Płytki ceglane niebanalną dekoracją łazienki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
dekoracją łazienki

Dekoracją łazienki Efektowne płytki z cegły stanowią bardzo mody element wykończeniowy wielu wnętrz. Wysokiej jakości płytki, które dodatkowo zabezpieczymy odpowiednim środkiem impregnacyjnym sprawdzą się nawet w tak wymagających miejscach jak łazienka. Sposobów użycia cegły w łazience jest wiele. Przed przystąpieniem do aranżacji warto brać pod uwagę tak ważne kwestie jak gabaryty pomieszczenia. Inne stylizacje będą odpowiednie do małej, inne do dużej łazienki.

Płytki ceglane niebanalną dekoracją łazienki

 

Dlaczego warto zastosować płytki ceglane w łazience?

Osoby, które zastanawiają się, czy ceglane płytki są odpowiednie do łazienki, zachęcamy do ich zastosowania. Wielką zaletą płytek jest ich wytrzymałość na korozję i działanie wilgoci. Oczywiście w takim miejscu jak łazienka nie obejdzie się bez dodatkowej impregnacji. Jednak po zabezpieczeniu płytki będą w doskonałym stanie przez długi czas. Z powodzeniem możemy użyć ich do wyłożenia ściany pod prysznicem, czy nad umywalką.

Obecnie w łazienkach stosuje się płytki o różnych wymiarach i kolorystyce. Nasz wybór powinien być uzależniony między innymi od wielkości łazienki. Jeżeli aranżujemy pomieszczenie o dużych gabarytach – nasze możliwości są praktycznie nieograniczone. W dużych łazienkach świetnie będzie wyglądała cegła czerwona – możemy ozdobić nią całą ścianę lub wybrane fragmenty – na przykład w okolicy wanny, czy nad umywalką. Bardzo częstym rozwiązaniem aranżacyjnym jest obudowanie wanny cegłą.

Jako, że płytki z cegły najlepiej wyglądają w towarzystwie gładkich elementów, nie należy pokrywać nimi całych ścian. Bardzo interesujący efekt uzyskamy łącząc starą czerwoną cegłę z idealnie gładką, białą ścianą. Na ścianie wyłożonej ceglanymi płytkami warto powiesić lustro. Nie musi być ono szczególnie ozdobne, gdyż taka ściana jest już wystarczającą dekoracją.

Płytki ceglane na podłodze

W wielu łazienkach możemy spotkać płytki ceglane na podłodze. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie aranżacyjne, pamiętajmy, żeby nie dekorować cegłą również ścian, gdyż w ten sposób moglibyśmy uzyskać przytłaczający efekt. Do ceglanej podłogi pasują gładkie, zwłaszcza białe ściany i duże lustra. Ewentualnie możliwe jest dodatkowe obudowanie cegłą wanny. W sytuacji, kiedy chodzenie po chropowatej podłodze nie jest dla nas najprzyjemniejszym doznaniem, warto zdecydować się na położenie na podłodze dopasowanych stylistycznie dywaników. Należy jednak pamiętać, że nie mogą one przykrywać całej powierzchni podłogi.

Jaki kolor cegły wybrać?

Kolor cegły ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o wystrój całego wnętrza. W dużych łazienkach możemy stosować cegłę w dowolnej kolorystyce. Małe pomieszczenia wymagają od nas użycia jasnych kolorów. Pamiętajmy, że chropowata forma ceglanych płytek zmienia sposób odbijania światła i optycznie mniejsza łazienkę. Wybór ciemnych płytek mógłby pogorszyć cały efekt. Dlatego w sytuacji, kiedy mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń, zdecydowanie lepiej jest pomalować płytki na biało. Możemy ewentualnie postawić na odcienie jasnego beżu lub szarości.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona paulbunyan.pl.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *