Jeżeli jesteś dietetykiem i zastanawiasz się nad otwarciem własnej poradni dietetycznej to w tym tekście przedstawimy Tobie kilka niezbędnych kroków, abyś mógł cieszyć się własnym biznesem.
Świadomość dietetyczna w polskim społeczeństwie jest coraz większa. Zachowanie dobrej sylwetki i dbanie o kondycję fizyczną stało się w ostatnim czasie bardzo modne. Wiele osób jednak z uwagi na natłok codziennych obowiązków nie ma czasu ani ochoty spędzać czasu w kuchni przygotowując zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki. Na ten problem narzekają przede wszystkim mieszkańcy dużych miast takich jak Warszawa. W takich przypadkach pomocą służą firmy wyspecjalizowane w cateringu dietetycznym. Można je łatwo znaleźć w sieci wpisując catering dietetyczny warszawa. Niezależnie od tego czy będziemy chcieli założyć poradnię dietetyczną, czy jakikolwiek inny biznes, to na pewno przyda nam się dobra księgowość. Oferty specjalistów w tej dziedzinie znajdziesz wpisując do wyszukiwarki internetowej księgowość warszawa.
Z braku atrakcyjnej oferty na rynku pracy, otwarcie własnego gabinetu dietetycznego może być dobrym sposobem na osiągnięcie sukcesu zawodowego i stworzenie perspektyw na przyszłość.
Prywatną poradnię dietetyczną można ulokować w różnym miejscu. Nadają się do tego przychodnie medyczne, gabinety i centra kosmetologii, ośrodki SPA, kluby fitness, a nawet własny dom. Otwierając taką poradnię musimy wziąć pod uwagę nasze możliwości finansowe, atrakcyjną i konkurencyjną ofertę i możliwość współpracy z firmami partnerskimi. Oprócz samej wiedzy, potrzebne są umiejętności radzenia sobie na wolnym rynku, który nie jest wolny od konkurencji i panuje duża rywalizacja. Procedura zakładania własnej firmy nie jest skomplikowana i jej rejestracji możemy dokonać w ciągu jednego dnia (system jednego okienka) w Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej – CEIDG. Wniosek składamy w Urzędzie Miasta lub Gminy, albo drogą elektroniczną. Do siedmiu dni od momentu rejestracji firmy należy w ZUS-ie zgłosić przedsiębiorcę jako ubezpieczonego. CEIDG przesyła do Urzędu Skarbowego wniosek z wyborem formy opodatkowania wybrany przez właściciela przyszłej firmy. Na ogół zakładający poradnię dietetyczną nie deklarują zostania płatnikiem VAT, więc nie ma potrzeby udawania się do Urzędu Skarbowego. Następnym krokiem jest założenie firmowego rachunku bankowego (nie musi być wyłącznie firmowy, może być połączony z prywatnym) i jest to obowiązkowe. Ostatnim krokiem jest wyrobienie pieczątki firmowej. Nie jest to teoretycznie obowiązkowe, ale w praktyce, w niektórych przypadkach konieczne.
W biznesplanie należy uwzględnić koszty założenia poradni i koszty bieżące związane z utrzymaniem firmy. Chcąc ograniczyć ryzyko, warto pomyśleć o przyłączeniu się do znanej marki, która ma już doświadczenie. Samemu trzeba na nie pracować czasami kilka lat.