Pielęgnowanie przez smarowanie. Jaki balsam do ciała wybrać?

Pielęgnowanie przez smarowanie. Jaki balsam do ciała wybrać?

Jedno z honorowych miejsc w każdej kobiecej łazience zajmują balsamy. Regularne stosowanie tego kosmetyku może sprawić, że ciało nabierze ładnych kształtów, zyska na jędrności, a skóra stanie się aksamitnie gładka. Jak jednak wybrać odpowiedni balsam, który spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Systematyczne używanie balsamu do ciała może przynieść szereg korzyści, a mimo to wiele kobiet przyznaje się, że sięga po ten kosmetyk rzadziej niż raz dziennie. Dlaczego? Zazwyczaj za powód podają brak czasu po porannym prysznicu oraz brak sił po wieczornej kąpieli. Jednak producenci kosmetyków, mając do dyspozycji coraz lepsze technologie i urządzenia, wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnych kobiet.

Balsamy nawilżające

Za cieszące się największą popularnością z czystym sumieniem możemy uznać balsamy nawilżające, przeznaczone przede wszystkim dla skóry bezproblemowej, ewentualnie delikatnie przesuszonej. Najczęściej mają postać rzadkiego kremu lub żelu i charakteryzują się delikatną, nietłustą konsystencją.

Tego typu preparaty, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie nawilżać naszą skórę i utrzymywać odpowiedni poziom wody w naskórku. By wzmocnić ich działanie, kosmetyki te coraz częściej wzbogacane są wyciągami z owoców, naturalnymi olejkami czy solidną dawką witamin.

Balsamy perfumowane

W gronie balsamów nawilżających znajdziemy też specjalne kosmetyki perfumowane, które dbają zarówno o ciało, jak i o duszę. Produkty takie jak La Vie Est Belle balsam do ciała są wzbogacane o nuty zapachowe występujące w danej linii perfum, dzięki czemu pozwalają – dosłownie i w przenośni – otulić się ulubionym aromatem na cały dzień. Aplikując balsam perfumowany możemy wzmocnić uzyskane wrażenie zapachowe bądź, spryskując skórę innym kosmetykiem – stworzyć zupełnie nowe, niepowtarzalne połączenie.

Balsamy regenerujące

Kolejną grupę balsamów tworzą preparaty regenerujące, które będą polecane głównie osobom zmagającym się z problemem suchej skóry. Szorstka, zniszczona, a często również podrażniona skóra wymaga bowiem stosowania kosmetyków działających na nią niczym opatrunek. Balsamy regenerujące wzmacniają barierę ochronną skóry i pobudzają ją do odnowy, a dzięki zawartości naturalnych olejków dodatkowo ją natłuszczają i zapobiegają nadmiernej utracie wilgoci.

Balsamy ujędrniające, modelujące i antycellulitowe

Sklepowe półki uginają się też po ciężarem różnego rodzaju balsamów ujędrniających, modelujących i antycellulitowych. W skrócie – mających uczynić z naszym ciałem prawdziwe cuda. Polecane one będą przede wszystkim paniom, którym zależy na poprawie elastyczności i poziomu napięcia skóry, wzmocnieniu jej struktury oraz oczywiście rozprawieniu się z niedoskonałościami. Pamiętajmy jednak, że stosowanie tego rodzaju balsamów najlepsze rezultaty daje w połączeniu ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną.

Balsamy kojące

Nie sposób też nie wspomnieć o balsamach kojących, przynoszących ulgę skórze wrażliwej, łuszczącej się, ze szczególną skłonnością do alergii. Grupę balsamów kojących tworzą głównie kosmetyki bezzapachowe, pozbawione jakichkolwiek składników drażniących, w składzie których znajdziemy między innymi d-pantenol, allantoinę, wodę z leczniczych źródeł termalnych i wyciągi roślinne.