco niżej, pamiętaj jednak, że nie tylko one są źródłem sukcesu zdrowych włosów. Równie ważne są nawyki podczas sposobu mycia włosów, ich stylizacji, traktowania względem rozmaitych czynników atmosferycznych, ale też ogólne przyzwyczajenia, które wpływają  na to, jak obchodzisz się z włosami. Zadbaj zatem o to, aby:

  • myć włosy w letniej wodzie (zbyt gorąca sprawi, że włosy będą się puszyły oraz otworzy łuski włosa, co uczyni każdy kosmyk podatnym na zniszczenie)
  • myjąc włosy pocierać skórę głowy delikatnie, przy pomocy opuszków palców (agresywne drapanie głowy paznokciami pobudzi gruczoły łojowe do produkcji sebum i Twoje włosy będą częściej się przetłuszczały; z drugiej strony może to nasilić lub być przyczyną łupieżu)
  • wycierając mokre włosy w ręcznik nie pocierać mocno włosów, ale pozwolić aby nadmiar wody mimowolnie w niego wsiąkł (mokre włosy są podatne na zniszczenie, ponieważ mają otwarte łuski i takie agresywne obchodzenie się z nimi może sprawić, że będą znacznie się łamały lub rozdwajały)
  • rozczesywać włosy od końcówek, kierując się ku górze, co zmniejsza ryzyko ich zniszczenia

Elseve Total Repair Extreme – gwarancja zdrowych włosów

Seria kosmetyków Elseve Total Repair Extreme to produkty stworzone specjalnie dla włosów bardzo zniszczonych, które dodatkowo wykazują tendencję do rozdwajania się i łamania. W ofercie znajdziesz takie produkty jak odżywka, maska, serum – błyskawiczna terapia pielęgnacyjna i szampon L’Oreal Paris. Każdy z tych kosmetyków bazuje na tym samym składzie, dlatego też wykorzystując wszystkie w codziennej trosce możesz mieć gwarancję, że kompleksowo zadbasz o swoje włosy! Innowacja i skuteczność produktów Elseve Total Repair Extreme polega na tym, że bazują one na formule LAK 1000. To nic innego, jak kwas mlekowy, który ma moc wnikania w najbardziej wewnętrzne struktury włosa. Dzięki temu każde pasmo jest regenerowane od wewnątrz,  na poziomie komórkowym.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *