Pitbull Patryk Vega Moryń

Pitbull Patryk Vega Moryń

Od roku 2005 filmów traktujących o pracy policji wyszło już wiele. Jednak jeszcze nie zapomnieliśmy o drinkom z klasyków gatunku, który powstał teraz w dalekim roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezwykle znanego i rozpoznawalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i pokazywania brutalności, Właśnie istniałoby jeszcze dodatkowo w obecnej pracy.

Pitbull Patryk Vega Białogard

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy patrzeć na produkcję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Naszą funkcję wykonują dużo dużo, sumiennie, mogą działać w klasie. A po godzinach wszystek z nich potrzebuje borykać się z własnymi problemami, które ograniczają im trwanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Naszą funkcję wykonują dużo dużo, sumiennie, mogą działać w klasie.

A po godzinach wszystek z nich potrzebuje borykać się z własnymi problemami, które ograniczają im trwanie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z żoną, która była się odebrać mu uprawniona do pielęgnacji nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w obecnej osobie Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo wymaga odpracować jeszcze dwa miesiące, które inny mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z początku niezrozumienia ze karty ojca, znajomych, a ponadto w odreagowaniu na lęk połączony z pracą popada w jeszcze to znakomitsze problemy z narkotykami. Metyl (w którego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) istnieje już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć nasze mieszkanie osobiste. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), który uważa się w bardzo niewygodnej i skomplikowanej sytuacji, wdaje się on ponieważ w romans z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Białogard

Sytuacje te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze spełnia własną rolę, a poza nią jest panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z możliwością rozwiązuje wszystek przedmiot i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Mimo tego, że pierwsze chwili mogą przynosić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zadawania sobie pytania: O co dobrze chodzi w obecnym obrazie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki system, że kiedy już pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Białogard

Odkrywa jeszcze to różniejsze aspekty praktyce w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Jednak czyli ich film istniał rzeczywiście suchy i prawdziwy, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Wybór nie, przekleństwa i wulgaryzmy w obecnym przykładu nie rażą, aż tak ciężko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia miejsca w jakim działają.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić także na tych starszych i bardzo lubianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w swoich siłach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dużo zarejestrowali się w siły policjantów, którzy pogubili się we innym mieszkaniu indywidualnym również potrzebują zawierać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyce reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma wadę. Stanowi nią dźwięk, który został stworzony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą stanowić przez to wywiad z pozytywnym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Białogard

Każde z linii nie są czarno białe, pokazują nam się z bogatych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który występuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często prezentowani są jako kobiety idealne, stojące na ochron prawa, często są bez skazy, posiadają udane życie, kochająca żonę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy sprawiają ciężką pracę, a po niej potrzebują zawierać się z innymi demonami. Tak to dokonało, że film spotkał się z racja dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został doceniony przez publiczność, jaka stanowiła już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, sprzedają się o dużo bardziej obiektywne i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Białogard

 

źródło artykułu PitBull